Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem zegarka


najk

Rekomendowane odpowiedzi

Ten zegarek nosi się bardzo wygodnie , sprawdza się do garnituru i luźniejszych stylizacji  .

Ja nie zauważyłem problemu z mankietami ale to też pewnie kwestia dopasowania . 

@PatLove zerknij też na Hamiltona Intramatic 38 , bardzo fajny zegarek , miałem w planach jego zakup , ale trafił się okazyjnie Visodate  😀

 

 

20190723_095155.jpg

20190723_095220.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eye_lip zgadza się ale mi bardziej chodziło o porównanie kogoś, kto miał obydwa zegarki przez jakiś czas i zdążył wyłapać te detale podczas codziennego użytkowania, a nie przez godzinę w sklepie oglądając zegarek z każdej strony.

Szczerze mówiąc tez wolałbym żeby był cieńszy, najlepiej ponizej 10mm ale trudno o taki zegarek w moim budżecie bo to zegarki głównie z naciągiem manualnym i jedynym, który udało mi się znaleźć i spełnia te kryteria jest bauhausowy Junghans Max Bill...

Generalnie te niecałe 12mm właściwie chyba nie powinno być problemem bo zdaje się, ze grubości w przypadku Tissota nadaje również wypukły szafir. 

Dzieki za propozycję Hamiltona, na pewno go rozważę, aczkolwiek wydaje mi się, ze to już trochę bardziej formalny zegarek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grubość i mankiet - producent podaje całościową grubość od wypukłego szkła do wypukłego dekla który chowa się w zagłębieniu nadgarstka, a to czy zegarek ładnie się chowa, zależy też od bocznego profilu- w tym przypadku zegarek jest obły i nie powinno być problemu, odczuwalna grubość na nadgarstku jest zdecydowanie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, Visodate na każdych zdjęciach wyglada jakby miał z 15mm grubości...

Intramatic za to wg producenta ma 10mm, pytanie tylko za ile można realnie dorwać ten zegarek? No i tu trzeba byłoby kupować „na czuja” na podstawie zdjęć bo w PL raczej się go przymierzyć/zobaczyc nie da.

eye_lip miałeś może styczność z Hamiltonem Intramatic?

Jeżeli natomiast chodzi o Seiko poza SARBem to jest jeszcze SRPB69J1 i SARY055, co myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2019 o 21:27, eye_lip napisał:

Nie no nie przesadzajmy z tą gradacją eleganckości w prostych zegarkach.. OS jest wykonany jednak klasę niżej, szczególnie patrząc od strony dekla, to taki trochę podtuningowany bambino. Sprawdź na żywo visodate, zobacz nakładane logo, fakturę i kolor tarczy. Pisałem już kiedyś, visodate mógłby mieć napis Longines i sprzedawać się spokojnie za 6k pln.

 

Nie jestem fanem demonizowania dobrych szkieł mineralnych (np. hardlex w Seiko jest bdb) ale mocno wypukły minerał (narażony na uderzenia) w eleganckim zegarku jak OS vs lekko sferyczny szafir w visodate stawia Tissota w lepszej pozycji.

 

 

 

Pełna zgoda, że Orient Star to podrasowany Bambino. Visodate jest piękny, zwłaszcza z jasną tarczą (model z czarną tarczą ma skopany datownik- nie podoba mi się, że tarcza jest czarna a pole day date jest białe). Jako (były) użytkownik Visodate wizualnie nie pasuje mi stosunkowo krótka wskazówka godzinowa. Tarcza m.in. przez to wydaje się względnie pusta, jakby czegoś na niej brakowało.

tissot_visodate_1486950135_43611900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej!

