Skocz do zawartości

Rybnik Lazar MTM


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

Nie martwi Cię trzecie zdjęcie od dołu?

 

A właśnie zapomniałem dopisać, że to ani nie moja bielizna ani załamanie materiału. Wszystko leżało gładko podczas przymiarki, bo gdyby aż takie marszczenie wystąpiło, to napewno byśmy to zauważyli. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć co się tam stało - zauważyłem to w domu podczas wrzucania zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki! Co do zapięcia to sam bym przesunął je dalej, ale już na 1 przymiarce okazało się, że będzie bliżej no, ale jak na 1 zamówienie to wydaje się być OK. Początkowo miałem obawy co do szerokości w udzie czy nie będą za ciasne, ale jest  bardzo komfortowo. Kieszonka była od początku w zamyśle projektu i nie chciałem z niej rezygnować, chociaż przyznaję, że w tym miejscu jest dość "tłoczno", ale nie przeszkadza mi to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ten projekt pokazuje, że  w programie MTM Lazara możemy wpływać na kształtowanie wielu detali. Ale też odpowiedzialność za końcowy kształt ponosimy w dużej części sami. Można się z czasem uczyć. Bardzo ładne spodnie. Przypuszczam, że następne będą w górnej partii trochę mniej "efektowne".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Midlife-Crisis

Na następny projekt spodni planuję jakąś flanelę albo nawet tweed (zależy jakim materiałem tym razem podzieli się ze mną Paweł (p_b) :P). Co do fajewerków na górze, to na 100% będę przesuwał zapięcie jeszcze bardziej na bok i patkę kieszonki albo zmniejszę albo zostawię w obecnej formie. Taka miała być, ale być może zbyt mocno rzuca się w oczy przez kontrastowe guziki i sam rozmiar. Mi się podoba, ale dziękuję za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JDC

Rozumiem, że jak idziemy do Lazara, to można trochę poszaleć. W sierpniu będę w okolicach Rybnika, to pewnie nie powstrzymam się z wizytą. Po głowie chodzą mi różne pomysły na spodnie. Problem mam tylko z wyobraźnią. Jak widzę próbnik, to za ciężko u mnie z wizualizacją efektu końcowego. W salonie wybrałem na garnitur wełnę jak delikatny papier z myślą o utopijnym garniturze całorocznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dawno nic się w tym wątku nie dzieje, więc przyda się małe odświeżenie. 

Kolejne zamówienie: 2 rzędowy garnitur z mieszanki wełny i kid moheru od Vitale Barberis Canonico, 230 albo 240 gr/m. Garnitur na półpodszewce od Huddersfield, fuksja w żółte i pomarańczowe paisley. Z detali marynarki to ofc funkcyjne guziki, barchetta (trochę za wysoko wyszła :( ), nakładane kieszenie (dodamy biletówkę), bardzo ładny czerwony filc pod kołnierzem (zdjęcia wrzuce w CMDNS), 2 butonierki, guziki z rogu. W spodniach 2 zaszewki, klamerki do regulacji, mankiet 5cm.

1 przymiarka:
Skróciliśmy i zmniejszyliśmy klapy, poprawki na plecach i ramieniu, ale przede wszystkim pogłębienie pachy. Na zdjęciach tego nie widać, ale mocno piła. Zdjęcie spodni bardzo niewyraźne wyszło, więc nie wrzucam.

19197658_1583184265049423_707646266_o.thumb.jpg.56083042460682ad9fbdc6837f33d4b4.jpg

 

2 przymiarka:

Zdecydowanie lepsza pacha i ramiona, chociaż wciąż wspomniana już Pani Bożenka dopatrzyła się paru rzeczy i poprawialiśmy rękaw.

19212698_1583179565049893_44491311_o.thumb.jpg.74c0a0985118d08fa7081fd7cded701e.jpg

19212944_1583179731716543_371322639_o.thumb.jpg.e842eb50a2470da1207192bd4d653a05.jpg

19212809_1583179901716526_1718325144_o.thumb.jpg.8438d620cd7547ce035e5b2e1ef449c3.jpg

19243803_1583179661716550_465646439_o.thumb.jpg.c3674cd0aae00b8ffa1b223b69bc8b36.jpg

 

Odbiór: Zdjęcia zrobione już w domu, bo czas gonił niesamowicie. Odebrałem go wczoraj, jutro wesele i po weselu wróci do pracowni na ostatnie szlify, bo dopatrzyłem się małych niedociągnięć, z którymi jednak mogę wyjść do ludzi :)

