Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Buczyński Individual Tailoring - MTM


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość overlock

firma ma moim zdaniem najładniejszy w Warszawie salon. Ogromny wybór materiałów na garnitury MTM (wszystkie marki obecne w Polsce). Z koszulowych też dość szeroko, chociaż nie ma specjalnego wyboru tkanin z fakturą. Firma nowa, wydaje się nie ma jakichkolwiek tradycji krawieckich, a przynjamniej osoba ja prowadząca nie jest krawcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej B

E tam… Buczynski konkuruje atrakcyjną ceną, choć to chyba i tak sporo jak na zwyczajne made to measure... no chyba że rzeczywiście lubimy zapłacić za wnętrze sklepu (które mnie osobiście nie przekonuje i wydaje mi się dość oklepane, ale kto co lubi, wystrój sklepu jest mi w dużej mierze obojętny)… no właśnie jest to niestety SKLEP a nie żaden zakład krawiecki –odpowiednio zagięty różnymi pytaniami pracownik wygadał się, że garnitury nie są szyte na miejscu tylko w jakiejś szwalni poza Polską (nie pamiętam tylko czy w Czechach czy na Ukrainie), równie dobrze można iść do Vistuli, takie to już "Individual Tailoring" … . Pan, z którym rozmawiałem proponował mnie i narzeczonej materiał z którego wychodzą "naprawdę ładne garniturki"… niestety nie zdecydowaliśmy się ostatecznie na szycie, więc o produkcie nic nie powiem, mogę mówić jedynie o swoich odczuciach. Przepraszam z góry jeśli kogoś urażę, ale mnie to miejsce kojarzy się z takim złudzeniem luksusu dla ludności napływowej, która już trochę dorobiła się w Warszawie i chce się pokazać… W ogóle na tym forum nie powinien zaistnieć ten adres… ani to luksus, ani to bespoke…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] mnie to miejsce kojarzy się z takim złudzeniem luksusu dla ludności napływowej, która już trochę dorobiła się w Warszawie i chce się pokazać… W ogóle na tym forum nie powinien zaistnieć ten adres… ani to luksus, ani to bespoke…

No proszę, dzięki temu postowi już wiemy, gdzie ubiera się ludność napływowa. Rozumiem, że ludność nienapływowa (w rozumieniu rodowitych warszawiaków) ubiera się u prawdziwych krawców.

Rozumiem też, że zmieniamy nazwę forum z "Forum o Klasycznej Męskiej Elegancji" na "Forum bespoke" i wszystko co bespoke nie jest nie ma prawa się tutaj pojawić...

Ale do rzeczy. Byłem ostatnio w firmie BIT gdzie zamówiłem garnitur. Dla mnie osobiście, osoby, która ubierała się do tej pory wyłącznie w rzeczy z wieszaka jest to jakiś krok naprzód. Czy będę w 100% zadowolony czas pokaże, ale na chwilę obecną zarówno z poziomu obsługi jak i podejścia do klienta jestem bardzo zadowolony.

Wybór materiałów jest naprawdę duży, aczkolwiek informacje, że cena garnituru zaczyna się od 2.500 zł należy raczej między bajki włożyć; może coś by się znalazło w tej cenie, ale raczej wybór byłby niewielki; ja osobiście wybierałem spośród materiałów mniej znanych firm, a i tak cena za garnitur wyniosła 3.600 zł.

Z obsługi byłem bardzo zadowolony, być może dlatego, że obsługiwał mnie sam właściciel, który z jednej strony potrafił doradzić/odradzić, a z drugiej w moim mniemaniu znał się na rzeczy, nawet mimo tego, że krawcem nie jest. W końcu samochodów nie sprzedają mechanicy....

Co do wnętrza sklepu - bo nie ukrywajmy, to jest SKLEP, a nie pracownia krawiecka, dla jednego to plus, a innego minus; ktoś woli brać miarę pośród porozrzucanych ścinków materiałów i nożyc, ktoś inny woli proste, a zarazem eleganckie wnętrze. I tak właśnie jest zaaranżowane wnętrze w BIT - prosto i elegancko. Mi się podobało, ale ja w końcu należę do ludności napływowej, więc to wiele tłumaczy...

