Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie po raz pierwszy na Blogu.

Od roku użytkuję głównie Yanko, trzewiki oraz w czerwcu zakupiłem na kopycie 448 oxfordy. W Londynie przymierzałem CJ Edgware, co o nich sądzicie? Dla mnie reweleacja, drugie w kolejce dla mnie już są Alexy czarne. Pytanie, z opisu wynika, że to to samo kopyta, także rozmiar powinien być ten sam, mam rację? A jeszcze chciałbym zachęcić do dyskusji nt porównania CJ do Yanków i ewentualnie do Graziano Girling.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość zakupu Crockett&Jones Lowndes w cenie 1299 zł.

Czy jest to dobra oferta?

Zastanawiam się również nad rozmiarówką jak ona się ma do Yanko 915F

 

Świetna oferta. Lowndes na skórzanej podeszwie, w stosunku do 915F, wypada minimalnie wężej na wysokości palców. W podbiciu to podobne buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany, sprzedawca posiada jeszcze następujące modele:

 

Barrington 2, Boston leather and suede,Camberley, Chelsea8,Connaught, Crocodile Monkton,Grasmere,Islay, Suede Monkton,teign, Tetbury,Belgrave
Size 7 , 7,5 , 8 uk
And the Church

 

cena: to ok 1300zł za parę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany, sprzedawca posiada jeszcze następujące modele:

 

Barrington 2, Boston leather and suede,Camberley, Chelsea8,Connaught, Crocodile Monkton,Grasmere,Islay, Suede Monkton,teign, Tetbury,Belgrave

Size 7 , 7,5 , 8 uk

And the Church

 

cena: to ok 1300zł za parę

 

Szkoda, że nie ma większych rozmiarów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbb:

Czy możesz napisać na ten temat coś więcej, podać jakieś informacje uwiarygadniające to co napisałeś? Czy buty są w pierwszym gatunku? Nie chcę rzucać żadnych oskarżeń, ale kiedy nagle "znikąd" pojawia się na forum użytkownik znający tajemniczego sprzedawcę, który sprzedaje dużą ilość markowych butów za połowę ceny (kiedy np. na ebay takie okazje trafiają się raz na kilka tygodni) - wzbudza to moje podejrzenia. W końcu, jak mówi znane powiedzenie "there is no such thing as a free lunch".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miałem okazję dziś przymierzyć i pooglądać kolka modeli C&J.

 

Spostrzeżenia:

 

- tęgość E to normalne F, a F to normalne G

- skóra gruba, ale miękka

- buty wygodne od pierwszego założenia, dodatkowo pod piętą czuć nawet swego rodzaju minimalną "amortyzację", porównując do tanich butów

- rozmiarówka na długość odpowiada Loake/Shoepassion (w każdej z tych 3 mam ten sam rozmiar)

- liczyłem na efekt wow, jednak smukłość Yanków (dynamizm kopyt) robi na mnie lepsze wrażenie - trochę tego zabrakło w C&J

- kopyto 348 na żywo nie podoba mi się totalnie - jakieś takie wydłużone i ścięte " na kwadrat"

- a teraz uwaga - na półce stał but, w którym szew od spodu wyjeżdżał łukiem poza kanał (!) - nie mogłem uwierzyć, że QC tego nie wykryło!

 

 

Podsumowując, wcześniej chyba idealizowałem w głowie C&J. Nie poczułem magii, buty jak buty, mogliby IMO we wszystkich modelach robić kryty kanał, a w większości, które oglądałem, był otwarty. Do tego wpadki jakościowe odbierają poczucie obcowania z produktem ekskluzywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryty kanał jest w serii Handgrade.

Co do efektu wow to nie ma co się spodziewać po wyglądzie standardowych modeli. Tak samo zresztą z Edward Green czy Lobb na klasycznych kopytach. Prawdziwa wartość buta objawia się w trakcie użytkowania.

Co do porównania z dynamicznymi Yanko które kopyto poza 915 masz na myśli?

Kopyto 348 to jedno z moich ulubionych, świetnie się nosi.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.