Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem zegarka


najk

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem klasycznego garniturowca. Wpadł mi w oko ten Poljot z Allegro:

http://allegro.pl/poljot-polet-nos-cudo-garniturowy-piekny-i7370662351.html#thumb/1

 

Od sprzedającego dowiedziałem się, że jest to model 2614.2H, 17 kamieni, szkło plastikowe, szerokość bez koronki 34,5 mm. Poniżej odpowiedź na pozostałe moje pytania:

Cytat
co do renowacji i koronki - nie wiem zegarki odziedziczylem po wujku nie znam dokładnie ich przeszłosci, zegarek wyglada super wiec sadze ze raczej zostal tak zachowany , 
co do koronki ? - nie wiem sadze ze oryginalna po co by ja wymieniac a nie znam sie na tyle zeby umiec to okreslic 
u zegarmistrza na przegladzie zegarek był niecały rok temu wiem bo sam zanosiłem ( czyszczenie konserwacja ) wtedy dokupilem pasek u zegarmistrza w inowrocławiu , z tego co wiem nic nie wymieniał w srodku

 

Myślicie, że warto licytować? Jeśli tak, to do jakiej kwoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
W dniu 5.08.2018 o 21:54, eye_lip napisał:

W zasadzie jedyna wada to kiepski plastikowy pasek. Weź też pod uwagę, że open heart może się szybko znudzić i klasyczna wersja z pełną tarczą lepiej przetrwa próbę czasu.

 

Szukam męskiego zegarka sportowego, kwarcowego, dla osoby o małym nadgarstku (czyli dla mnie). Zależy mi, żeby był wytrzymały (chce zabierać go na wyjazdy i nie bać się, ze o coś walnę na rowerze itp.0 i miał czytelny cyferblat. @eye_lip kiedyś wysyłałeś mi linka do fajnego Seiko, ale nie mogę go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Borys-Tech napisał:

Ja od siebie polecę klasyka czyli Casio G-Shock DW5600 lub GW5610. Posiadam model dw i to istny beater watch nie raz w pracy był zalany olejem hydraulicznym lub obsypany cementem i od roku zero problemów prócz rysek.

Hej! Szukam jednak zegarka ze wskazówkami i cyferblatem, nie elektronicznego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie znamy Twojego budżetu (domyślam się, że im taniej tym lepiej skoro kwarz), ani nie wiemy jaki zegarek wizualnie Ci się podoba. Moim faworytem będzie Stuhrling Aquadiver Regatta 824 Quartz (ok 42mm) lub jeśli ma być taniej to Casio MDV106 (ale to już chyba 44mm). Chyba, że namówimy Cię na zegarek mechaniczny :)

regatta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 3.09.2018 o 18:31, eye_lip napisał:

Kolega szuka kwarca więc nie polecajcie mu automatów.. ;)
 

Ten stuhrling, ktory polecilem to kwarc :) za okolo 440zł. Ale gdyby Velahrn podrzucił zdjęcie jakiegoś zegarka, który wizualnie mu się podoba byłoby łatwiej doradzić (nie musi mieścić sie w budżecie, nie musi byc kwarcowy - musi tylko wyglądać, taki mister zagarkowy) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Do wyboru 3 sztuki. Każda inna, mniej znana, bardziej znana, albo z meteorytu... Który wybrać? Budżet zbliżony we wszystkich, nr 1 nowy, 2 i 3 używane.

1. Schaumburg moon meteoryte. Niedawno przeze mnie odkryty model który urzeka lumą, tarczą z kosmosu. Ma minus końcówka wskazówki, gwiazdkę zniechęcił mi kumpel ;)

 

500_500_productGfx_01096a4e98d4d99a63647

2. Omega speedmaster broad Arrow. Zawsze mi się podobał ten zegarek, reduced byłby taniej i ok, ale tu znowu słyszałem opinie że reduced jest dużo gorszy pod względem technicznym niż zwykly 42mm.

21f1732c4dcb9c17282187546ce3

Iwc IW3714. Po prostu IWC. Uwielbiam ten zegarek. Mam tylko obawy że to kolejny w podobnym stylu co junghans max bill chronoscope.

IMG_20181012_231211.thumb.png.4a165f9444ce15f249a03d747fa71bcf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek_W napisał:

Do wyboru 3 sztuki. Każda inna, mniej znana, bardziej znana, albo z meteorytu... Który wybrać? Budżet zbliżony we wszystkich, nr 1 nowy, 2 i 3 używane.

Na zegarkach za bardzo się nie znam ale ja wybrałbym nr 1. Bo oryginalny a lubię rzeczy mniej znane. A przy okazji czy speedmaster w wersji klasycznej z 1962 i jego następca z 2012 nie miał 38 mm czy też to ten właśnie określany jest mianem reduced?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy meteoryt nie ma startu do takich ikon jak Speedy i Portugalczyk. To fashion watch, szybko się znudzi. Wybór między (2) a (3) trudny jak cholera; sam spędziłem długie zimowe wieczory rozważając jeden i drugi. Pomóc może test nadgarstkowy i jak pisze Koval głos serca. Można również na korzyść Portugalczyka policzyć fakt, że to poprzedni model, a obecny (Classic) ma już cenę przyprawiającą o ból zębów:

https://www.iwc.com/us/en/watch-collections/portugieser/iw390302-portugieser-chronograph-classic.html

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.