19204968_1583178108383372_702043843_o.thumb.jpg.0e9259d7f2c033425072797b9955e089.jpg

19197685_1583177755050074_1705017059_o.thumb.jpg.7e53b1f1ad5cc1f5707695bfdcedba61.jpg

19205109_1583177968383386_1161221359_o.thumb.jpg.54eed301cf6eaa6fbb929ee4cd99abff.jpg

 

Co sądzicie? Przepraszam za jakość zdjęć i za tło na zdjęciach z odbioru :D

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że pas spodni jest trochę za szeroki, ale jeszcze w granicach przyzwoitości. Za to przy marynarce odnoszę wrażenie, że górne guziki, są nieproporcjonalnie szeroko rozstawione w stosunku do dwóch dolnych par, oraz że brustasza jest jakoś dziwnie wysoko i w lewo wysunięta

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu Marynarka jest na miękko, delikatne wkłady piersiowe, ramiona subtelne wypełnione - w formalnym garniturze nie zdecydowałem się na ramiona bez wypełnień bo mam "dziury" w obojczykach i by się zapadały, ale w ogóle nie odczuwam ich. Co do spodni - hmm, sartorialne mówisz. Zostały uszyte na wzór tych, które są na górze tej strony z pewnymi modyfikacjami tj, przesunięcie zapięcia w bok, 2 zaszewki, szerzej trochę na udach i mankiet zmalał o 0,5 cm. Reszta to samo. Spodnie owszem są trochę efekciarskie, ale za to O M G jakie wygodne! Nie zamieniłbym ich na żadne dzinsy czy chino. Pas i tak zostaje zakryty przez marynarkę i widać tylko tą spokojną część. 

@MichałBrit Pas spodni jest tej samej wysokości co w beżowych z góry strony. Mi to odpowiada. Górne guziki są dość szeroko, ale napewno nie nieproporcjonalnie szeroko, postawiłem na takie rozstawienie, aby korespondowały z równie (zbyt) szerokimi klapami. Co do brustaszy pełna zgoda - wyszła może nie tyle wysunięta w bok, ale na bank zbyt wysoko. Jak wspomniałem, pacha początkowo była bardzo płytka, a dowiedziałem się, że brustaszę wykrawają wg pewnego szablonu, tj przykładają go do pachy i ramienia i "pyk" gdzieś na środku wypada brustasza (jeżeli dobrze zrozumiałem). Niestety dostałem taką wersję już na 1 przymiarce i nie było jak poprawić. Jest to mankament, ale dam radę z tym żyć - już wiem na co zwrócić uwagę przy następnym zamówieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spodni to pewnie kwestia zdjęć w takim wypadku, bo beżowe wyglądają świetnie. Poza tym nie twierdzę, że jest za szeroki, tylko że odnoszętakie wrażenie - w innym wypadku byłaby to niemała hipokryzja, bo u swojego krawca szyję właśnie spodnie, które pas będą miały pewnie bardzo podobny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz wzrostu? Albo wszystkie zdjęcia przekłamują albo coś w tej marynarce jest bardzo nie tak - wydaje się jakby byłą zbyt wyciągnięta do góry, a ramiona albo za szeroskie albo właśnie nieskorygowane pod kątem zbyt opadających. Mogą ten efekt potęgować wizualnie guziki górne, które wydają się jakoś za wysoko względem środowych. Guziki może są za blisko siebie.... jest jakiś dysonans między górą, a dołem. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Caporegime napisał:

Ile masz wzrostu? Albo wszystkie zdjęcia przekłamują albo coś w tej marynarce jest bardzo nie tak - wydaje się jakby byłą zbyt wyciągnięta do góry, a ramiona albo za szeroskie albo właśnie nieskorygowane pod kątem zbyt opadających. Mogą ten efekt potęgować wizualnie guziki górne, które wydają się jakoś za wysoko względem środowych. Guziki może są za blisko siebie.... jest jakiś dysonans między górą, a dołem. 

Też mam takie wrażenie. Na zdjęciach w zakładzie inaczej trochę to wyglądało więc może tak nam się tylko wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Pomimo tego, że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają to muszę zapytać.

W jakim pułapie finansowym znajduje się realizacja takich spodni w Lazarze?

Nie muszę znać konkretnej kwoty, ale w zasadzie mieszkam niedaleko i może się skuszę w przyszłym miesiącu. Bardzo miło się patrzy na to co powstało w ich pracowni ostatnio, a człowiek zawsze szuka lepszego świata jak najdalej od domu, całkiem niepotrzebnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.