Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam na 348 tetbury na dainite większe o pół rozmiaru niż noszę zwykle i zdecydowanie lepiej pasowałyby mi 8.5 nawet biorąc pod uwagę grubszą skarpetę.

 

 Skąd w nazwie wax? - stąd że jest to skóra dosyć mocno nawoskowana, mięsista, wygląda trochę jak pull-up. Nie ma efektu o którym piszesz w cxl, ale widać różnicę w porównaniu z klasycznymi licowymi.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

To w takim razie czym jest wax leather ? Skąd w nazwie ten "wax" ? 

W procesie garbowania skóry, następuje zmydlenie zawartego w niej tłuszczu, powodując jej stwardnienie.

W celu uelastycznienia, zostaje nasączona olejami.

Dla dodatkowej impregnacji do oleju, tłuszczu zostaje dodany wosk i taki roztwór jest na całej grubości a nie tylko powierzchniowo jak przy pastowaniu.

 

Co do Wax C&J, to mam mieszane uczucia.

Mam Tetbury i jest to chyba inna skóra niż mają koledzy.

Po pierwsze jest wyraźnie najcieńszą skórą jaką posiadam w stajni C&J,  nie  jest gruba i mięsista, jak pisali koledzy.

Jest natomiast niezwykle plastyczna, w sensie rozciągania i dopasowania się do stopy.

Mam wrażenie, chodzenia w przylegającej skarpecie.

Po drugie, w moim przypadku najbrzydziej się połamały, dodatkowo nierówno, ale temu fasonowi to zbytnio nie przeszkadza.

Po trzecie, po trzecim użyciu renovatora, apretura zeszła w takim stopniu, że krem nie dawał rady wyrównać różnicy.

Na plus, skóra rewelacyjnie przyjęła tinture saphira. 

 

17 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Jeśli ktoś ma Northcote to czy radzilibyście ze względu na dość wąskie kopyto 348 pójść 0.5 rozmiaru w górę pod grubsze skarpetki ?

Skarpeta skarpecie nierówna. Ja bym bez przymiarki nie ryzykował.

Moim zdaniem (w moim przypadku), kopyto 348 nie jest kopytem wąskim, tylko wydłużonym.

Mam zbliżoną ilość miejsca na szerokość w palcach przy tym samym rozmiarze co przy kopycie 341, 335 czy nawet 325.

Czasem większe różnice w schodzeniu się obłożyny i szerokości w palcach widzę między rodzajem podeszwy przy tym samym kopycie niż różnym numerem kopyta.

325 Jest trochę bardziej komfortowe w podbiciu, bo na tym kopycie nie robią butów z zamkniętą przyszwą.

W "ślepym teście" miałbym problem z rozróżnieniem, które kopyto mam na nodze.

W związku z powyższym, jak bym miał podobny dylemat co Ty, to bym sprawdził na jakimkolwiek zbliżonym kopycie,

czy zwiększenie rozmiaru  o pół numeru da mi spodziewany komfort.

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena, ale jak potem obejść cło i VAT bo wysyłka jest z USA... Ktoś coś wie na ten temat może?
Jedziecie do stolicy kraju kapitalistycznego. Który to kraj ma być może nawet tam i swoje… plusy. Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów..
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary są w uk czy us?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiałem się nad Hallam, gdyż to faktycznie świetna cena. Ostatecznie odpuściłem, gdyż każda para z posiadanych eleganckich butów (nie licząc, kilku nowych par, kt leżą w pudle), jest noszona średnio 3-4 razy w roku. Hallam również czekałby taki los. Ponadto skorzystałem z wyprzedaży J Fitzpatrick, wiec trzeba przystopować. Aby wyrównać balans, dziś na Allegro wrzucam kilka par, oprócz tego, co już jest na bazarku.

 

Edit: na bazarku już nie ma, bo za naruszenie regulaminu nazwano mnie „recydywistą” i do końca roku nie mogę umieszczać ogłoszeń. Zakładam, że zrobił to „zawodowy/profesjonalny biurokrata”. 

Aż mi się pojawiła idea, założenia wątku zatytułowanego „czego nie lubisz/przeszkadza Ci na tym forum.,,,,”. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Centrum handlowe Klif - odział Berga. 

Berg sprowadza buty dla klienta z katalogu CJ, u nich będziesz miał kilka modeli do przymierzeni, ale nie jest ich zbyt dużo. 

CJ z tego co mi wiadomo nie ma swojego sklepu w Polsce, a z importerów oficjalnych to z tego co kojarzę to E. Berg i Zaremba. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzałem Tetbury z brązowej skóry licowej na podeszwie Dainite. Ku mojemu zaskoczeniu buty w rozmiarze 10UK okazały się sporo za luźne jeżeli chodzi o trzymanie pięty i ogólnie obwód cholewki na wysokości kostek. Jeżeli chodzi o długość i szerokość buta w palcach było ok.

Wchodząc do sklepu zastanawiałem się bardziej czy nie próbować 10.5, a tutaj taka niespodzianka. Poprosiłem o sprowadzenie do salonu butów w rozmiarze 9.5 UK, ale prawdę mówiąc obawiam się, że będą za ciasne w palcach. Czy ktoś z posiadaczy tego modelu też ma może podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek 00 Swansea (kopyto 341) są dłuższe i trochę węższe niż Pembroke (kopyto 325 – obszerniejszy, typowo wiejski styl). O dziwo, w przypadku Swansea, wydłużone kopyto oznacza, że lepiej mi pasuje rozmiar 10 UK, mimo że zazwyczaj biorę 10,5. Po prostu mam długą, wąską stopę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzałem Tetbury z brązowej skóry licowej na podeszwie Dainite. Ku mojemu zaskoczeniu buty w rozmiarze 10UK okazały się sporo za luźne jeżeli chodzi o trzymanie pięty i ogólnie obwód cholewki na wysokości kostek. Jeżeli chodzi o długość i szerokość buta w palcach było ok.
Wchodząc do sklepu zastanawiałem się bardziej czy nie próbować 10.5, a tutaj taka niespodzianka. Poprosiłem o sprowadzenie do salonu butów w rozmiarze 9.5 UK, ale prawdę mówiąc obawiam się, że będą za ciasne w palcach. Czy ktoś z posiadaczy tego modelu też ma może podobne doświadczenia?
Mam podobnie tzn. czasami noszę 9 (zwykle 8.5) ale tutaj przy tym kopycie i typie cholewki tetbury które mam w 9, są jednak za luźne, mimo grubej wkładki którą dodatkowo włożyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit Moja opinia jest taka, że lubię jedne i drugie.

Jakieś dwa lata temu kopyto 348 podobało mi się bardziej, teraz trochę mniej.

Przed chwilą założyłem po jednym bucie z obu modeli (niezasznurowane) i rzeczywiście w moim przypadku Brecon dużo lepiej trzyma piętę w tym aspekcie jest wzorowo.

Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, więc skoro nie zwróciłem, to znaczy że w moim przypadku w Tetbury nie jest aż tak źle.

U mnie problem polega na tym, że dobieram buty do spodni, każde pasują do innych.

Jakoś Tetbury nie bardzo pasują mi do spodni z grubego sztruksu czy moleskinu a Brecon wygląda kuriozalnie z wąskimi dżinsami czy chino.

W praktyce Tetbury są u mnie na nogach dużo częściej niż Brecon, ponieważ jak zakładam pancerne spodnie, to chętniej przyodziewam trzewiki.

/Edycja/ Jak pisałem wcześniej, mam mieszane uczucia co do wax leather C&J.

Może to wina traktowania skóry tradycyjnymi kosmetykami a nie jakimiś dedykowanymi, ale nierówno i mocno się połamała i szybko się odbarwiła.

Gdyby to był inny fason butów, to byłoby to dla mnie nie do zaakceptowania.

Brecon dla odmiany to numer "1" pod tym względem, ale miałem je na nogach około dziesięciu razy, więc zbyt mało aby wydawać opinie.

Skóra jest dwa razy grubsza niż w Tetbury.

 

@Bartek 00 co prawda nie mam Swansea, ale je mierzyłem i posiadam kilka par na 341 w tym bliźniacze Finsbury, czyli oksfordy nie derby.

Mam też Pembroke. Nie zauważyłem aby Pembroke były krótsze, moim zdaniem są podobne, a poprzez mocno wystający rant podeszwy,

i storm welt wydają się optycznie dużo większe. Większa i grubsza jest podeszwa, szerszy, dłuższy i wyższy jest obcas.

W moim odczuciu wielkość wewnętrzna jest podobna, ale optycznie różnica jest spora..

Jak bardzo chcesz, to mogę wstawić zdęcia porównawcze Pembroke z innymi 341 , ale to dopiero pojutrze.

Dla zobrazowania różnicy obcasa wstawiam analogiczne obcasy z Tetbury/Brecon.

DSC_5676.thumb.jpg.6e910eed070a26471b61ab5734306d1d.jpg

DSC_5685.thumb.jpg.600a47c6724cf01109b961a0d8c063bf.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mamrot jeżeli to nie jest problem to z chęcią zobaczę porównanie. Swansea przymierzyłem i są za ciasne. Zwiększenie o 0,5 rozmiaru poprawia komfort, ale robią sie za długie wizualnie.  W sklepie akurat nie mieli pembroke, ale przymierzyłem na tym kopycie coniston z tym, że w rozmiarze uk 11 a mój to uk. 10/10,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.