Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Czy ma ktoś model https://www.crockettandjones.com/collections/mens/derbys/pembroke-burgundy-cavalry-calf/ 

na kopycie 325  w rozmiarze np 7,5 uk lub 8 i pomierzyłby długość buta jak i wkładki. Tęgość E w tych butach to jak np w yanko co? 

Noszę w Yanko 7,5 Uk na 960 a w crocket jakie byście polecali. Mailowo dostałem info, że 9 E hmm? Gdzieś przeczytałem, że rozmiarowo wypadają o jeden rozmiar wikeszy czyli jak mam w yanko 7,5 to brać np 8,5 ?

 

Dodam stopę mam 27,2 cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 50groszy napisał:

Czy ma ktoś model https://www.crockettandjones.com/collections/mens/derbys/pembroke-burgundy-cavalry-calf/ 

na kopycie 325  w rozmiarze np 7,5 uk lub 8 i pomierzyłby długość buta jak i wkładki. Tęgość E w tych butach to jak np w yanko co? 

Noszę w Yanko 7,5 Uk na 960 a w crocket jakie byście polecali. Mailowo dostałem info, że 9 E hmm? Gdzieś przeczytałem, że rozmiarowo wypadają o jeden rozmiar wikeszy czyli jak mam w yanko 7,5 to brać np 8,5 ?

 

Dodam stopę mam 27,2 cm 

Przypadkiem robiłem dla kogoś ostatnio porównanie tego kopyta:

565104222_trickersireszta.thumb.jpg.05ff62a7143564ec3b87711bb438bf84.jpg

Od lewej: c&j durham 325 na gumie, Trickers Regent 4537, c&j cardiff 325 na skórze, vass F. Obok rozmiaru masz podaną długość wkładki. Między "krokietami" na gumie i skórze pomimo identycznego kopyta i rozmiaru jest odczuwalna różnica (na gumie- obszerniejsze i minimalnie dłuższe)

EDIT: jeżeli dobrze zmierzyłeś stopę, to moim zdaniem maksymalnie 8. 8,5 będą raczej za duże.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Egonax napisał:

Będziesz Pan zadowolony 😁.

Ciemne jak na kolor opisany na pudełku.

Zdjęcie zrobione pod wieczór, sam jestem ciekaw jak będą wyglądać w świetle dziennym.

Skóra z linii Handgrade wydaje się być jeszcze przyjemniejsza niż ta z linii benchgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest opisana szerokość, nie tęgość. 325 jest kopytem dosyć obszernym. Według mnie, jeśli chodzi o szerokość, CJ 325 rozmiar 8 są porównywalne z Yanko 960 rozmiar 7,5. 
No tak ale one są dostępne w szerokości E i G które przymierzaleś? Jakie są różnice między nimi

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
7 godzin temu, eye_lip napisał:

Co masz na myśli poprzez "wyprawiana" i jak powinna być traktowana chromexcel?

Uściślę:

1) Czy jest to skóra olejowa ? Nie znalazłem informacji czy wax leather to fancy nazwa dla chromium-tanned leather czy Anglicy robią to inaczej niż Horween?

2) Jeśli 1 jest prawdą to skóra taka wymaga innych kosmetyków np. greasy leather oil od Saphira, a nie renowator i krem.

Pytam, gdyż firmy Amerykańskie z reguły chwalą się chromexcelem (Horween, rodzinny biznes, Chicago itp.), a nie wiem czy C&J używa tego samego pod inną nazwą czy wax leather to coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko Wax Calf jaką widziałem na butach C&J to jest zupełnie inna skóra od Horween CXL.,Na pewno jest wyprawiana, gdyż niewyprawiona skóra ma dosyć nieprzyjemny odór(pamiętam ten odór ,gdyż ojciec polował i zawsze niewyprawione futerka z piżmaków ,lisów i innego zwierza czekały na wyjazd do garbarni) .,Do tych skór C&J są specjalne dedykowane specyfiki produkowane przez Dasco.,Zresztą firma Dasco ,której manufaktura mieści się w sercu zaglebia obuwniczego Desborough jest dostawcą nie tylko C&J ale większości producentów z Northamptonshire.,Firmowe oryginalne środki do pielęgnacji butów Crocket&Jones(te które sprzedają w salonach C&J) są produkowane także przez Dasco, nawet puszki są  takie same .,

dasco.jpg

dasco2.jpg

c&j wax-polish-black-1.jpg

1das.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czym jest wax leather ? Skąd w nazwie ten "wax" ? Jeśli potrzymać przez sezon letni buty z CXL w szafie to na powierzchni wytrąca się taka właśnie woskowa warstwa, którą można wypucować kilkoma ruchami szczotki i są to tłuszcze zachowane w skórze podczas wyprawiania. Czy coś takiego występuje w tych C&J ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Było o tej skórze sporo pisane w tym wątku.

Wyszukiwarka znalazła jedynie jedną (Twoją) wypowiedź z 8 grudnia 2015, nic więcej nie widzę. No nic, dzięki za dotychczasową pomoc. Mam na oku parę pięknych Northcote, ale nie jestem do końca przekonany czy chcę drugą parę trzewików ze sznurowaniem typu derby.

Jeśli ktoś ma Northcote to czy radzilibyście ze względu na dość wąskie kopyto 348 pójść 0.5 rozmiaru w górę pod grubsze skarpetki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.