Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Pani Ania uszyła 3 nowe poszetki.

 

Białe grochy na mocnym czerwonym tle. Uszyliśmy je z Crepe de Chine, ciekawy efekt jak na poszetkę, zupełnie inny materiał niż taki do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

Czerwone margaretki.

Zielono-niebieska łąka.

 

Z pewnym zdziwieniem zauważyłem dziś (w nocy) na FB, że u szanownej konkurencji, także jest/była identyczna poszetka w czerwone margaretki.

Z góry zapewniam, że nie ściągnęliśmy od nikogo pomysłu, tylko znaleźliśmy ten materiał niezależnie.

 

Korzystając z okazji życzymy wszystkim forumowiczom Wesołych Świąt!

 

 

post-7808-0-57309900-1450653986_thumb.jp

post-7808-0-00013700-1450653987_thumb.jp

post-7808-0-22299500-1450653987_thumb.jp

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niedawno kupiłem krawat i dwie poszetki od RoT. Kilka przemyśleń, którymi chciałbym się podzielić:

1) odnośnie krawata:

-jest raczej wąski na mój gust (jakieś 7,5-8 cm) i dość krótki (ok. 5 cm krótszy od krawatów Poszetki i EoE);

-ma dość lekkie wypełnienie, które średnio pasuje do dość grubego jedwabiu;

-ma zbyt mocno zaprasowane brzeg (może ma to związek z punktem powyżej)i;

-jedwab nie powala jakością, ale biorąc pod uwagę niemalże symboliczną cenę krawata, jest to zrozumiałe;

-jedwab ma w niewidocznych miejscach jedno czy dwa zaciągnięcia (patrz punkt wyżej);

-kolor jest bardzo ładny, faktura ciekawa (fiolet w jodełkę);

-mimo wszystkich niedociągnięć krawat wiąże się ładnie i daje ładną łezkę (ku mojemu zaskoczeniu); zawiązany wyglada na lepszy i droższy, lepiej niż niejeden droższy krawat (np. moje z Poszetki tak dobrze się nie wiążą!);

-ponieważ wypełnienie jest lekkie i poliestrowe, mam pewne obawy jak długo utrzyma swoje właściwości.

 

2) co do poszetek:

-kolory i wzory obu są ładne;

-jedwab nie jest najwyższej jakości, gruby i jakby poliestrowy w dotyku; len tak samo, dość gruby, choć zyskuje przy bliższym poznaniu;

-rulonik nie powala, ale widać, że jest zrobiony ręcznie. W szkolnej skali daję mu trójkę.

 

3) co do opakowania:

-bez zarzutu; pudełko posłuży co najmniej tak długo i dobrze jak krawat.

 

Podsumowując: za bardzo przystępną cenę (półdarmo, rzekłbym) otrzymujemy wyrób, który w użytkowaniu wygląda na znacznie droższy, ale po bliższym zbadaniu nie pozostawia złudzeń. Nie należy oczekiwać jakości zbliżonej np. do Embassy of Elegance, ale można polecić tym, którzy szukają znośnego (może: roboczego) krawatu w niskiej cenie. Nie znam dobrze polskiego rynku, ale wątpię, by za 69 PLN (tj. jakieś 16 EUR) dało się kupić lepszy krawat.

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najszerszym miejscu krawata szerokość powinna wynosić 8cm. Jestem pewien, że żaden nasz krawat nie ma 7cm szerokości, 7,5 tez byłoby bardzo dużym odchyleniem od normy (odchylenie powinno być nie większe niż ok 2mm +/-.

 

Akurat dziś jestem bez krawata i nie mam w tej chwili żadnego naszego krawata pod ręka, ale zmierzę ten konkretny model i napiszę w wątku ile dokładnie wychodzi (zrobię próbę na kilku egzemplarzach).

 

Autora recenzji też prosiłby o zmierzenie fioletowego krawata w najszerszym miejscu i podanie dokładnego wymiaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprostować - krawat ma w najszerszym miejscu 77mm. Wszystko przez to, że nie chciało mi się sięgnąć po miarkę, a tylko porównałem z innym krawatem. Myślałem, że krawaty, które zwykle noszę, mają 8 cm, a tu się okazało, że mają 8,5. Moja wina.

