Skocz do zawartości

Identyfikujemy Nieznane Marki - Info Na Temat Firm I Metek


Łukasz_

Rekomendowane odpowiedzi

@Roland

Za swoje zapłaciłem chyba ok. 250zł.

Co do jakości, to pragnę sprostować, że buty nie są wcele klejone - podeszwa jest przyszywana.

Oceniając jakość (nie mam przy tym takiego doświadczenia jak Immune), uważam, że nie jest wcale tak źle - z pewnością są to znacznie lepsze jakościowo buty niż produkcja "krajowa", choć ta nie jest może najlepszym punktem odniesienia.

Immune nie pisał też bynajmniej, że buty sprowadzane są z Chin. Napisał tylko, że jest to produkcja taśmowa: "ZB jest częścią De Robert Calzature, firmy odzieżowej produkującej damskie obuwie. Buty może i są fabrycznie wytwarzane we Włoszech, ale nie jestem w stanie ustalić gdzie dokładnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości, to pragnę sprostować, że buty nie są wcele klejone - podeszwa jest przyszywana

Tak, te buty są szyte Blakiem.

[...] z pewnością są to znacznie lepsze jakościowo buty niż produkcja "krajowa", choć ta nie jest może najlepszym punktem odniesienia.

Tu można by debatować. Z drugiej strony widziałem jedynie 3 pary butów ZB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś na temat firmy obuwniczej Jones z UK dowiem się? chodzi mi jakość ich obuwia, skala porównania do innych marek angielskich

O którą firmę pytasz?

1) Jones (buty RTW)

2) Jones & Sons (RTW, Bespoke)

3) Jones Bootmaker (RTW)

Wszystkie występują czasami pod nazwą "Jones".

Przepraszam, nie wiedziałem o takiej liczbie Jones-ów :) , znalazłem sklep firmy Jones Bootmaker i ciekaw jestem jakości ich produktów w stosunku do innych firm angielskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jones i Smith to jak polski Nowak lub Kowalski. ;)

Jones Bootmaker to niestety w odniesieniu do zdecydowanej większości modeli skóra cholewkowa typu corrected grain. Większość butów to Blake lub sklejka, kiedyś były również modele GYW - trzeba zweryfikować czy nadal są one w ofercie. Jeżeli chodzi o jakość tych butów to jest zbliżona do Wittchen'a, zresztą produkuje je fabryka o bardzo zbliżonym profilu produkcyjnym do podwykonawcy wspomnianej polskiej marki. Wszystkie buty są produkowane we Włoszech, zapewne z wyłączeniem modeli GYW (jeżeli takowe w dalszym ciągu są w ofercie), które robi dla nich Barker. Dodatkowo można u nich kupić buty Cheaney, Barker i rotacyjnie kilku innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Pragnę podziękować za istnienie forum i wszystkim jego użytkownikom za edukujące posty.Pozdrawiam serdecznie i mam takie pytanie ,co to za marka butów i czy warto wydać 245 Euro ? http://www.bertulli.fr/fr/16-luxury-line Mam na myśli te; CHAUSSURES MONACO LUXURY NOIR, CHAUSSURES PARIS LUXURY NOIR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co myślicie o butach Baracuta? Szukałem na forum, ale nie znalazłem żadnych informacji. Baracuta znana jest nam ze swej harringtonki, wystawili jednak buty. Czy to jest outsourcing? Jakaś znana pracownia dla nich szyje? Ktoś może się wypowiedzieć na ten temat? Chodzi mi konkretnie o te: http://www.ebay.co.uk/itm/Baracuta-Brog ... 650wt_1346

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam zaintrygowany marynarką kupioną w TKMaxx. Skądinąd śliczną, z ciemnej wełnianej flaneli, na której markowych plakietkach widnieją tajemnicze, czerwone litery CG. Nie dość, że jest to firma internetowo praktycznie nieuchwytna, to na metce podano tylko i wyłącznie skład surowcowy i piktogramy o sposobie prania - i nic więcej, ani adresu firmy, ani kraju produkcji; nawet na metce sklepowej charakterystyczna rubryczka "ich cena" była pusta. Ki diabeł? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechadzając się ulicami Brukseli, natknąłem się w galerii świętego huberta na sklep z obuwiem marki Philippe, niestety poszukiwania w internecie nie przyniosły oczekiwań, jeśli chodzi o rozpoznanie marki, bowiem znalazłem firmę Louisa Philippe, która produkuje odzież i obuwie w Indiach i na ich stronie widnieją adresy sklepów indyjskich oraz znalazłem firmę kanadyjską, tymczasem na witrynie sklepu widniała informacja made in france, czy ktoś mogłby pomóc w ustaleniu u jaką firmę chodzi? Tym bardziej, że na prezentowanym zdjęciu widać kolekcję damską a u L. Philippe nie znalazłem informacji, że produkuje takowe obuwie.

post-1159-13658921119197_thumb.jpg

Kolekcja męska i buty Moreschi

post-1159-13658921119567_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

William Hunt Savile Row

Holland Esquire

Firmy oczywiście nie są anonimowe. Spotykam je w TKMaxx; rzeczy są z reguły mocno przecenione, z bardzo wysokimi cenami wyjściowymi. Pytanie - jakiej jakości należy oczekiwać? Czy ceny wyjściowe (rzędu paru kilo zł za płaszcz) są serio, czy to ściema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ostatnio znalazłem buty firmy Saxone. Wiecie coś wiecej o jakości jej produktów? Ceny w sklepie były na poziomie od 300 do 400 zł rzekomo po -70% rabacie. Tymczasem w sieci znalazlem buty tej firmy w cenie ok. 60£.

Ktoś zna te markę i może powiedzieć czy warto wyda. 370 zł na buty GY welted, całe ze skory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja szukaj podpowiada:

viewtopic.php?p=44498#p44498

Moje obie pary sprawują się bardzo dobrze, polecam.

Ten post widziałem wcześniej. Dzięki jednak za przypomnienie. Pytanie czy wiadomo coś więcej o tej marce. Szczególnie zastanawia mnie ta rozbieżność cen, bo tutaj http://www.barratts.co.uk/en/brands/saxone/ można dostać buty za 40 funtów, gdzie cena regularna była 60 funtów, a pisałeś, że podają cenę na poziomie ok. 800 zł. Między 300-350 a 800 zł jest spora różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten czytałeś? :?

viewtopic.php?f=1&t=952&p=44155&hilit=saxone#p44155

Panowie, naprawdę nie zakładajmy nowego tematu dla każdej marki, której nie znamy. Istnieje temat zbiorczy, który chyba spełnia swoje zadanie. Podobnie zresztą jak wyszukiwarka.

Wracając do butów Saxone - to co pokazujesz na stronie barrats to buty klejone. Inne buty tej marki wykonane w technologii Blake lub GYW mogą kosztować nawet 200 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten czytałeś? :?

viewtopic.php?f=1&t=952&p=44155&hilit=saxone#p44155

Panowie, naprawdę nie zakładajmy nowego tematu dla każdej marki, której nie znamy. Istnieje temat zbiorczy, który chyba spełnia swoje zadanie. Podobnie zresztą jak wyszukiwarka.

Wracając do butów Saxone - to co pokazujesz na stronie barrats to buty klejone. Inne buty tej marki wykonane w technologii Blake lub GYW mogą kosztować nawet 200 EUR.

Dzięki za info. Próbowałem przez google wyszukać na forum info o Saxone, ale tym razem wielki brat zawiódł. Obiecuję poprawę:), bo mnie to też irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.