Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Czy ktoś z szeroką stopą ma szansę na jakieś buty od C&J? Otrzymałem właśnie jedną parę z Brooks Brothers (kopyto 314), przezornie zamówioną w rozmiarze 9E (czyli niby 8F lub G UK?) i jest strasznie wąska. Buty są bez podszewki z przodu, zamszowe, więc są całkiem komfortowe ale mały palec okropnie wypycha cholewkę, co wraz z czasem zrobi się jeszcze gorsze. Przykładam te buty do innych w szafie (Sanders, Loake, Grenson, Cheaney, Carmina) i są zdecydowanie najwęższe. Czy jakieś inne kopyta bedą bardziej pasujące na szeroką stopę czy darować sobie poszukiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chodzę w Yankach na kopycie 915 w rozmiarze 7,5, sa idealne, przyszwa się ładnie schodzi (na czym mi ze względów estetycznych zależy).

 

Chcę sobie zafundować Krokiety - Lonsdale (GBP 550) albo Connaught (GBP 335).

 

Które byście polecali (czy wyższa cena Lonsdale jest mocno uzasadniona)? Czy "wystarczy" Connaught ;)?

 

Kopyto Lonsdale mi się bardziej podoba, jest bardziej smukłe.

 

Jaki rozmiar?

IMG_0570.JPG

IMG_0569.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lonsdale - mają ładniejsze kopyto, a skoro 915 pasują Ci idealnie, Connaught mogą być za szerokie. Moim zdaniem buty z linii Hand Grade są warte swojej ceny. Skóry są bardziej miękkie (przynajmniej w tych, które mam ;-)), wypełnienie również (jak w wygodnych kapciach), zamknięty kanał szycia i lepsza niż w linii Main Grade podeszwa (co prawda w obu trudno doszukać się wad, ale w Hand Grade jest jakby... bardziej zwarta - wodę chłonie podobnie natomiast po wyschnięciu jest nadal gładka a nie porowata; być może to efekt oleju do podeszw, który stosuje na wszystkie skórzane podeszwy)

Reasumujac, bierz pierwsze bo chyba już zdecydowałeś. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

@Zajac Poziomka zainteresowały mnie właśnie Twoje krokiety w połączeniu z jasnoszarymi spodniami. Chyba masz rację że loafersy z linii Handgrade to niezbyt opłacalna inwestycja. Trzymam się tego, że nie zamawiam butów wysyłkowo, a nabywam je w sklepach. Dostępne były loafersy Boston, Sydney i Crawford. Pierwsze mi się nie podobają, drugie mierzyłem i były dobre, ale jak wszedłem w ostatnie, to nie moglem z nich wyjść. Tak dobrze dopasowanego buta RTW jeszcze na nodze nie miałem. Poza tym skóra i wykonanie wyraźnie lepsze. Warto byłoby dać pełną cenę, gdyby to nie były loafersy. Niestety bardzo trudno je dostać taniej. Sydney za to są często w sieci po dość dobrych cenach. Rozważę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 28.06.2017 o 06:56, Midlife-Crisis napisał:

Z ciekawości zapytam, czy są jakieś przeciwwskazania do Email Order ze strony producenta? 

Tylko i wyłącznie moje lenistwo - nie chce mi się pisać maili, logować się do banku żeby zrobić przelew itp. Pewnie i tak na tym się ostatecznie skończy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Brooks Brothers jest sporo przecenionych butów Peal& Co - zdaje się że produkuje je Crockett & Jones, a ceny są bardzo zachęcające około 200 dolarów, do tego można jeszcze użyć kodu "Sale25" na dodatkowe 25% zniżki. Nawet po doliczeniu ewentualnego cła i VAT i tak wychodzi całkiem tanio jak na "krokiety".

Są też EG za 800-900 dolarów (i do tego 25% zniżki).

Edycja: Niestety, chyba się pomyliłem. Buty które na amerykańskiej wersji strony kosztują 194 dolary, na polskiej kosztują... 2700 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były to szalone 2 tygodnie polowania, zastanawiania się i wybierania kolejnych butów. Uważam, że był to bardzo owocny okres, gdyż nabyłem nowe Cheaney, AS, Fosters & Son, G Cleverly i na zakończenie, w ostatniej fazie transu zakupowego, upolowałem w fabryce C&J Skye3. Mam jeszcze odłożone Coniston, czarne w UK8. Jeżeli kogoś interesują proszę o info na priv.

Zgodnie z zasadą, że nie ma wolnego miejsca na półkach, na sprzedaż wystawiłem na bazarku i na allegro buty, których muszę się pozbyć. Są to nowe lub jak nowe. Proszę pisać w tej sprawie na priv.

Poniżej C&J Skye3

skye3-derby-boots4.thumb.jpg.56b0fac9a0b7b0c97cdeeaa8f67e3c3a.jpg

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W GalMoku jest jakieś 7-8 par na przecenie do - 30%, raczej małe rozmiary i przeważnie oksfordy (jednak zaznaczam, że nie wiem, czy przecena dotyczy konkretnego modelu, czy tylko konkretnego rozmiaru). Z większych wystawionych par na przecenie widziałem tylko bodajże Chelsea 8 w ciemnobrązowym zamszu, rozm. 10,5, na skórzanej podeszwie. Cena bodajże 1200 zł.

Oprócz tego widziałem loafersy Cavendish 2 w burgundowym cordovanie, ceny nie pamiętam, ale na modelu wystawowym cordovan nie sprawiał dobrego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2017 o 00:01, Midlife-Crisis napisał:

(...) Dostępne były loafersy Boston, Sydney i Crawford. Pierwsze mi się nie podobają, drugie mierzyłem i były dobre, ale jak wszedłem w ostatnie, to nie moglem z nich wyjść. Tak dobrze dopasowanego buta RTW jeszcze na nodze nie miałem. Poza tym skóra i wykonanie wyraźnie lepsze. Warto byłoby dać pełną cenę, gdyby to nie były loafersy. Niestety bardzo trudno je dostać taniej. (...)

 

 

Masz rację co do dopasowania. Co do ceny, to wbrew pozorom, loafers'y nie są tańsze w produkcji.  Rozmawiałem ostatnio z pracownikiem sklepu  przy Jermyn Street. Szew na wierzchu to ręczna robota jedynego fachowca a w ciągu jednego dnia wykonuje trzy, cztery (i tu nie pamiętam, czy sztuki, czy pary):-) przeszycia (Bury II).

Mój typ to Bury II

IMG_0321.thumb.JPG.ec586a86fbd4659a62c2be393281a3d2.JPG

Ale Crawford'y też wyglądają świetnie.

IMG_0320.thumb.JPG.af1291b54d3e3f861a4831620a2be2de.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
10 godzin temu, fan_dobrego_buta napisał:

C&J Skye3 & Northcote w towarzstwie AS Cambridge - w trakcie przygotowywania do sezonu jesiennego

 

To stadko :) to dla mnie kwintesencja trzewików. Co prawda uwielbiam Coniston, ale Cambridge to odpowiednik od AS. Super, piękne! Taka czwórka i można zapomnieć o innych butach na zimne miesiące. Tzn. chyba można zapomnieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.