 

Krawat RoT nie jest więc wąski, jest normalny. Jest natomiast płaski i ma zaprasowane brzegi, co może optycznie go "odchudzać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał trafić do Ciebie jakiś wyjątkowo wąski egzemplarz, ponieważ mój wspólnik zmierzył własnie 3 szt jednolitych krawatów (każdy z innego koloru) i przekazał mi, że mają wymiary od 7,9 do 8,1 mm. Niestety (a raczej "stety") przy krawatach handmade, nie da się utrzymać identycznego wymiaru co do 1mm.

 

Mam nadzieję, ze pomimo tego, jednak założysz go czasem i nie będzie spędzał czasu wyłącznie w szufladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze krawaty pojechały do Pana Grono.

 

"Pierwsze wrażenie - wcale nie widać, że kosztują jedynie 69zł. Wyglądają jak te od konkurencji za ponad 200zł.".

 

Te słowa są dla nas jak balsam (podobnie jak stwierdzenie Swordfishtrombone, że nasz jednolity krawat wiąże się lepiej niż te z konkurencji).

 

 

https://www.facebook.com/republicofties/

 

Ps. Btw ciekawa kariera Pana Grono - od trenera personalnego do blogowania modowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vit,

 

Jeśli chodzi o bordo, mamy wpadający trochę w bordo krawat w kropki:

http://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-w-kropki/44

Mamy też bardzo ładne białe kropki na zielonym tle, niby prosty koncept a rzadko spotykany krawat:

http://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-w-kropki/77

 

W nowej kolekcji, która będzie mam nadzieję jeszcze w styczniu, będzie też kilka kolorystycznie ciekawych krawatów,  między innymi zieleń.

 

Jeśli chodzi o inne materiały, to w cenie 69zł nie widzimy w tym momencie możliwości zaoferowania grenadyny czy szantungu. Ad wełny, planujemy:)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vit,

 

Jeśli chodzi o bordo, mamy wpadający trochę w bordo krawat w kropki:

http://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-w-kropki/44

Mamy też bardzo ładne białe kropki na zielonym tle, niby prosty koncept a rzadko spotykany krawat:

http://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-w-kropki/77

 

W nowej kolekcji, która będzie mam nadzieję jeszcze w styczniu, będzie też kilka kolorystycznie ciekawych krawatów,  między innymi zieleń.

 

Jeśli chodzi o inne materiały, to w cenie 69zł nie widzimy w tym momencie możliwości zaoferowania grenadyny czy szantungu. Ad wełny, planujemy:)

dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie się dziwię, że to pytanie się tutaj nie pojawiło - dlaczego na zdjęciach wiążecie krawaty węzłem Windsorskim? IMHO wasze produkty wyglądają dużo lepiej zawiązane 4-in-hand'em. Tutaj przykład, z postu który udostępniliście na Facebooku:

4108657_1.jpg

A tutaj ten sam krawat u Secondhand Dandy:

4108656_2.jpg

 

I "per occasione": Co z liskami? ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dziś rano myślałem, żeby zawiązać krawat właśnie 4-in-hand ale nie chciałem mieć na profilu FB dokładnie tego samego krawata co CD i z tym samym węzłem:)

4-in-hand tez nosimy, natomiast nie zawsze wrzucamy na FB, trochę przypadek, że na FB trafiają windsory (do których ja mam akurat sentyment, bo to pierwszy węzeł jakiego się nauczyłem).

Zwrócimy na to teraz większą uwagę, dzięki.

 

Otrzymałem zapewnienie od dostawcy, że liski będą w styczniu u nas, także (nie)cierpliwie czekamy tym bardziej, że lista zamówień na liski jest już baaardzo długa:) proponuje użyć w sklepie opcji "powiadom o "dostępności":)

http://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-lisy/56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FB to aż tak nie razi, natomiast na Waszej stronie jeśli są przy krawatach zdjęcia węzłów, to widzimy właśnie Windsor (np. przy Fleur de lis). I nawet mimo obecności łezki nie wygląda on zbyt estetycznie.

 

A na powiadomienie o dostępności jestem zapisany już od grudnia, ale czekamy i czekamy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.