Czy szycie garnituru odbywa się w Polsce czy poza, nie ma to dla mnie większego znaczenia, w przypadku MTM zasadą jest, że szycie odbywa się poza zakładem. Wiem jedno, po zdjęciu miary garnitur wraca do przymiarki, a na tym etapie mogą być dokonane jeszcze poprawki (w jakim zakresie i jak duże nie mam pojęcia), ale na poprawki czeka się 1-2 dni, więc przynajmniej poprawki są robione gdzieś w Polsce.

Natomiast BIT oferuje również koszule. Tutaj mam większe doświadczenie, bo zamawiałem już w Bergu i muszę przyznać, że usługą biją Berga na głowę.

Po pierwsze cena – ok. 420 zł z tego co pamiętam, bez względu czy chcemy monogram, dodatkową poszetkę. W Bergu za to wszystko dodatkowo naliczają opłaty.

Po drugie elastyczność – istnieje dużo większy wybór kołnierzyków – możemy zamówić nie tylko kołnierzyki sztywne jak w Bergu, ale również pół-sztywne czy miękkie.

Last but not least – w Bergu mamy do wyboru dwa rodzaje guzików i dwa rodzaje nici – czarne i białe; tu szczerze mówiąc nie wiem jak z guzikami, ale wyboru kolorów nici jest ok. 40, dodatkowo możemy zamówić np. obszycie dziurek kolorową nicią. Dodatkowo wewnętrzna strona kołnierzyka może być podszyta innym materiałem.

Jak ktoś lubi poeksperymentować z kolorami to jest pole do popisu. :) Jeszcze koszul tu nie zamawiałem, ale w przyszłości na pewno się to zmieni.

jak garnitur będzie gotowy z przyjemnością wrzucę tu fotki abyście mogli ocenić jakość wykonania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum rzeczywiście chyba kiedyś nazywało się Bespoke, mnie w każdym razie do czegoś takiego przekierowywało swojego czasu...

W ogóle wątek o BIT trzeba chyba by przenieść do Przewodnika Miejskiego.

Na garniturach się za bardzo nie znam, ale co do koszul, to to o czym piszesz (nitki, obszycia, kołnierzyki) chyba powinno być standardem w szyciu na miarę (Berg i Da Vinci to żadne tam na miarę). Koszule w Buczyńskim też mają made to measure tak jak garnitury? Sądząc po niskiej cenie to pewnie na bespoke nie ma co liczyć?

W sumie Ty zorientowałeś się, że jest to SKLEP, ale czy dla wszystkich jest to tak oczywiste? Bo ja momentami mam wrażenie, że jest to jednak pewna próba wprowadzenia klienta w błąd, sugerując że jest się u krawca i zamawia się szycie na miarę. Pachnie mi to osobiście subtelnym oszustwem. I nie chodzi o to czy ktoś woli kupować jak piszesz w uporządkowanym sklepie czy "pośród porozrzucanych ścinków materiałów i nożyc" tylko czy przypadkiem Individual Tailoring nie próbuje sugerować, że sklepem nie jest... Tak jak mówię - Tobie było wszystko jedno, wiedziałeś że masz do czynienia ze sklepem szyjącym w jakiejś tam szwalni, ale nie dla każdego może to być takie oczywiste i w tym widzę jednak coś niefajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie MTM - ludzie nie rozróżniają MTM od szycia miarowego, to fakt.

Z drugiej strony nie stawiałbym kwestii wyższości bespok'a nad MTM na ostrzu noża, ponieważ wszystko zależy od potrzeb. Przy standardowej sylwetce nie będzie zauważalnych różnic.

Osobiście zamawiam MTM i to dopasowane do ciała, ponieważ w sklepach nie ma specjalnego wyboru koszul dopasowanych (nie wspominając o materiałach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.