Skocz do zawartości

[WROCŁAW], TWINS


ChrisC

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo może komuś co stało się z wrocławskim Twins-em ?, wczoraj przy próbie wejścia do salonu zastałem tylko karteczkę "Sklep nieczynny", od sprzedawczyni z salonu obok dowiedziałem się że już od dłuższego czasu salon jest zamknięty. Czyżby koniec wg. jednego z najlepszych salonów bespoke w PL ( a może i najlepszego) ? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo może komuś co stało się z wrocławskim Twins-em ?, wczoraj przy próbie wejścia do salonu zastałem tylko karteczkę "Sklep nieczynny", od sprzedawczyni z salonu obok dowiedziałem się że już od dłuższego czasu salon jest zamknięty. Czyżby koniec wg. jednego z najlepszych salonów bespoke w PL ( a może i najlepszego) ? :cry:

Z tego co wiem Twins był firmą oferującą szycie garniturów pasowanych (MTM), a nie na miarę (bespoke). Poważne zyski czerpał będąc podwykonawcą niemieckiego Regenta. Nieaktualna witryna internetowa Twinsa wciąż jeszcze do obejrzenia:

http://www.twins-company.pl/

Swój salon w Hotelu Bristol obok Pałacu Prezydenckiego zamknął w 2010 r. Mieści się tam teraz atelier Tomasza Ossolińskiego, który m.in. projektował linię garniturów dla Bytomia. Projektant ten oferuje zaawansowany MTM z dobrych tkanin włoskich firm Cerruti, Drapers, Ermenegildo Zegna, Loro Piana i Vitale Barberis Canonico. Więcej informacji o Ossolińskim na jego stronie internetowej:

http://www.ossolinski.com/

Swoją drogą firmy oferujące MTM w Warszawie, mnożą się jak grzyby po deszczu, a dobrych krawców miarowych ze świecą szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twins szył full bespoke, mam kilka garniturów szytych u nich i nie odbiegają od tych kupowanych chociażby na Saville Row. Chociaż co trzeba też powiedzieć cenili się podobnie.

Mam nadzieję że jeszcze się podniosą, we wrocławskim salonie wyposażenie nadal jest więc szanse jeszcze są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieści się tam teraz atelier Tomasza Ossolińskiego [...] http://www.ossolinski.com/

Sorewicz za OT, ale nie mogłem sie powstrzymać. Cytat z tej strony - w zestawieniu z poziomem cen brzmi to dla mnie nieco kuriozalnie:

Jednak z czasem, po doświadczeniach nabytych w firmie BYTOM, projektant odkrył swoją największą namiętność – garnitur. I na co dzień zajmuje się właśnie modą „bespoke tailoring”.

pzdr

montalb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twins szył full bespoke, mam kilka garniturów szytych u nich i nie odbiegają od tych kupowanych chociażby na Saville Row. Chociaż co trzeba też powiedzieć cenili się podobnie.

Interesujące. W warszawskim salonie Twinsa zbierano tylko miarę, a szyto we Wrocławiu, więc o bespoke nie mogło być mowy. Czy ta sama osoba, która zdejmowała miarę kroiła następnie tkaninę i była odpowiedzialna za przymiarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do firmy Twins, tel. (71) 363 26 57.

Firma wciąż funkcjonuje pomimo, że salon firmowy w Hotelu Bristol został zamknięty już w listopadzie 2010 r., a we Wrocławiu na ul. Świdnickiej 5 w maju tr. Firma oferuje szycie pasowane (MTM) z tkanin włoskich (Loro Piana, Zegna, Drago) oraz z własnych kolekcji ze starych, dobrych czasów. :) Miara zbierana jest we Wrocławiu na ul. Krakowskiej 141.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Styleman - oj może być ciężko :)

Dziś ma do mnie dzwonić p.Zieniewicz bo prawdopodobnie będę u niego zamawiał garnitur. Jeśli nie on to Pan Stefan z Arbitra. Dam znać co i jak po spotkaniu. Na razie wiem tyle, że działają cały czas i to całkiem sprawnie. Mają sporo zamówień ze Stanów i Niemiec. Ich zakład mieści się przy ul. Długosza.

pzdr

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jestem po spotkaniu z Panem Bogdanem i jego pracownikami. Zdecydowałem się uszyć u nich garnitur. Wczoraj zostały ustalone szczegóły co do koloru podszewki, guzików i kroju. Przymiarki mam 19 kwietnia a odbiór około 10 maja więc dość sprawnie. Obsługa świetna, "główna krawcowa" podsunęła mi masę pomysłów, które bardzo mi się spodobały ( mocno kontrastowy kolor filca pod kołnierzem na przykład). W porównaniu do oferty Arbitra, Twins to zupełnie inny wymiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jestem po spotkaniu z Panem Bogdanem i jego pracownikami. Zdecydowałem się uszyć u nich garnitur. Wczoraj zostały ustalone szczegóły co do koloru podszewki, guzików i kroju. Przymiarki mam 19 kwietnia a odbiór około 10 maja więc dość sprawnie. Obsługa świetna, "główna krawcowa" podsunęła mi masę pomysłów, które bardzo mi się spodobały ( mocno kontrastowy kolor filca pod kołnierzem na przykład). W porównaniu do oferty Arbitra, Twins to zupełnie inny wymiar..

Frugo, jak tam udało się zamówienie w Twinsie?  Pochwalisz się na zdjęciami na formu? Jestem bardzo ciekaw.

Z tym Twinsem to w ogóle ciekawy temat. Przez wiele lat mieścili się we Wrocławiu na ul. Ostrowskiego, całkiem możliwe że są właścicielami biurowca w którym dawniej znajdowała się siedziba. Duży napis Twins na budynku ciągle wisi. W sieci można znaleźć szereg informacji o tym jak dobrze radzili sobie szyjąc dla gwiazd i na zlecenie ekskluzywnych sieci sklepów.  Z plotek słyszałem, że jak to w spółkach bywa wspólnicy się rozstali, co tłumaczyłoby zniknięcie sklepu na Świdnickiej i zniknięcie z Ostrowskiego. Ja sam chyba w zeszłym roku trafiłem do ich dawnej siedziby gdzie przez klika miesięcy trwała wyprzedaż tego co im została na magazynie jak sądzę. Kupiłem wtedy wszystko co było w moim rozmiarze i tym sposobem kupiłem 3 pary świetnych spodni za uwag 100 zł. Spodnie nosi się świetnie, dobrze skonstruowane, dobry materiał.  A teraz się okazuje, że firma dalej istnieje i przeniosła produkcie w inne miejsce i chyba dalej głównie jest nastawiona na zagraniczne rynki. Szkoda że nie ma żadnej komunikacji z ich strony skierowanej do polskiego odbiorcy np. w internecie. Chociaż z drugiej strony pewnie Ci co chcą u nich szyć i tak tam trafią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.