Jump to content

Zastanawiam się nad kupnem zegarka

Recommended Posts

• Replies 476
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

W pracy częściej mierzę Patki i AP niż Octo, zawsze to jakiś plus;) 

Bez lupki

W Poznaniu tak biznes nie działa

Posted Images

[mention]Kewin [/mention]jeżeli Ci się podoba i możesz go kupić w na prawdę dobrej cenie, tzn. takiej jak na zegarek na Valjoux,to kupuj. Mnie się bardzo podoba. Ma ładną tarczę i lubię ten typ koperty. Nosiłbym go z przyjemnością. Wiem, że teraz MB robi jakiś model chrono na mechanizmie Minervy i to by było na prawdę coś, ale ceny powalają.

• 6 months later...
  • 3 weeks later...

Zastanawiam się nad zakupem zegarka chrono, koperta do 40mm (idealnie gdyby koperta miała 39mm). Automat. Tarcza czarna lub panda/reversed panda. W oko wpadły Speedy reduced 39mm (jednak wolalbym cos nowego lub max kilkuletniego) Hamilton Intra-matic chrono 40mm, Yema Speedgraf, Sinn 356, Longines Heritage 1954.  W stronę których innych modeli jeszcze się zwrócić? Budżet max 10k. Jakieś ciekawe inspiracje?

2021-Hamilton-Intra-Matic-Chronograph-H-Hand-Wound-review-2.jpg

YEMA-SPEEDGRAF-X-KLOKKERIET_800x (1).png

a2478-omega-speedmaster-reduced-9.jpg

Zegarek-chronograf-Sinn---356-PILOT--356.020.jpg

6 godzin temu, adamW napisał:

W stronę których innych modeli jeszcze się zwrócić?

A może np. SRQ0029 - może nie będzie łatwo za 10k. Są też inne Prospeksy, ale w zakresie 15k.

• Upvote 1

Dla mnie:

Minimalne większy junghans chronoscope

Sin którego wrzuciłeś. Chodzi za mną ten zegarek od bardzo dawna, ale nie kupuje go no od kilku miesięcy noszę tylko mojego Brasheara. Gdybym go nie miał, Sin byłby w kasetce

• Upvote 1

Ponieważ Speedmaster jest poza moim zasięgiem finansowym noszę się od pewnego czasu z zamiarem kupna Bulovy moonwatcha. Ale to kwarc i duuuuużo tańszy, niż zakładany przez Ciebie budżet, no i ogromny jest, więc raczej nie będziesz go chciał. W każdym razie zegarek z historią.

• Upvote 1

Zarówno Hamilton jak i Sinn to IMO świetny wybór, ale maja zupełnie inny charakter - Intra-matic jest bardziej elegancki, a Sinn to taki typowy pancerniak EDC.

Możesz jeszcze rozważyć Stowę; ma kilka ciekawych chrono, np.:

1568873969-7776-gross.thumb.jpg.157a5fa623f972b17de067e66009e5bc.jpg

Minusem jest to, że wszystkie są trochę większe od twoich oczekiwań (41mm).

• Upvote 1

Tak, wiem. Automaty chrono tak maja. 14-15,5mm. Ogolny odbior czesto zalezy od tego jak wyprofilowane sa koperta i szklo. Nie ukrywam ze profil koperty i szkla w Hamiltonie nie jest mocna strona tego zegarka. Na przyklad Yema wyglada duzo lepiej, pomimo ze ma chyba nawet 15,5mm grubosci.