Skocz do zawartości

Współpraca marek odzieżowych z blogerami


Hargin

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa dyskusja o sztucznych dodatkach do tkanin i ich niekorzyści.

Powiedzcie mi jednak co daje większą przepuszczalność i komfort użytkowania, marynarka bez podszewski 90% wełna, 10% poliester o splocie ukośnym (powiedzmy w stylu Lancerto-MrV.), czy marynarka 100% wełna, ale z podszewką i półwłosianką, półklejonką (jak np. w środkowej linii Suit Supply)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, ciąg dalszy dyskusji został przeniesiony do odpowiedniego wątku. Pozwolę sobie jednak odpowiedzieć (a odpowiedź jest prosta): marynarka bez podszewki jest bardziej przewiewna. Może należałoby jednak porównać marynarkę 90/10 % bez podszewki z marynarką 100 % bez podszewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lebowski32 napisał:

Ciekawa dyskusja o sztucznych dodatkach do tkanin i ich niekorzyści.

Powiedzcie mi jednak co daje większą przepuszczalność i komfort użytkowania, marynarka bez podszewski 90% wełna, 10% poliester o splocie ukośnym (powiedzmy w stylu Lancerto-MrV.), czy marynarka 100% wełna, ale z podszewką i półwłosianką, półklejonką (jak np. w środkowej linii Suit Supply)?

Według mnie bardziej przepuszczalna będzie ta pierwsza. A najlepiej empirycznie zbadaj: dmuchnij w jedną i drugą :) 

Komfort użytkowania? Zależy co pod tym względem rozumiesz. Ja wystrzegam się poliestru, ostatnio nawet w tak niewielkiej domieszce. A to bardzo z prostego względu: 

Jestem palaczem, palę dużo (ok 2 paczek dziennie), w zamkniętych pomieszczeniach, w samochodzie etc.. Nieraz z tego powodu rotuje marynarkami dwa razy na dobę. Marynarka wełniana, czy lniana nie śmierdzi papierosami już po 2-3 dobach (ew. po jednej dobie, ale po przejechaniu ją parownicą). Moje wcześniejsze marynarki z poliestrem na poziomie 10-30% śmierdziały nawet i po tygodniu. Dlatego od jakiegoś czasu nie toleruję poliestru w swoich ubraniach.

Dla innego komfort użytkowania będzie taki sam; inny nie będzie się czuł komfortowo bo będzie miał w głowie, że nosi potępiany plastik, inny dopatrzy się jeszcze innych argumentów za, bądź przeciw poliestrowi. Ja bym tego nie demonizował, niech każdy nosi według własnego uznania i poczucia komfortu, bo każdy w tej dyskusji ma trochę racji.

Nie ciągnąłbym tego tematu dalej, bo naprawdę na forum dyskusji za/przeciw poliestrowi chyba było tyle samo co dyskusji za/przeciw zelowaniu.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...
W dniu 16.01.2017 o 15:37, JD! napisał:

Mam nadzieję, że wpierw potrenują j. angielski...

" 28 year old Swedish/Polish woman, born and raised in Sweden, with a huge love for my family and friends. Economist, Mary Kay consultant, speaking in 3 fluent languages (...)"*

*jak ktoś błędów nie widzi to wyślę na priv, co by to nie była korekta za free ;)

P.S. Czytam dalej i wcale nie jest lepiej - im dalej w las, tym więcej bykó... drzew ;)

 

Już zabrałem.

Co do języka angielskiego, to żona bardzo dobrze sobie radzi zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Nie popełnia błędów ten, kto nie robi nic. Zaznaczam też, że nie jest ani tłumaczem języka angielskiego, ani nauczycielem.

Co do szycia u Romana to nie powinno nikogo interesować na co wydaję pieniądze i u kogo. Sam wybrałem pracownię Romana i dobrze mi się z nim współpracuję. Sam też opłacam swoje realizacje. 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.