Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Rynek made-to-measure (MTM)


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Ponadto Kolega andershep zamieścił zdjęcia swoich garniturów z Cafardini, więc każdy zainteresowany ma możliwość własnej oceny:

viewtopic.php?f=2&t=59&p=24682&hilit=pracowni+Cafardini#p24682

Uzytkownicy spuscili zaslone milczenia na zaprezentowane garnitury....Taka trudna sylwetka to tylko bespoke, MTM nigdy nie bedzie lezec dobrze...

PS. Czy dalej stajesz murem za PP w kontekscie faktow ostatnich dwoch dni :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto Kolega andershep zamieścił zdjęcia swoich garniturów z Cafardini, więc każdy zainteresowany ma możliwość własnej oceny:

viewtopic.php?f=2&t=59&p=24682&hilit=pracowni+Cafardini#p24682

Uzytkownicy spuscili zaslone milczenia na zaprezentowane garnitury....Taka trudna sylwetka to tylko bespoke, MTM nigdy nie bedzie lezec dobrze...

PS. Czy dalej stajesz murem za PP w kontekscie faktow ostatnich dwoch dni :D ?

Wracając do meritum mojego postu: czy wstydzisz się podzielić informacją, gdzie szyje się fantastyczne garnitury MTM full canvas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Fotoreportaż z hali produkcyjnej SARTORIA PARTENOPEA do obejrzenia pod tym linkiem:

http://www.slow-wear.de/2010/04/19/vede ... artenopea/

W Neapolu takich półproduktów nie chcą nosić, ale w Polsce sprzedają się dobrze za pośrednictwem Balthazara.

Twoj kompleks Balthazara jest niewyobrazalnie wielki. Ten post jet tego kolejnym dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotoreportaż z hali produkcyjnej SARTORIA PARTENOPEA do obejrzenia pod tym linkiem:

http://www.slow-wear.de/2010/04/19/vede ... artenopea/

W Neapolu takich półproduktów nie chcą nosić, ale w Polsce sprzedają się dobrze za pośrednictwem Balthazara.

Twoj kompleks Balthazara jest niewyobrazalnie wielki. Ten post jet tego kolejnym dowodem.

Złóż pozew do sądu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Uxkulla przeciętny Polak powinien chodzić w gatnirurze od Turbasy ;)

A tak na serio, to dobrze, że istnieje MTM, zwłaszcza tak przyzwoity, jak od Balthazara. Oczywiście bespoke to bespoke, ale nie każdy ma fundusze a przede wszystkim cierpliwość (piszę to jako klient bespoke, czekający po 3 miesiące na garnitur i jeżdżący po 4 razy na przymiarki - ale ja mam czas akurat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Uxkulla przeciętny Polak powinien chodzić w gatnirurze od Turbasy ;)

A tak na serio, to dobrze, że istnieje MTM, zwłaszcza tak przyzwoity, jak od Balthazara. Oczywiście bespoke to bespoke, ale nie każdy ma fundusze a przede wszystkim cierpliwość (piszę to jako klient bespoke, czekający po 3 miesiące na garnitur i jeżdżący po 4 razy na przymiarki - ale ja mam czas akurat).

Tylko ten przyzwoity MTM z Balthazara jest droższy od najdroższego polskiego bespoke. Jeżeli klient dorobił się brzucha, to żaden MTM nie będzie korzystnie na nim wyglądał jak słusznie zauważył 2f2f w przypadku zdjęć forumowicza w garniturze MTM z Cafardini. Poza tym spróbujcie sobie coś niestandardowego w MTM zażyczyć, to zostaniecie uprzejmie poinformowani, że takiej opcji nie ma w drukowanym katalogu, więc nie ma możliwości realizacji. Widzieliście garnitur dwurzędowy MTM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam w ciemno, że gdyby ceny Balthazara miały być takie jak w innych MTM to ta firma nigdy by nie powstała. Oni się po prostu lepiej pozycjonują i są bardziej efektywni w obsłudze klientów. A przede wszystkim znaleźli ciekawą niszę. Łatwiej o cenach by się dyskutowało, gdyby była druga porównywalna firma MTM, na takim poziomie z identyczną ofertą.

Z cen nie robiłbym zarzutu ... wolny rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Uxkulla przeciętny Polak powinien chodzić w gatnirurze od Turbasy ;)

A tak na serio, to dobrze, że istnieje MTM, zwłaszcza tak przyzwoity, jak od Balthazara. Oczywiście bespoke to bespoke, ale nie każdy ma fundusze a przede wszystkim cierpliwość (piszę to jako klient bespoke, czekający po 3 miesiące na garnitur i jeżdżący po 4 razy na przymiarki - ale ja mam czas akurat).

Tylko ten przyzwoity MTM z Balthazara jest droższy od najdroższego polskiego bespoke. Jeżeli klient dorobił się brzucha, to żaden MTM nie będzie korzystnie na nim wyglądał jak słusznie zauważył 2f2f w przypadku zdjęć forumowicza w garniturze MTM z Cafardini. Poza tym spróbujcie sobie coś niestandardowego w MTM zażyczyć, to zostaniecie uprzejmie poinformowani, że takiej opcji nie ma w drukowanym katalogu, więc nie ma możliwości realizacji. Widzieliście garnitur dwurzędowy MTM?

ja mam dwa dwurzedowe garnitury mtm z balthazara, z obu jestem bardzo zadowolony (pomimo brzucha). Uxkull dlaczego napisales, ze sartoria partenopea robi polprodukty? w jednym z pierwszych postow napisales, ze polecana jest sartoria kogos kto sie uczyl u Angelo Blassiego, a on jest wlascicielem Sartoria Partenopea.

Skad wiesz ze sie nie da dobrze dopasowac? Szyles u nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotoreportaż z hali produkcyjnej SARTORIA PARTENOPEA do obejrzenia pod tym linkiem:

http://www.slow-wear.de/2010/04/19/vede ... artenopea/

W Neapolu takich półproduktów nie chcą nosić, ale w Polsce sprzedają się dobrze za pośrednictwem Balthazara.

Twoj kompleks Balthazara jest niewyobrazalnie wielki. Ten post jet tego kolejnym dowodem.

Złóż pozew do sądu. :lol:

Cytat z mojego ulubionego Mastersa "Moje dobre zdanie o Cafardini i Twinsie (z okresu prosperity) opiera się na ocenie garniturów znajomych". Twoja ocena cen i jakosci Balthazara z pewnoscia rowniez opiera sie na wizytach w szafach kolegow :lol::D:mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Uxkulla przeciętny Polak powinien chodzić w gatnirurze od Turbasy ;)

A tak na serio, to dobrze, że istnieje MTM, zwłaszcza tak przyzwoity, jak od Balthazara. Oczywiście bespoke to bespoke, ale nie każdy ma fundusze a przede wszystkim cierpliwość (piszę to jako klient bespoke, czekający po 3 miesiące na garnitur i jeżdżący po 4 razy na przymiarki - ale ja mam czas akurat).

Tylko ten przyzwoity MTM z Balthazara jest droższy od najdroższego polskiego bespoke. Jeżeli klient dorobił się brzucha, to żaden MTM nie będzie korzystnie na nim wyglądał jak słusznie zauważył 2f2f w przypadku zdjęć forumowicza w garniturze MTM z Cafardini. Poza tym spróbujcie sobie coś niestandardowego w MTM zażyczyć, to zostaniecie uprzejmie poinformowani, że takiej opcji nie ma w drukowanym katalogu, więc nie ma możliwości realizacji. Widzieliście garnitur dwurzędowy MTM?

ja mam dwa dwurzedowe garnitury mtm z balthazara, z obu jestem bardzo zadowolony (pomimo brzucha). Uxkull dlaczego napisales, ze sartoria partenopea robi polprodukty? w jednym z pierwszych postow napisales, ze polecana jest sartoria kogos kto sie uczyl u Angelo Blassiego, a on jest wlascicielem Sartoria Partenopea.

