Skocz do zawartości
najk

Zastanawiam się nad kupnem zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest kwestia ceny, tylko tego czy Ci się podoba. Carrera się jakosciowo niczym nie wyróżnia na tle dwa razy tańszych zegarków, ale to zawsze wybór serca.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@unsu275 cena sama w sobie jest dobra, (na choro24 obecnie nie da się kupić nówki taniej od TS) ale tak, jak napisał @eye_lip-ten zegarek nie wyróżnia się niczym szczególnym począwszy od mechanizmu, skończywszy na jakości wykonania, która w tej cenie jest najwyżej poprawna. Piszę to z autopsji, miałem  Carrere Calibre 5 WAR211A.BA0782 i wg mnie podobną jakość wykonania prezentuje np Seiko SARX kosztujące 1/3 ceny Carrery. Przy tym jeszcze Seiko ma mechanizm in-house, a w Tagu jest ETA/Sellita, ostatnio najczęściej Sellita...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mechanizm Seiko "in-house" jest w tym przypadku takim samym benefitem jak w Wostoku czy swatchu.

• Oceniam pozytywnie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, aczkolwiek mimo wszystko jest to ich rodzimy werk, a nie jak w przypadku 3 razy droższego Tag’a ETA/Sellita. Oczywiście podobna sytuacja najczęściej z ETA jest tez w dużo droższych zegarkach niż taka Carrera i nie jest to żadna przeszkodą. 

Nie zmienia to jednak faktu, ze w takich pieniądzach osobiście oczekiwałbym od zegarka jednak więcej i myśle, ze rozważyłbym tu Tudora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za opinie kolegów. Zatem będę musiał szukać dalej czegoś odpowiedniego, na brązowym pasku 😁

Choć muszę przyznać się że ten TAG mi się podoba 😃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najważniejsze żeby Tobie się zegarek podobał bo to Ty bedziesz go nosił wiec nie skreślaj tego Tag’a.

Jeżeli w grę wchodzi czarna tarcza zerknij na Tudora Heritage Black Bay 36. Jest na chrono24 egzemplarz z PL za stosunkowo dobre pieniądze (od razu uprzedzam, ze nie mam nic wspólnego z tym ogłoszeniem, nie znam sprzedającego itd), co prawda na bransolecie ale wymiana na pasek nie stanowi żadnego problemu. A przy tym ten model wyglada dobrze na jednym i drugim. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, unsu275 napisał:

będę musiał szukać dalej czegoś odpowiedniego, na brązowym pasku 😁

mała podpowiedź: paski można zmieniać ;) jeśli się zużyje, nie musisz wymieniać zegarka.

• Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@eye_lip jesteś jedynym znawcą zegarków jakiego znam, wiec zapytam wprost. Grand Seiko Spring Drive: co to jest na chłopski rozum i czy po latach to rozwiązanie się sprawdza ?

Czy ja dobrze rozumiem, ze jest to mechanizm manualny, który wytwarza dodatkowo niewielki prąd indukcyjny, który stabilizuje ruch sprężyny ? Po drugie, jak to się serwisuje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to zegarek mechaniczny z automatycznym lub manualnym naciągiem który zamiast tradycyjnego oscylatora (balans, kotwica, koło wychwytowe) ma super dokładny oscylator kwarcowy (zasilany z wahnika lub recznie w przypadku wersji manualnej). Zegarek ma totalnie płynny ruch wskazówki sekundowej, super dokładność nieosiągalną dla zegarków mechanicznych. Wszystkie zegarki z SD są serwisowane oficjalnie tylko w Japonii poprzez autoryzowanego dystrybutora z danego kraju, choć nie wykluczam że są ludzie którzy potrafią to zrobić w EU, ale nie wnikałem w ten temat.

• Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukuję zegarka do codziennego użytku do 1000 złotych. 

Preferuje zegarki proste, możliwie cienka, ale i duża koperta (40 i więcej), bez funkcji, jedynie datownik, na pasku.

Czy szukać w tej cenie dobrego kwarcego (myślałem o jakimś modelu Junkersa typu 6070-5), czy też może szukać automatycznego i zaczynać z nimi?

Dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Orient Bambino, blue v4, grey v4.

Kupiony ze wschodu w kwocie do 500zł (uwzględniając VAT).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z VATem za v4 wyjdzie prawie 600 zł ale i tak zdecydowanie warto, moim v3 jestem oczarowany i bliżej mu do bauhausowej stylistyki Junkersa.

A uczucie kręcącego się koła zamachowego na nadgarstku i świadomość pracującego misternego mechanizmu daje zdecydowanie większą satysfakcję niż bezduszne tykanie kwarcu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, mango napisał:

A uczucie kręcącego się koła zamachowego na nadgarstku i świadomość pracującego misternego mechanizmu daje zdecydowanie większą satysfakcję niż bezduszne tykanie kwarcu ;) 

Bez przesady z tą duszą w zegarkach :P 

• Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi