Skocz do zawartości
eye_lip

Producenci, marki butów - Crockett & Jones

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam na 348 tetbury na dainite większe o pół rozmiaru niż noszę zwykle i zdecydowanie lepiej pasowałyby mi 8.5 nawet biorąc pod uwagę grubszą skarpetę.

Skąd w nazwie wax? - stąd że jest to skóra dosyć mocno nawoskowana, mięsista, wygląda trochę jak pull-up. Nie ma efektu o którym piszesz w cxl, ale widać różnicę w porównaniu z klasycznymi licowymi.

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

19 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

To w takim razie czym jest wax leather ? Skąd w nazwie ten "wax" ? 

W procesie garbowania skóry, następuje zmydlenie zawartego w niej tłuszczu, powodując jej stwardnienie.

W celu uelastycznienia, zostaje nasączona olejami.

Dla dodatkowej impregnacji do oleju, tłuszczu zostaje dodany wosk i taki roztwór jest na całej grubości a nie tylko powierzchniowo jak przy pastowaniu.

Co do Wax C&J, to mam mieszane uczucia.

Mam Tetbury i jest to chyba inna skóra niż mają koledzy.

Po pierwsze jest wyraźnie najcieńszą skórą jaką posiadam w stajni C&J,  nie  jest gruba i mięsista, jak pisali koledzy.

Jest natomiast niezwykle plastyczna, w sensie rozciągania i dopasowania się do stopy.

Mam wrażenie, chodzenia w przylegającej skarpecie.

Po drugie, w moim przypadku najbrzydziej się połamały, dodatkowo nierówno, ale temu fasonowi to zbytnio nie przeszkadza.

Po trzecie, po trzecim użyciu renovatora, apretura zeszła w takim stopniu, że krem nie dawał rady wyrównać różnicy.

Na plus, skóra rewelacyjnie przyjęła tinture saphira. 

17 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Jeśli ktoś ma Northcote to czy radzilibyście ze względu na dość wąskie kopyto 348 pójść 0.5 rozmiaru w górę pod grubsze skarpetki ?

Skarpeta skarpecie nierówna. Ja bym bez przymiarki nie ryzykował.

Moim zdaniem (w moim przypadku), kopyto 348 nie jest kopytem wąskim, tylko wydłużonym.

Mam zbliżoną ilość miejsca na szerokość w palcach przy tym samym rozmiarze co przy kopycie 341, 335 czy nawet 325.

Czasem większe różnice w schodzeniu się obłożyny i szerokości w palcach widzę między rodzajem podeszwy przy tym samym kopycie niż różnym numerem kopyta.

325 Jest trochę bardziej komfortowe w podbiciu, bo na tym kopycie nie robią butów z zamkniętą przyszwą.

W "ślepym teście" miałbym problem z rozróżnieniem, które kopyto mam na nodze.

W związku z powyższym, jak bym miał podobny dylemat co Ty, to bym sprawdził na jakimkolwiek zbliżonym kopycie,

czy zwiększenie rozmiaru  o pół numeru da mi spodziewany komfort.

• Oceniam pozytywnie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dobra cena, ale jak potem obejść cło i VAT bo wysyłka jest z USA... Ktoś coś wie na ten temat może?
Jedziecie do stolicy kraju kapitalistycznego. Który to kraj ma być może nawet tam i swoje… plusy. Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów..
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rozmiary są w uk czy us?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@eye_lip może się różnić w zależności od modelu. Jeżeli nie masz nic napisane przy rozmiarach to raczej US, jeżeli masz dopisek English Sizing to UK. Przy Hallam jest napisane coś takiego:

4C5685A5-D3E6-4F2A-883A-78372D11A621.jpeg.a4d28d7811a77fae8bf456a2d3c2bf33.jpeg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również zastanawiałem się nad Hallam, gdyż to faktycznie świetna cena. Ostatecznie odpuściłem, gdyż każda para z posiadanych eleganckich butów (nie licząc, kilku nowych par, kt leżą w pudle), jest noszona średnio 3-4 razy w roku. Hallam również czekałby taki los. Ponadto skorzystałem z wyprzedaży J Fitzpatrick, wiec trzeba przystopować. Aby wyrównać balans, dziś na Allegro wrzucam kilka par, oprócz tego, co już jest na bazarku.

Edit: na bazarku już nie ma, bo za naruszenie regulaminu nazwano mnie „recydywistą” i do końca roku nie mogę umieszczać ogłoszeń. Zakładam, że zrobił to „zawodowy/profesjonalny biurokrata”. 

Aż mi się pojawiła idea, założenia wątku zatytułowanego „czego nie lubisz/przeszkadza Ci na tym forum.,,,,”. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi