Skocz do zawartości

The Shine - malowanie oraz patynowanie obuwia


arsen

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj w sklepie internetowym theshine.pl dostępne są paski z usługą ręcznego malowania od Sartolane

Paski są w całości szyte z niewykończonej skóry do malowania. Nie ma tu miejsca na półśrodki. Włoskie klamry wysokiej jakości, skóra tzw. crust z garbarni, którą stosuje w swoich wyrobach między innymi firma Berluti. Szycie odbywa się w Polsce.

Paski są dostępne w rozmiarach od 80 cm do 115 cm, liczone co 5 cm. Możliwe jest także sprecyzowanie w uwagach zamówienia dokładnej długości paska co do 1 cm. Długość liczona jest od 3 (środkowej) dziurki do początku klamry.

Osoby, które nie są pewne rozmiaru mogą zamówić pasek większy i skrócić go do dowolnego rozmiaru samodzielnie. Jest to dosyć prosta czynność ze względu na konstrukcję mocowania paska.

Przez najbliższe 2 tygodnie będzie możliwość zakupu w obniżonej cenie tj. 330 pln. Po tym okresie paski będą w regularnej cenie 380 pln.

Sartolane.jpg
Sartolane-1.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jako że jestem paskowym freakiem, to skusiłem się na Arsenową promocję paska Sartolane. By wykorzystać dobrodziejstwa patynacji zdecydowałem się na cieniowany pasek na bazie koloru Havane, który powinien ładnie się zgrywać z butami w średnich i ciemniejszych odcieniach brązu. Fotograf ze mnie żaden, więc zdjęcie bardzo poglądowe:

sartobelt.jpg.0546cdf7d319006c296c3dfe3d1e136f.jpg

Mini-recenzja na szybko:

Pasek pachnie jeszcze farbą, patynacja wyszła bardzo ładnie, żadnych niedoróbek nie wychwyciłem, ale jednocześnie widać, że jest to ręczna robota.

Cienka, bardzo miękka skóra, dużo lepsza od tego, co zazwyczaj spotykamy RTW (podobnie miękką skórę mam tylko w innym pasku bespoke i pasku Pal Zileri, czyli takim z wyższej półki).

Znakomita klamra, niesłychanie delikatna (cienka) choć jednocześnie wyrazista (wysoka w stosunku do paska). Materiał to chyba rodowany mosiądz, co również w RTW występuje raczej dopiero w wyższej włoskiej półce.

Czy pasek jest wart swojej ceny? Cena jest wysoka w porównaniu do typowej oferty, ale z drugiej strony nie znajdziemy paska RTW (poza szczęśliwym trafem w TKMaxx) w tej jakości w tej cenie. Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje po prostu paska do spodni garniturowych, to nie ma sensu wydawać takie sumy na Sartolane. Jeśli jednak pasek pełniłby większą rolę w stylizacji, to już rzecz do rozważania. Swoją drogą, odradzałbym dorabianie patynowanego paska pod kątem konkretnych patynowanych butów – taki zestaw IMHO ocierałby się o coś w stylu „poszetka plus krawat z tego samego materiału”.

Co bym zmienił w projekcie? To oczywiście rzecz subiektywna, ale uważam, że pasek powinien być odrobinę szerszy, albo powinna być alternatywnie dostępna szersza wersja (choć rozumiem, że tu ograniczeniem jest też dostępność klamr). Męskie eleganckie paski mają szerokość 30-35 mm, więc tutaj 30 mm to jest właśnie dolna granica. Jest to wielkość dobra dla spodni garniturowych RTW, które często mają niewysoki pas i krótkie szlufki, ale… przecież nie po to się zamawia patynowany pasek, nawet elegancki, by go tylko ukrywać pod zapiętą marynarką. Rozmiar rzędu 33-35 mm byłby już lepiej dopasowany do spodni typu chino czy  jeansów używanych w zestawach smart-casual, poza tym na szerszym pasku można by lepiej wykorzystać możliwości, jakie daje patynacja (więcej miejsca na przejścia tonowe, efekty specjalne typu museum czy camuflage itd.)

Czy zamówiłbym kolejny pasek – tak, jeśli będzie dostępna szersza wersja. I wtedy zapewne skuszę się na coś a la musem calf w troszkę bardziej ekstrawaganckim kolorze.

 

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować, że przez tydzień, czyli do 19 kwietnia obowiązuje obniżona cena na buty Yanko wraz z usługą ręcznego malowania.

Zamiast 1600pln obowiązuje cena 1400pln wraz z kodem bwb200 w sklepie The Shine (kod rabatowy do wykorzystania w kasie sklepu)

Od ręki dostępna szeroka rozmiarówka modeli Yanko 201 (lotniki) oraz model Yanko 742 (pół brogsy).