Skad wiesz ze sie nie da dobrze dopasowac? Szyles u nich?

Sartoria Partenopea, to po prostu zakład odzieżowy. W Neapolu jest wystarczająco dużo dobrych krawców miarowych, koszulników i spodniarzy, więc nie ma na miejscu wielkiego zapotrzebowania na MTM, który w moim przekonaniu jest tylko surogatem. Z kolei w Londynie, każda większa firma na Savile Row ma obecnie w swojej ofercie MTM, który jest jednak o połowę tańszy od bespoke. W Balthazarze zamawiałem koszule, mierzyłem marynarki testowe i gotowe klientów, ale nie odpowiada mi ich styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z półproduktami chodziło o to, że to tylko MTM, a nie bespoke. Garnitur MTM może być świetnie dopasowany, jednak tylko full bespoke pozwala wyeleminować pewne rzeczy. Pomiędzy MTM, a bespoke podobnej klasy raczej zawsze szala przechyla się w stronę tego drugiego.

Czy tylko ja mam wrażenie, że pierwszy post od razu w tym temacie to nie przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szylem u polskich krawcow bespoke garnitury za 5 - 6 tys zl, mam ich 6. Od pol roku szyje w balthazarze placac srednio 7 -8 tys za garnitur. od kiedy szyje u nich, garnitury bespoke trafily do pawlacza na strychu,a ja jestem fanem neapolitanskiego stylu, w szczegolnosci, szerokich klap, wysokiej kozerki i koszulowego wszycia rekawow. Polubilem ten styl na tyle, ze w ostatnich miesiacach zgubilem ladnych pare kilo, zeby moc sobie pozwolic na bardziej dopaowane ubrania. I powiem sczerze, ze wole zdecydowanie styl i "polprodukt" pochodzacy z "zakladu odziezowego" w Neapolu niz pelna geba bespoke od naszych polskich krawcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szylem u polskich krawcow bespoke garnitury za 5 - 6 tys zl, mam ich 6. Od pol roku szyje w balthazarze placac srednio 7 -8 tys za garnitur. od kiedy szyje u nich, garnitury bespoke trafily do pawlacza na strychu,a ja jestem fanem neapolitanskiego stylu, w szczegolnosci, szerokich klap, wysokiej kozerki i koszulowego wszycia rekawow. Polubilem ten styl na tyle, ze w ostatnich miesiacach zgubilem ladnych pare kilo, zeby moc sobie pozwolic na bardziej dopaowane ubrania. I powiem sczerze, ze wole zdecydowanie styl i "polprodukt" pochodzacy z "zakladu odziezowego" w Neapolu niz pelna geba bespoke od naszych polskich krawcow.

Jeśli chcesz dyskutować o wyższości włoskiego MTM nad polskimi krawcami, to może zaszczyć nas wcześniej zdjęciami i informacjami, co i gdzie szyłeś. Bez tego to jest tylko opowiadanie bajek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szylem u polskich krawcow bespoke garnitury za 5 - 6 tys zl, mam ich 6. Od pol roku szyje w balthazarze placac srednio 7 -8 tys za garnitur. od kiedy szyje u nich, garnitury bespoke trafily do pawlacza na strychu,a ja jestem fanem neapolitanskiego stylu, w szczegolnosci, szerokich klap, wysokiej kozerki i koszulowego wszycia rekawow. Polubilem ten styl na tyle, ze w ostatnich miesiacach zgubilem ladnych pare kilo, zeby moc sobie pozwolic na bardziej dopaowane ubrania. I powiem sczerze, ze wole zdecydowanie styl i "polprodukt" pochodzacy z "zakladu odziezowego" w Neapolu niz pelna geba bespoke od naszych polskich krawcow.

