Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem zegarka


najk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, proszę o pomoc w kwestii estetycznej.

https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-railmaster-omega-co-axial-master-chronometer-40-mm-22010402006001/

soldier-22010402006001.thumb.png.7ab75c24f9381fd6067688a1bac27758.png

Przy cenie katalogowej 19K, od strony mechanicznej ten zegarek wydaje mi się być swego rodzaju okazją (coaxial, in-house - OK, względny in-house, antimagnetic), ale nie potrafię się zdecydować, czy mi się podoba. Jest prosty do bólu, praktyczny (cały szczotkowany), czytelny i minimalistyczny. Z drugiej strony, faux patina (beżowe elementy) i cyfry arabskie to trochę "trying too hard".

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tyle że AT (starą) mam.
Niewiele dolożysz i możesz mieć Rolexa Explorera ze świetnym werkiem (3132 z ficzerami - parachrom i paraflex, w odróżnieniu od kalibru z np. Submarinera). Moim zdaniem to świetna propozycja. Rewelacyjna bransoleta i zapięcie, super dokładność, pomijalna utrata wartości w przyszłości przy odsprzedaży i last but not least- klasyczny historyczny model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - nigdy nie rozważałem Rolexa, ale rzeczywiście widzę że warto.

Mam realnie (po rabacie) do wydania CHF 4500 (podaję cenę w tej walucie, bo zakupu dokonam najprawdopodobniej w Szwajcarii). Mogę dołożyć do 10%, czyli max maxów to 18K PLN, po obecnym kursie. Szukam zegarka na co dzień, pełne spektrum ubioru pomijając ekstremalny casual i black/white tie. Marki to Omega, Zenith, IWC. Mocno niszowych nie chcę. Tylko nówka sztuka. Średnica 38 - 41 mm, przy czym jeśli powyżej 40 to tylko takie, które wyglądają na mniejsze. Stal na bransolecie, automat lub nakręcany. Minimalistyczny. Tarcza raczej jasna, ale w zasadzie obojętne. Wskazana spora rezerwa chodu, antimagnetic, lume, czytelny, dokładny, raczej nie ETA. Sekundnik koniecznie, może być small second.

Jeśli komuś przychodzi do głowy jeszcze jakiś pomysł, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lubo69 napisał:

Dzięki - nigdy nie rozważałem Rolexa, ale rzeczywiście widzę że warto.

Mam realnie (po rabacie) do wydania CHF 4500 (podaję cenę w tej walucie, bo zakupu dokonam najprawdopodobniej w Szwajcarii). Mogę dołożyć do 10%, czyli max maxów to 18K PLN, po obecnym kursie.

Bardziej podoba mi się rolex, ale mam uczulenie na logo. Swoją drogą, 18k za zegarek... całe szczęście, nie doszedłem do tego poziomu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wimon napisał:

https://www.omegawatches.com/watch-omega-speedmaster-moonwatch-professional-chronograph-42-mm-31130423001006/

a taki Moonwatch? Poza przekroczonym o 1mm rozmiarem wszystko pasuje idealnie. 

No właśnie jest bardzo wysoko na mojej liście, z tym że Moonwatch to broguesy, a ja wolałbym lotniki:-) Czyste linie, trzy wskazówki, góra dwa napisy i już.

37 minut temu, mosze napisał:

Bardziej podoba mi się rolex, ale mam uczulenie na logo. Swoją drogą, 18k za zegarek... całe szczęście, nie doszedłem do tego poziomu :)

 

Mam podobnie, co do pierwszego zdania. Co do drugiego, jeśli jest tak jak pisze Filip o Rolexie, wykładasz 18K, za 10 lat dostajesz 18K z powrotem, a co się nanosiłeś rolka to Twoje.