Inne modele Yanko to czas oczekiwania około 12-14 tygodni (zamówienie obuwia u producenta + realizacja).

Jeśli zamówienie poprzez sklep internetowy jest niejasne, bądź z jakiegoś powodu nie odpowiada, proszę o zamówienie poprzez wiadomość prywatną lub email andrzej@theshine.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
6 minut temu, arsen napisał:

Piękne Alfred Sargent chukka po renowacji/zmianie koloru dla forumowego kolegi. Domyślny koniak odpadał niemal płatami. Szkoda że nie mam zdjęć przed :)

Napiszesz coś więcej? W butach pierwszego gatunku, czy seconds? Skutek kiepskiego wybarwienia skóry, czy tego że właściciel nie dbał o buty? Dosyć zaskakująca informacja, że tak renomowany producent jak AS może wybarwić skórę w taki sposób, że potem farba odpada niemal płatami.

Samo malowanie pierwsza klasa, pięknie wygląją.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były seconds, zamówione dzięki uprzejmości @fan_dobrego_buta.

Wada niestety okazała się większa, niż to wynikało z opisu (z wykazu tabeli od AS), jak i również z "namacalnego" sprawdzenia po doręczeniu butów - minimalne obtarcie / zahaczenie (np. przy wchodzeniu po schodach) powodowało, że schodziło wykończenie butów. Lustro na nosku nie było w stanie przykryć tej wady, więc zapytałem @arsen o możliwość renowacji.

Usługa oczywiście wykonana na najwyższym poziomie :)

Na marginesie powiem, że moje kolejne seconds AS (zakupione tym razem poprzez AFPOS) już takich problemów nie miały, mimo że wada była podobna.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2017 o 15:42, Zajac Poziomka napisał:

Napiszesz coś więcej? W butach pierwszego gatunku, czy seconds? Skutek kiepskiego wybarwienia skóry, czy tego że właściciel nie dbał o buty? Dosyć zaskakująca informacja, że tak renomowany producent jak AS może wybarwić skórę w taki sposób, że potem farba odpada niemal płatami.

Samo malowanie pierwsza klasa, pięknie wygląją.

Zając - skóra jest bardzo dobra. Zwyczajnei AS miał z nią pierwszy raz do czynienia i nie zdawał sobie sprawy, że wymaga ona dodatkowej obróbki. To była główna przyczyna zakupu butów jako seconds. AS przy produkcji pierwszej partii butów, nie usunął mechanicznie łuszczącej się warstwy skóry, co jest charakterystyczne dla tego typu surowca. Dopiero po otrzymaniu porad ze strony G&G, zaczęli właściwie pracować z tą skórą. Było to wyraźnie opisane na forum. Ja swoją parę potraktowałem Saphir Javacur, co zatrzymało łuszczenie skóry. Jednak dzięki wybraniu bardzo podobnego koloru, uzyskałem efekt jaśniejszych plam, co mi odpowiada.

To są naprawdę piękne buty!

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, są naprawdę piękne. Do tego kształt kopyta, jakość wykończenia. Jest co chwalić. Widziałem dziesiątki par butów wysokiej jakości, te są w moim prywatnym rankingu bardzo wysoko. Po wyprowadzeniu skóry nie ma się do czego przyczepić.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam, buty od AS są świetne.

Przy tej konkretnej parze wyszedł brak doświadczenia z łuszczącą się skórą - traktowałem je standardowym zestawem od Saphira (krem, pasta), który nie zapobiegł powstawaniu nowych "łat" przy uderzeniach mechanicznych. Również po prostu błędnie założyłem, że kolejne odbarwienia nie powstaną.

Na samym początku dałem też minimalną ilość renowatora; możliwe, że to także miało wpływ na wytrzymałość wykończenia.

@fan_dobrego_butaJeszcze raz dziękuję za możliwość zorganizowania tego zakupu ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kosiareks napisał:

W pełni się zgadzam, buty od AS są świetne.

Przy tej konkretnej parze wyszedł brak doświadczenia z łuszczącą się skórą - traktowałem je standardowym zestawem od Saphira (krem, pasta), który nie zapobiegł powstawaniu nowych "łat" przy uderzeniach mechanicznych. Również po prostu błędnie założyłem, że kolejne odbarwienia nie powstaną.

Na samym początku dałem też minimalną ilość renowatora; możliwe, że to także miało wpływ na wytrzymałość wykończenia.

@fan_dobrego_butaJeszcze raz dziękuję za możliwość zorganizowania tego zakupu ;)

Cała przyjemność po mojej stronie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
[mention=2602]arsen[/mention] - doszedłeś w swojej pracy do takiej perfekcji, że aż trudno uwierzyć, iż realizacje te wykonane są ludzką ręką, i nie robi ich maszyna zaprogramowana według skomplikowanych algorytmów.

Oj, dzięki za dobre słowo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.