Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem zegarka


najk

Rekomendowane odpowiedzi

@unsu275 cena sama w sobie jest dobra, (na choro24 obecnie nie da się kupić nówki taniej od TS) ale tak, jak napisał @eye_lip-ten zegarek nie wyróżnia się niczym szczególnym począwszy od mechanizmu, skończywszy na jakości wykonania, która w tej cenie jest najwyżej poprawna. Piszę to z autopsji, miałem  Carrere Calibre 5 WAR211A.BA0782 i wg mnie podobną jakość wykonania prezentuje np Seiko SARX kosztujące 1/3 ceny Carrery. Przy tym jeszcze Seiko ma mechanizm in-house, a w Tagu jest ETA/Sellita, ostatnio najczęściej Sellita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, aczkolwiek mimo wszystko jest to ich rodzimy werk, a nie jak w przypadku 3 razy droższego Tag’a ETA/Sellita. Oczywiście podobna sytuacja najczęściej z ETA jest tez w dużo droższych zegarkach niż taka Carrera i nie jest to żadna przeszkodą. 

Nie zmienia to jednak faktu, ze w takich pieniądzach osobiście oczekiwałbym od zegarka jednak więcej i myśle, ze rozważyłbym tu Tudora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby Tobie się zegarek podobał bo to Ty bedziesz go nosił wiec nie skreślaj tego Tag’a.

Jeżeli w grę wchodzi czarna tarcza zerknij na Tudora Heritage Black Bay 36. Jest na chrono24 egzemplarz z PL za stosunkowo dobre pieniądze (od razu uprzedzam, ze nie mam nic wspólnego z tym ogłoszeniem, nie znam sprzedającego itd), co prawda na bransolecie ale wymiana na pasek nie stanowi żadnego problemu. A przy tym ten model wyglada dobrze na jednym i drugim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip jesteś jedynym znawcą zegarków jakiego znam, wiec zapytam wprost. Grand Seiko Spring Drive: co to jest na chłopski rozum i czy po latach to rozwiązanie się sprawdza ?

Czy ja dobrze rozumiem, ze jest to mechanizm manualny, który wytwarza dodatkowo niewielki prąd indukcyjny, który stabilizuje ruch sprężyny ? Po drugie, jak to się serwisuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zegarek mechaniczny z automatycznym lub manualnym naciągiem który zamiast tradycyjnego oscylatora (balans, kotwica, koło wychwytowe) ma super dokładny oscylator kwarcowy (zasilany z wahnika lub recznie w przypadku wersji manualnej). Zegarek ma totalnie płynny ruch wskazówki sekundowej, super dokładność nieosiągalną dla zegarków mechanicznych. Wszystkie zegarki z SD są serwisowane oficjalnie tylko w Japonii poprzez autoryzowanego dystrybutora z danego kraju, choć nie wykluczam że są ludzie którzy potrafią to zrobić w EU, ale nie wnikałem w ten temat.

 

 

 

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zegarka do codziennego użytku do 1000 złotych. 

Preferuje zegarki proste, możliwie cienka, ale i duża koperta (40 i więcej), bez funkcji, jedynie datownik, na pasku.

Czy szukać w tej cenie dobrego kwarcego (myślałem o jakimś modelu Junkersa typu 6070-5), czy też może szukać automatycznego i zaczynać z nimi?

Dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z VATem za v4 wyjdzie prawie 600 zł ale i tak zdecydowanie warto, moim v3 jestem oczarowany i bliżej mu do bauhausowej stylistyki Junkersa.

A uczucie kręcącego się koła zamachowego na nadgarstku i świadomość pracującego misternego mechanizmu daje zdecydowanie większą satysfakcję niż bezduszne tykanie kwarcu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Choruję ostatnio na Adriatica lotnika. Z tym, że model który mi się podoba jest na czarnej bransolecie typu mesh. Potrzebuje właśnie zegarka do chodzenia będąc ubranym pół elegancko. Coś pomiędzy eleganckim Seiko które mam, a G-Shockiem do sportu.

Czy taka bransoleta nie będzie się gryzła z np. brązowymi boat shoes i brązowym paskiem do spodni? Bo o ile w ubiorze bardziej sportowym ma to mniejszą wagę tak tutaj się waham. Zegarek super wygląda z czarną bransoletą, bo jednak ma czarną tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krzysztof G napisał:

Macie jakiś pomysł czym można obniżyć formalność starego radzieckiego biżuteryjnego zegarka? Bardzo rzadko go zakładam i chciałbym dać mu szansę częściej wyjść z pudła.Zastanawiam się nad brązowym/bordowym paskiem nato.
 

Wydaje mi się, że tym paskiem który masz już go trochę odformalniłeś. Może ewentualnie jakiś typu "perlon" fajnie by się z nim zgrał. Nato to chyba już byłoby zbyt wiele dla takiego "postsovietica" :).

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do zakupu zegarka który będzie w miarę możliwości najbardziej uniwersalny będzie pasował do do marynarki i do swetra :)

W oko wpadły mi dwa takie zegarki o w sumie dość podobnym designie. Więc pytanie który fajniejszy ?

Chronoswiss droższy i chyba jest chyba lepszą marką znowu Eterna mechanizm manufakturowy ...

 

large.jpg

929e2a7b-5b6c-4800-b0b3-047e43022c8b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.