Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

To zupełnie co innego, wymienione przez Ciebie krawaty są uszyte z tkaniny, a nie wydziergane, to tłumaczy ich kształt. Przy knicie dzierganie tłumaczy inny kształt. Nie bez przyczyny taka forma knita się przyjęła.

Wcale tak nie jest. Bo można spotkać też krawaty dziergane o tradycyjnym kształcie. Dzierganą dzianinę można przecież złożyć też w tradycyjną formę krawat i odpowiednio obszyć/wykończyć.

Ja też bym był za takimi trójkątnymi dzierganymi krawatami o szerokości 8-8.5 cm. Knitów skarpetowych próbowałem i mnie niestety odrzucało... Tak samo nie umiem się przekonać do szerokości 6 cm w jakimkolwiek krawacie, a jest bardzo szczupły. Ale to moje zdanie tylko.

W ogóle teza, że wąskie krawaty pasują chudym osobom, jest dyskusyjna - bo czasem śledź (zwłaszcza ciemny) jeszcze bardziej wyszczupla, gdyż ryzuje cienką pionową linie wzdłuż szczupłego tułowia - a szerokość 8 cm (ale nie za szeroka w części węzłowej) optycznie poszerza i buduje lepsze proporcje. bo każda szersza płaszczyzna kieruje wzrok horyzontalnie. Inaczej mówiąc, krawat 8 cm współtworzy na chudej osobie 5 zbliżonych szerokością pionowych płaszczyzn: marynarka-koszula-krawat-koszula-marynarka (przez co wzrok jest niejako zatrzymany w poziomie) - zaś śledź wprowadza do środka cienką kreskę, jeszcze bardziej wyszczuplającą.

Podobne paradoksy obserwuję przy koszulach w prążek. Wielu ludzi pisze, ze b. szczupłe (i wysokie) osoby powinny unikać drobnych prążków. Ale moje doświadczenie mówi, że najbardziej wyszczuplają paski średniej szerokości (ok. 0.8-1 cm) o wyraźnym kontraście - bo takie paski są widoczne i kierują wzrok wertykalnie. Drobne paski czy wręcz prążki (zwłaszcza o niższym kontraście) NIE "kroją" mocno płaszczyzny koszuli. Zaś bardzo szerokie pasy co prawda nie wyszczuplają (mocno), ale przydają "dandyzmu" czy groteskowości chudemu osobnikowi.

Więc "pas" krawata rządzi się innymi prawami niż pasy na koszuli (marynarce).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Miro napisał:

Wcale tak nie jest. Bo można spotkać też krawaty dziergane o tradycyjnym kształcie.

Można. Można też spotkać podobno świniobyka i kotopsa.

7 godzin temu, Miro napisał:

Dzierganą tkaninę można przecież złożyć też w tradycyjną formę krawat i odpowiednio obszyć/wykończyć.

Oczywiście, że można (poza tym, że dziergana tkanina to oksymoron). Mam wątpliwości, czy to wtedy będzie knit, na pewno nie w klasycznym tego słowa znaczeniu, bo to będzie krawat bardziej szyty, niż dziergany.

Co do wyszczuplania: o, zobacz jak tu ładnie wąski krawat pana wyszczuplił.

width.jpg

Nie rozmawiamy o wyszczuplaniu, a o tym, co komu pasuje. Szerszej osobie wąki krawat nie pasuje i już.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfishtrombone, oczywiście miała być dziergana dzianina. Poprawiłem.

Nie nazwałem dzierganego trójkątnego krawata knitem właśnie dlatego, że wszystko można spotkać. A knity (dziergane rzecz jasna) też są przecież obszywane/wykańczane na dole. W obu wypadkach materiał jest dzianinowy, tylko inaczej złożony./wykończony.