Poza tym ktoś te zegarki za 18K kupuje, skoro je produkują. Ktoś kupuje zegarki za 180K... Buty od Kielmana nikogo tu na forum nie dziwią, a ten sam co powie „godzinę masz w komórce” powie „ładne najki masz za dwie stówy”. Ale to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, co do pierwszego zdania. Co do drugiego, jeśli jest tak jak pisze Filip o Rolexie, wykładasz 18K, za 10 lat dostajesz 18K z powrotem, a co się nanosiłeś rolka to Twoje.

Poza tym ktoś te zegarki za 18K kupuje, skoro je produkują. Ktoś kupuje zegarki za 180K... Buty od Kielmana nikogo tu na forum nie dziwią, a ten sam co powie „godzinę masz w komórce” powie „ładne najki masz za dwie stówy”. Ale to inny temat.

Z wieloma modelami jest dużo lepiej niż piszesz. Mój kolega kupil submarinera 14060 (two liner) nowego 17 lat temu, teraz jest wart dwa razy więcej;)

 

Oczywiście w nawiązaniu do tego co pisze Mosze jest to kwestia złamania pewnej bariery psychicznej ale jak siedzisz trochę w temacie to taki zakup wcale nie jest nieracjonalny.

 

Kilka dni temu po raz pierwszy zakupiłem nowy szwajcarski zegarek z salonu (no niby w 2002 roku mój naprawdę pierwszy to był Maurice Lacroix, ale dodam że ogólnie miałem ponad 100 zegarków w ciągu ostatnich kilkunastu lat i zwykle były to zegarki z drugiej ręki ) i jest to solidna inwestycja przy okazji dająca radość na co dzień.

ffb350ca873420ef63af7b45483be489.jpgbac262d4033a18aaca201aa57a07717d.jpg5aeaf43cda775a1d8585477de208d681.jpg

 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubo69 napisał:

Dzięki - nigdy nie rozważałem Rolexa, ale rzeczywiście widzę że warto.

Mam realnie (po rabacie) do wydania CHF 4500 (podaję cenę w tej walucie, bo zakupu dokonam najprawdopodobniej w Szwajcarii). Mogę dołożyć do 10%, czyli max maxów to 18K PLN, po obecnym kursie. Szukam zegarka na co dzień, pełne spektrum ubioru pomijając ekstremalny casual i black/white tie. Marki to Omega, Zenith, IWC. Mocno niszowych nie chcę. Tylko nówka sztuka. Średnica 38 - 41 mm, przy czym jeśli powyżej 40 to tylko takie, które wyglądają na mniejsze. Stal na bransolecie, automat lub nakręcany. Minimalistyczny. Tarcza raczej jasna, ale w zasadzie obojętne. Wskazana spora rezerwa chodu, antimagnetic, lume, czytelny, dokładny, raczej nie ETA. Sekundnik koniecznie, może być small second.

Jeśli komuś przychodzi do głowy jeszcze jakiś pomysł, będę wdzięczny.

Rolex Milgauss - pasuje do wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lubo69 napisał:

Do wszystkiego oprócz moich kryteriów, bo kosztuje ponad 7K CHF :?

Pomyśl zatem o używanym. Takie zegarki są w większości przypadków bardzo zadbane, a nawet jeśli by miał jakieś drobne ryski, istnieje wiele świetnych watch_spa gdzie po zwrocie zegarek wygląda jak nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eye_lip - Submariner znajduje się na szczycie mojej listy. Zastanawiam się gdzie najkorzystniej cenowo można go dostać. Na jakie rabaty można liczyć w polskich sklepach? Jako alternatywę rozważam chrono24 albo kupno w strefie bezcłowej (np. Livignio).

To jest jeden z takich modeli które zwykle nie leżą na półkach ( w Livigno tez nie ma) tylko się na nie czeka a zakup jest zwykle wszędzie podobny cenowo, więc nie ma sensu kombinowanie- u polskiego AD z kartą platynową dostaniesz 10 proc rabatu (na zachodzie na suba jest tak samo) plus drugie tyle do wykorzystania na kartę zgodnie z jej warunkami regulaminowymi i jest to bardzo rozsądna propozycja.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.