Zapraszamy co cmdns. Biorąc pod uwagę nawet najbardziej doświadczonych użytkowników na "dzień dobry" jesteś w czubie - podziel się swoimi doświadczeniami, którzy krawcy, dlaczego strych itp?

Nie jestem przekonany, czy bede publikowal swoje zdjecia. Szylem przede wszystkim u Wisniewskiego, szylem rowniez mtm caffardini. Dlaczego na strychu? Wisniewski dlatego, ze przestaly mi sie podobac marynarki z konstrukcja w ramionach, i ze wzgledu na maly wybor materialow, przez co zaden z garniturow nie byl uszyty z materialu, ktory naprawde mi sie podobal. Caffardini dodatkowo dlatego, ze nie stosuje canvas'u, a marynarka bez canvas,u nie uklada sie tak jak ta z wkladami canvasowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to krawiec Janusz Wiśniewski ma bardzo duży wybór materiałów, zarówno z próbników jak i z belek. Być może największy w Polsce, nie licząc Turbasy i Zaremby. Kolegę MAG123 zachęcam do prezentacji dwurzędówek w wątku dla dobra sprawy i rozwoju forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli dobrze zrozumialem, caly polski rynek bespoke sprowadziles do Wisniewskiego?

Mam jeszcze dwa garnitury z pracowni Ossolinskiego, takze rynek bespoke sprowadzilem do dwoch zakladow krawieckich, do tych, ktore mi najbardziej polecano. I do momentu, kiedy nalozylem wloskie ubranie, uwazalem polskie garnitury za bardzo porzadne.

Co do ilosci materialow, wtedynkiedy szylem, wybor ograniczal sie do 30 moze 40 materialow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz Wiśniewski do lat współpracuje ze Scabalem, która to firma ma w swojej ofercie więcej niż jeden próbnik. Być może Mag123 szył jeszcze za komuny.

Nie kolego, szylem ostatnio 3 lata temu, miare i przymiarki robilem w Warszawie. Nikt nie pokazal mi probnika Scabal'a ani zadnego innego. Oferta opierala sie wylacznie na materialach w belach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to krawiec Janusz Wiśniewski ma bardzo duży wybór materiałów, zarówno z próbników jak i z belek. Być może największy w Polsce, nie licząc Turbasy i Zaremby.

Pewnie masz na myśli centralę w Gdyni, a nie warszawski oddział - w nim, gdy zamawiałem 6-7 lat temu, wybór był dość ograniczony. Sam mam spodnie od nich również uszyte z materiału, który nie jest taki, jak chciałem - bo akurat taki mieli. Ale może teraz jest lepiej no i fakt, mi też nikt nie pokazywał próbnika, a że wtedy byłem początkujący w bespoke, to nie wiedziałem, że w ogóle coś takiego istnieje.

Co nie zmienia faktu, że skoro kolega MAG123 tak stanowczo wypowiada się o polskich krawcach, to wypada, by coś jednak nam pokazał na jakimś zdjęciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawcy mają także swoją politykę materiałową ;) . Nie wnikajmy dalej w temat ilości materiałów. W Gdyni jest ich bardzo dużo. Liczę, że nowy użytkownik o tak bogatym doświadczeniu w szyciu na miarę wkrótce zaprezentuje część swojej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawcy mają także swoją politykę materiałową ;) . Nie wnikajmy dalej w temat ilości materiałów. W Gdyni jest ich bardzo dużo. Liczę, że nowy użytkownik o tak bogatym doświadczeniu w szyciu na miarę wkrótce zaprezentuje część swojej kolekcji.

Ok. Zaprezentuje wkrotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten przyzwoity MTM z Balthazara jest droższy od najdroższego polskiego bespoke. Poza tym spróbujcie sobie coś niestandardowego w MTM zażyczyć, to zostaniecie uprzejmie poinformowani, że takiej opcji nie ma w drukowanym katalogu, więc nie ma możliwości realizacji. Widzieliście garnitur dwurzędowy MTM?

W sumie? Kazde zdanie w tym wpisie to nieprawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.