Moje uwagi u paskach/wyszczuplaniu były na marginesie głównego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, bo (co prawda nigdy knita nie miałem, tak mi się tylko wydaje, więc wyprowadźcie mnie z błędu) krawat dziergany nie ma żadnego wypełnienia, jest po prostu wydziergany jak skarpeta. Gdyby chcieć zrobić krawat 3-fold z dzianiny, trzeba by mu dać jakieś wypełnienie, byłby też znacznie grubszy i inaczej się zachowywał. W tym sensie byłby bliżej zwykłego krawata niż tego, co określa się knitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swordfishtrombone napisał:

No właśnie nie, bo (co prawda nigdy knita nie miałem, tak mi się tylko wydaje, więc wyprowadźcie mnie z błędu) krawat dziergany nie ma żadnego wypełnienia, jest po prostu wydziergany jak skarpeta. Gdyby chcieć zrobić krawat 3-fold z dzianiny, trzeba by mu dać jakieś wypełnienie, byłby też znacznie grubszy i inaczej się zachowywał. W tym sensie byłby bliżej zwykłego krawata niż tego, co określa się knitem.

 

Nie o NAZWIE przecież rozmawiamy, a o estetyce. Niektórym pasuje podkolanówka pod szyją, a niektórzy chcieliby dziergany krawat. To, czy nazwiemy go "mułem", czy "osiołokoniem" jest bez znaczenia. Jak dla mnie nie musi mieć w nazwie "knit".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa dyskusja o knitach:) 

 

@pablo102425

Knity granatowe w białe w grochy zniknęły z naszych wirtualnych półek bardzo szybko, wróćimy z kolejną dostawą tego modelu, termin na razie nieznany (kilka miesięcy) ale za to znamy termin kolejnych nowości "knitowych", patrz poniżej:).

 

@Lebowski32

Gratuluje szóstego zmysłu:) Pierwszy knit z trójkątną końcówką jest już u nas, oglądamy go własnie dokładnie, wiążemy, nosimy i zapewne pojawi się na sklepie już wkrótce. Kolor bordo.

Planowalismy to od dawna ale uznalismy, że bezpieczniej będzie najpierw wejść z ofertą klasycznych knitów a później eksperymentować.

Ten który przyszedł i trójkątne zakończenie mi osobiście odpowiada, (ale to kwestia subiektywna). 

 

@waski

Kolejne nowości z knitów będą zapewne w marcu ew. w  kwietniu. Będą wykończone tradycyjnie.

Pokazemy też wtedy oczywiście nowości z klasycznych krawatów.

 

Jesli chodzi o szerokość - 6cm jest standardem na rynku ale ciekawe przemyślenia powyżej skłaniają nas do eksperymentowania:)

 

 

Pozdrawiam

Marcin

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, knit trójkątny będzie dostępny do sprzedaży w środę lu w czwartek. Poniżej fotografia.

 

@Miro Postaramy sie! 

Przyszło mi do głowy, ze może dałoby się zorganizować jakiś pre-order gdyby więcej kolegów było zainteresowanych? Na pewno możemy zaoferować kolor granatowy, ponieważ tę nić mamy przetestowaną na naszym podstawowym knicie granatowym i jesteśmy z niej zadowoleni (Klienci też). Pierwsza przymiarka do zielonego nie była natomiast udana i nie wprowadzilismy go na razie do oferty.

 

Knit_CT2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Republic of Ties napisał:

Panowie, knit trójkątny będzie dostępny do sprzedaży w środę lu w czwartek. Poniżej fotografia.

@Miro Postaramy sie! 

Przyszło mi do głowy, ze może dałoby się zorganizować jakiś pre-order gdyby więcej kolegów było zainteresowanych? Na pewno możemy zaoferować kolor granatowy, ponieważ tę nić mamy przetestowaną na naszym podstawowym knicie granatowym i jesteśmy z niej zadowoleni (Klienci też). Pierwsza przymiarka do zielonego nie była natomiast udana i nie wprowadzilismy go na razie do oferty.

Ja byłbym zainteresowany tym preorderem. Co prawda myślałem o jaśniejszym odcieniu granatu czy stonowanym niebieskim, ale taki też ujdzie. A zielony by się przydał oliwkowy, nie butelkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.