Zastanawiam się nad sprzedażą poczciwego Casio EFR i zakupu pandy z troszkę wyższej półki, w granicy ~1000zł. Co wpadło w mi oko, to zdecydowanie DH i jego 1964 Gran Turismo. Zależy mi na wypukłym szkiełku z powłoką szafirową. Może znacie inne alternatywy? :)

image.thumb.png.39838d91e1a91ac4fb5819af5973cb44.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Do niedawna myślałem, że Snowflake jest tylko jeden SBGA211:

SBGA211G_24125105773833_jpg.thumb.jpg.e62e4872083e02965dbe5bf2772efc8e.jpg

Natomiast są też dwie edycje sezonowe - wiosna (od koloru płatków wiśni w Japonii) SBGA413:

SBGA413G_26203017526320_jpg.thumb.jpg.440f88eb8c55f3238fb66e3696e4c695.jpg

Oraz zima (tu domyślam się, że kolor nawiązuje do błota pośniegowego ;)😞 SBGA415

SBGA415G_26203020665161_jpg.thumb.jpg.cf45d8f2aed1cf9982c4149db23e9302.jpg

I ostatni niebieski SBGA387:

SBGA387G_25081006879364_jpg.thumb.jpg.4a9928215a96fc0f2a8780c8a2fa1914.jpg

 

Mój problem z nimi jest taki, że zawsze Japończycy pójdą o krok za daleko. Przyjmując białego za model bazowy, różowy nie ma kultowej niebieskiej wskazówki (na plus - różowy kolor jest o wiele delikatniejszy na żywo). 

Zimowy jest smutny z tym szarym kolorem, ale fajnie pasuje do złotego logo i niebieskiej sekundy.

Niebieski z kolei ma najmniej uniwersalny kolor cyferblatu, za to wstawili go w najbardziej kultową kopertę 44GS i to ze stali, a nie z tytanu jak poprzednie 3. Niestety jest limitowany do 558 sztuk.

Wszystkie trzy wersje kolorowe mają 40mm kopertę zamiast oryginalnej 41, to moim zdaniem dobry ruch.

Gdybym miał je poskładać w jeden to wybrałbym biały cyferblat z pierwszego i stalową kopertę 44GS 40mm z ostatniego.

Waszym zdaniem - oryginał czy któraś z limitek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krzysiek_W napisał:

Żodyn. Jak dla mnie ten zegarek ma super mechanizm, ale wizualnie nie ma szału. Trochę nie rozumiem wzwodu na widok GS, ale może jestem za stary, albo za młody aby to pojąć 😉

Zgoda co do mechanizmu. Natomiast moim zdaniem wizualnie (w białej wersji) ten zegarek zjada wszystko w swojej kategorii cenowej +/- 15tys. W kategorii zegarków z jasną tarczą nie ma on u mnie konkurencji, dlatego też te podkolorowane wersje wywołały mieszane uczucia. Wbrew pozorom mój wzwód na widok Snowflake'a lekko (ale tylko lekko ;) ) hamuje brak mikroregulacji bransolety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tanatos70 napisał:

Już dawno spoglądam z sympatią na ten model, ale dla takiego snoba i nuworysza jak ja to jednak "tylko Seiko" choćby i "grand" ;-).

Myślałem tak dopóki na cyferblacie było samo SEIKO pisane identyczną czcionką jak w zegarkach za 300$ ;)

W moich dalekosiężnych planach SBGA211 jest na 2/3 miejscu wśród moich wymarzonych zegarków, które kiedyś tam po drodze chciałbym zebrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy bardzo ładny i ma lepsze (przynajmniej na zdjęciach) proporcje niż trzy pozostałe. Już dawno spoglądam z sympatią na ten model, ale dla takiego snoba i nuworysza jak ja to jednak "tylko Seiko" choćby i "grand" ;-).

Ale dla tego werku warto zrobić wyjątek. Płynąca sekunda i zupełny brak odgłosów mechanizmu pozwoliłyby na wypowiadane z dezynwolturą: „Ot takiego kwarcoka ostatnio sobie sprawiłem na tyranie. Na basen w nim chodzę itd. Spoko jest, bo go nie trzeba często regulować.”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.