Jump to content
najk

Zastanawiam się nad kupnem zegarka

Recommended Posts

Chcąc kupić fabrycznie nowego Roleksa (konkretny model) - czy jest sens szukać sklepu w świecie, czy też pierwszy lepszy salon ma takie same ceny jak inne?

Nie chodzi mi o zaoszczędzenie 100 zł, ale dla dobrych kilku tysięcy złotych to mogę się nawet przelecieć na weekend gdziekolwiek.

Na moich ostatnich wypadach do UK, DE, PL, CH, Fin, to Polska wydaje się najtańsza. Jednak obsługa na lotnisku w Warszawie jest na tak żenującym poziomie, że wydając tam pieniądze czułbym się jakbym akceptował ten stan rzeczy.

Więc - gdzie kupić, jak nie na Okęciu?

Godzinę temu, Bacio napisał:

Jednak obsługa na lotnisku w Warszawie jest na tak żenującym poziomie, że wydając tam pieniądze czułbym się jakbym akceptował ten stan rzeczy.

Na czym polega ten żenujący poziom? Mam zgoła odmienne doświadczenia.

Może dlatego, że kupowałem Omegę, nie Roleksa😁

6 godzin temu, lubo69 napisał:

Na czym polega ten żenujący poziom?

Mam wrażenie, że dwukrotnie nie zostałem uznany za potencjalnego klienta. 

Pytanie do Kolegów

Chciałbym sobie kupić do zegarka Seiko SGEH67 kilka fajnych pasków nylonowych, chyba się takie nazywają NATO straps? Czy ktoś mógłby polecić źródło :) ? Szerokość bransolety 20 mm, więc chyba taka sama szerokość paska. I można je wymieniać samemu, prawda, potrzebna tylko taka szpilka jak dodają do telefonów :) ?

Cheapnatostrap, watchgecko, albo Perlon z firmy eulit. Dużo jest tanich nato i perlonow, ale bardzo słabej jakości. Nato wymieniasz bez zdejmowania teleskopów, perlony już wymagają przyrządu do zmiany paska

• Like 1
  • Upvote 1

W tym Seiko 'szpilka' ze smartfona  nie wystarczy do zdjęcia bransy  (nie ma przewierconych uszu) - potrzebny co najmniej mały śrubokręcik

Najlepiej przy okazji idź do jakiegoś zegarmistrza,  żeby Ci ją zdjął i założył same teleskopy, bo sam możesz sobie zegarek porysować...

Potem nato już możesz zakładać samodzielnie.

...Są też perlony jednoczęściowe - zasada 'montażu' ta sama co w nato. 

• Like 1

Panowie zastanawiam się na kupnem jakiegoś bardziej eleganckiego/casualowego zegarka, który będzie mógł być wykorzystany bez żadnego faux pas również do garnituru. Na ten moment rozważam

-Bambino FAC00008W0

-Bambino FAC0000EW0

-Orient Star Classic SAF02005S0

-Orient Star RE-AU0002S00B

-Junghans Max Bill z naciągiem ręcznym 027/3701.04

Ktory, dlaczego albo ewentualnie co jeszcze?

Chodziło mi po głowie jeszcze coś z Seiko SARB/SARY/SARX ale one chyba tak średnio do garnituru, a dużo bardziej casual.

W mojej ocenie sarb na odpowiednim pasku jak najbardziej pasuje do garnituru, a to świetny zegarek (sam opłakuję sprzedaż mojego egzemplarza...)

zdjęcie z google

DC06AAD2-69BA-4CAA-A062-E4249A9ACB72.jpeg

Być może rozważyłbym opcje SARBa, gdyby nie kosztował obecnie chorych, niewspółmiernych do tego, co oferuje pieniędzy. Jest to wg mnie zegarek, którego cena jako nowego powinna oscylować w granicach 1500-1600pln, a została w pewien sposób sztucznie napompowana...

Ok, dzięki, SARX jak najbardziej fajny ale może inaczej...

Obracam się na ten moment w budżecie ok 2000pln, przy czym np na nowego OSa Classic SAF02005S0 mam ofertę za 1300pln, SARB tez teoretycznie mieści się w budżecie ale ten zegarek wg mnie nie jest wart aż takiej kwoty.

Na ten moment na placu boju są:

1. OS Classic SAF02005S0

2. Certina DS1 Powermatic C029.807.16.031.01

3. Tissot Visodate 1957 Heritage T019.430.16.031.01

Visodate w tym budżecie jest rewelacyjny, do tego na porządnej ecie, osy czy seiko moim zdaniem sporo tutaj odstają patrząc na wykonanie tarczy i ogólny wygląd. Uważam że to jedna z najlepszych propozycji w cenie ok 2k pln.

Ok, nie widziałem go jeszcze na żywo wiec nie będę się wypowiadał ale wydaje mi się, ze z kolei problemem Visodate jest jego najmniejsza „elegancja” głównie przez day-date i chyba również trochę przez kształt koperty...

eye_lip zdaje się ze OSa Classic kiedyś miales, Visodate również?

Moglbys jakoś bardziej szczegółowo je porównać?

Nie no nie przesadzajmy z tą gradacją eleganckości w prostych zegarkach.. OS jest wykonany jednak klasę niżej, szczególnie patrząc od strony dekla, to taki trochę podtuningowany bambino. Sprawdź na żywo visodate, zobacz nakładane logo, fakturę i kolor tarczy. Pisałem już kiedyś, visodate mógłby mieć napis Longines i sprzedawać się spokojnie za 6k pln.

Nie jestem fanem demonizowania dobrych szkieł mineralnych (np. hardlex w Seiko jest bdb) ale mocno wypukły minerał (narażony na uderzenia) w eleganckim zegarku jak OS vs lekko sferyczny szafir w visodate stawia Tissota w lepszej pozycji.

W zasadzie racja, w OSie ani indeksy, ani tarcza nie są niczym nadzwyczajnym i trochę przypominają bambino...

A który Tissot Twoim zdaniem wypada korzystniej-z czarną, czy srebrną tarczą?

Komplikacja jeśli już ;)

A co to jest garniturowiec? Czy to zegarek na przyjęcie black tie? Jeśli nie to nie deprymuje, jeśli tak to żaden z prezentowanych się do tego nie nadaje.

• Like 1
  • Upvote 2

Oczywiście komplikacja, patrz: słownik w telefonie ;)

Może inaczej-uważasz ze taki Visodate będzie dobrym wyborem do granatowego garnituru na rożnego typu okazje wieczorowo-nocne jak np wesele itp oraz do szarego na okazje typowo dzienne jak np chrzciny, a przy okazji jako business casual kombinując z paskami, czy może zaproponowałbys zupełnie inny zegarek?

Ogólnej jakosci wykonania, detali, mechanizmu?

Nie wydaje Ci się, ze DS1 to jednak bardziej elegancki zegarek?

Jakość podobna, miałem tę certinę i wybrałbym tissota pod kątem "fajności". Te modele są ogólnie dostępne w stacjonarnych sklepach, obejrzyj na żywo i kup ten który Ci się bardziej podoba.