Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia dla nowicjusza


Konrad S.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc niedawno zacząłem swoją przygodę z butami "z nieco wyższej półki". Sprawiłem sobie parę czarnych oxfordów Berwick. Teraz wypadałoby o nie zadbać, co by służyły jak najdłużej. Zacząłem szukać produktów do pelęgnacji obuwia również z nieco wyższej półki i muszę przyznać, że się pogubiłem.... pasty, krem, tłuszcze, oleje, woski.... Dlatego chciałem was zapytać o zdanie. Przyznam szczerze. Dbanie o obuwie traktuję bardziej jak obowiązek niż przyjemność (wiem że niektórzy nieco inaczej to postrzegają ;)). 

 

Czy w wersji dla minimalisty, kupienie przyzwoitej pasty jak choćby:

http://multirenowacja.pl/pasta-do-butow-wosk-saphir-medaille-d-or-50ml.html

 

i regularne stosowanie jest wystarczające, czy warto jeszcze zainwestować w jakiś inny produkt?

Na ile konieczna jest także impregnacja skórzanej podeszwy w praktyce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam lekturę: pastadobutow.pl

odpowie nie tylko na pytanie "czym", ale "jak" - wystarczające kompendium wiedzy

 

 

Renowator, krem, pasta, szczotka oraz bawełniana szmatka to zestaw, który umożliwi odpowiednią pielęgnację.

 

 

Właśnie w tym jest problem, że pod tym linkiem jest mnóstwo informacji.... dla pasjonatów. Nawet w sekcji dla początkujących wymienia 3 różne produkty do pielęgnacji. 

Mi czyszczenie i pięlegnowanie butów nie sprawia frajdy. Jak kupię trzy różne produkty skończy się na tym, że w ogóle nie będę ich stosował, bo będzie to z mojej strony wymagać zbyt wiele wysiłku. 

 

 

Pamiętaj o prawidłach - najlepiej pełnych

 

 

W prawidła i bawełniane worki jak najbardziej się już zaopatrzyłem. 

 

 

Jeśli miałbyś poprzestać na jednym kosmetyku, to raczej krem w kolorze butów, a nie sama pasta.

 

Są na forum prawdziwi fani obuwia, którzy nigdy nie stosowali żadnych kosmetyków na podeszwy, więc chyba da się 'bez'...

 

 

Czyli jeżeli zostalibyśmy przy saphir to jeżeli dobrze rozumiem chodzi o produkty Pommadier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Koval - jeżeli miałby być to jeden kosmetyk, to wybierz krem z pigmentem w kolorze butów lub bezbarwny. Na przykład taki:

 

 http://multirenowacja.pl/saphir-pommadier-50ml-krem-do-obuwia-butow.html

 

Do podstawowej pielęgnacji spokojnie wystarczy.Tylko jeżeli but Ci się zabrudzi, to nie będziesz miał czym go odczyścić - stąd przydałby się też renomat/renowator/mydło do skór. Ja w sumie używam tylko renomatu, pommadiera i pasty i spokojnie mi to wystarcza. Jeżeli nie chcesz uzyskać wysokiego połysku na noskach, to renomat/renowator i pommadier będą wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Koval - jeżeli miałby być to jeden kosmetyk, to wybierz krem z pigmentem w kolorze butów lub bezbarwny. Na przykład taki:

 

 http://multirenowacja.pl/saphir-pommadier-50ml-krem-do-obuwia-butow.html

 

Do podstawowej pielęgnacji spokojnie wystarczy.Tylko jeżeli but Ci się zabrudzi, to nie będziesz miał czym go odczyścić - stąd przydałby się też renomat/renowator/mydło do skór. Ja w sumie używam tylko renomatu, pommadiera i pasty i spokojnie mi to wystarcza. Jeżeli nie chcesz uzyskać wysokiego połysku na noskach, to renomat/renowator i pommadier będą wystarczające.

 

Dzięki.

 

Jeżeli chodzi o mydło do skór, to się tak zastanawiam, czy w przypadku czarnego obuwia ma ono sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renomat ma trzy wady: 1. śmierdzi, 2. nie nadaje się do kiepskich, farbowanych powierzchniowo skór i 3. nie można go stosować przy każdej pielęgnacji obuwia. Mydło rzeczywiście jest mniej skuteczne, ale to IMHO po prostu dwa różne produkty; mydło nie zawsze zastąpi renomat, i - jak mawiał Ferdek Kiepski - wice wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba dodać, że renomatu używa się dość rzadko. Nawet może to być rzadziej niż raz na rok dla danej pary. To mocny środek i stosuje się go przy dogłębnej renowacji skóry.

 

EDIT:

Nie wiem, czy jeżeli ktoś nie jest pasjonatem, to będzie używał renomatu. Alternatywnie można zaproponować "lżejszy" Tarrago Universal Cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no... pytam orientacyjnie. Czytałem, że używa się rzadko, chciałem tylko nabrać pojęcia co to oznacza... Jeżeli ktoś mi powie, że dwa czyszczenia i nowa butelka, to sobie dam z tym spokój. Jeżeli natomiast jest to 10-15 aplikacji i na dodatek renomatu używa się dość rzadko to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież właśnie 'Ktoś' Ci powiedział:

 

Jeszcze trzeba dodać, że renomatu używa się dość rzadko. Nawet może to być rzadziej niż raz na rok dla danej pary. To mocny środek i stosuje się go przy dogłębnej renowacji skóry.

 

EDIT:

Nie wiem, czy jeżeli ktoś nie jest pasjonatem, to będzie używał renomatu. Alternatywnie można zaproponować "lżejszy" Tarrago Universal Cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad S.

 

Zużycie jednej butelki renomatu zajęło mi ponad rok, a musiałem używać go do więcej niż jednych butów. Jeżeli masz tylko jedną parę butów, to butelka renomatu wystarczy Ci na bardzo długo.

 

Aron:

A dlaczego nie miałby używać? To przecież bardzo dobry środek czyszczący, szczególnie jeżeli zabrudzenia są poważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka

Oczywiście może używać, wiem, że to dobry środek. Jednak na wstępie pytający zaznaczył, że nie jest pasjonatem, zrozumiałem, że chce "zapastować" i mieć spokój :). Ile generalnie osób myje skórzane buty? Raczej niewiele, stąd moje przypuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka

Oczywiście może używać, wiem, że to dobry środek. Jednak na wstępie pytający zaznaczył, że nie jest pasjonatem, zrozumiałem, że chce "zapastować" i mieć spokój :). Ile generalnie osób myje skórzane buty? Raczej niewiele, stąd moje przypuszczenie.

 

Amen! :)

 

A tak na poważnie, chyab kupię Renomat i Pommadier czarny. Nie wiem, czy kiedykolwiek użyję renomatu.... ale niech w domu będzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konrad S. ....  8-) zaszalej i dołóż wosk... to najmniejszy wydatek... ale może dojrzejesz do "tematu", bo skoro złamiesz się i sięgniesz do czyszczenia butów, może Ci być żal nie nadania im ostatecznego połysku...  8-) *

 

* nie pracuję dla dealerów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.