Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

https://www.kurtgeiger.com/men#brand/crjones

Wszystkie buty C&J z oferty sklepu przecenione o 20%, a przesyłka do Polski kosztuje ~7 funtów. Przy obecnym kursie funta to świetna okazja na zakup "krokietów" w bardzo dobrej cenie. Sklep sprawdzony, kupowałem u nich C&J Merton i wszystko poszło bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie mam.

Dwa tygodnie temu nabyłem CJ Islay w rozmiarze 8,5. Buty na nogach 4 razy - jakieś 30h łącznie.

Dzisiaj założyłem grubszą skarpetę i czuję opinanie stopy. Na długość jest raczej dobrze  (mały palec wcisnę za piętę), ale szerokość i wysokość mnie martwi.

Czy jest szansa, że się rozejdą, czy raczej powinienem myśleć o rozmiarze 9UK?

Fakt, że jak kupowałem buty, to miałem cienką skarpetę i jak przymierzyłem rozmiar 9UK, to czułem jakby stopa miała za dużo miejsca.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mosze napisał:

Ja zawsze biorę trzewiki pół rozmiaru większe.

I masz spokój jak założysz grube skarpety. :)

A ten niby za duży luz przy rozmiarze 9 można załatwić jakąś wkładka prawdopodobnie. Pochodzę jeszcze trochę i jak nie poprawi się samopoczucie to zamówię pół numeru większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ygrene Islay to gruba i mięsista skóra. Dopasują się, choć w podbiciu faktycznie trochę cisną- jeżeli masz mocno wysklepione (tak jest u mnie). Chcesz kupić drugą parę ? Daj szansę tej pierwszej. Jak nie masz cierpliwości to pomóż sobie shoe- eze od saphira. Będzie lepiej. Nie może być źle, skoro przechodziłeś 30 h i dopiero grubsza skarpeta Ciebie zaalarmowała ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, el-biczel napisał:

Jeśli 8.5 jest za długie (skoro możesz włożyć palec za piętę), to 9 to nie będzie dobry wybór.

Zamiast się tak nastawiać na ten model, poszukaj innego kopyta albo innej tęgości.

Może źle to opisałem, ale z grubą skarpetą ten palet ciasno wchodzi, nie sądzę żeby były za długie.

To może powinienem zapytać, czy prawidłowo dobrany rozmiar to 'dopasowanie" z każdej strony? 

Przeważnie miałem leki luz i może to kwestia przyzwyczajenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ygrene napisał:

To może powinienem zapytać, czy prawidłowo dobrany rozmiar to 'dopasowanie" z każdej strony?

Tak :)

Z tym, że dla modelu Islay warto odrobinę pocierpieć i zaakceptować drobne uciski. Będzie lepiej (mówię to z własnego doświadczenia) jeżeli nie są za małe na długość, za krótkie jednym słowem. Wybór butów za dużych kończy się tym, że brzydko się "łamią" i  np. nosek zaczyna wyginać się ku górze (to też mówię z własnego doświadczenia) i ogólnie buty wyglądają na nieproporcjonalne w kontekście całej sylwetki. Dlatego wolę buty lepiej dopasowane. Oczywiście pomijam kwestie totalnego niedopasowania kopyta, chodzi o drobne "uciskanie" w nowych butach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dojechała druga para Islay w rozmiarze 9.

Zdecydowanie lepiej się teraz czuję. W zasadzie trzewiki zakładam w chłodniejsze dni i grubsza skarpeta jest standardem, czyli rozmiar 9 zostaje. :) 

Jeżeli chodzi o wygląd buta na nodze, to nie ma dysproporcji... mam 189cm wzrostu. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu Nie wiem jakie masz doświadczenie ogólnie z różnymi kopytami C&J. W ponoć szerokie 960/961/962 też nie wchodzę swobodnie, szczególnie na początku, więc nawet nie liczyłem, że zmieszczę się w polecane tu już kilkukrotnie Tetbury. Co zaskakujące zmieściłem się, a buty są bardzo wygodne od pierwszego założenia, czego nie uświadczyłem do tej pory ani razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, eye_lip napisał:

Dziś odebrałem swoje pierwsze trzewiki CJ czyli Islay (dzięki Jarek! ). Kopyto dosyć casualowe i okrągłe (np. As Hannover ma zdecydowanie smuklejsze) ale piękna skóra, buty wyjątkowo wysokie w porównaniu do moich innych trzewików. No i najważniejsze - występowały w Skyfall :D

 

 

Gratuluje, doby wybór!

Skyfall, skyfall, kto to pamięta... Najważniejsza jest wyjątkowo miękka skóra cholewki :) takiej nie spotkasz ani w AS, ani u innych producentów z tej półki RTW. Odkąd je kupiłem inne trzewiki nabierają wartości w kartonach, niemal nieruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eye_lip napisał:

Dziś odebrałem swoje pierwsze trzewiki CJ czyli Islay (dzięki Jarek! ). Kopyto dosyć casualowe i okrągłe (np. As Hannover ma zdecydowanie smuklejsze) ale piękna skóra, buty wyjątkowo wysokie w porównaniu do moich innych trzewików. No i najważniejsze - występowały w Skyfall :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Niech się noszą. :)

 

Pzdr. Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip gratuluję zakupu. Są to naprawdę bardzo wygodne i piękne buty. U mnie jednak przeważnie leżą w pudle, gdyż od zeszłego roku w starciu trzewików zazwyczaj wygrywają Trickersy Stow, następnie AS Cambridge, które tak jak wspomnialeś są zdecydowanie smuklejsze. Jednak gdy na ulicy jest naprawde zimno (dużo poniżej 0C), Isley zaczynją być faworytem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.