Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Carlos Santos


proki1971

Rekomendowane odpowiedzi

@Zając Poziomka

To nie kwestia zdjęcia. Niektóre kopyta rzeczywiście mają taki dość "wyrazisty" charakter. Na nodze to się minimalizuje i wygląda całkiem fajnie, ale niezawsze. Mierzyłem jedne czarne oxfordy, które były dla mnie zbyt mało klasyczne przez zaostrzony kształt i przez to wydawały mi się mniej eleganckie.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne są te brązowe brogues na piątym zdjęciu od góry (czwarte buty od lewej). Część butów ma jak na mój gust za mocno wydłużone kopyto (może to kwestia zdjęcia).

To kwestia zdjęcia, aparat zniekształca.

Najbardziej smukłe to 187 - porownane od spodu na zdjęciu z najmniej smukłym. 187 jest najmocniej taliowane, na żywo wygląda ok. Polecam brać 0.5 rozmiaru w dół kopyto 187 i 160 w stosunku do yanko, as czy cj. To kwestia rozmiarówki, bo kopyta na długość podobne np. do 915 yanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samych rozmiarów kopyt dodam jeszcze (informacja uzyskana od Skoaktiebolaget), że kopyto 234 jest tym najbardziej obszernym, powinno być również dobre dla osób o wyższym podbiciu (według uzyskanych informacji, to kopyto jest bardziej obszerne w środkowej części od kopyta Rain Carminy). Porównując zdjęcia butów Shoepassion i CS w zbliżonych rozmiarach wydaje się, że te drugie powinny być obszerniejsze w podbiciu, jednak takie porównywanie jest pewnie niezbyt miarodajne, kopyta nie są w końcu jednowymiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie tylko dodam, ze kopyto 2187 CS (model 7905 - 2 pierwsze od lewej na 5 zdjęciu) jest bardziej wydłużone i wyższe w podbiciu niż 915 Yanko, przy tym samym rozmiarze oczywiście. Ten model nie jest jeszcze IMO nadmiernie wydłużony i wygląda bardzo ładnie - niektóre z kopyt CS np. 145 są moim zdaniem są jednak trochę zbyt wydłużone. Pokazywałem 7905 niedawno w wątku JBMDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hush miałeś okazję na żywo porównać kopyta 2187 i 145? Rzeczywiście kopyto 145 jest wydłużone, ale takie wrażenie może być spotęgowane przez to, że jest bardzo smukłe.

Poniżej zestawienie: Karolki (145, 234) i Janki (915 - choć w trzewikach, nie wiem czy ma to znaczenie).

post-8346-0-06690300-1464232955_thumb.jp

post-8346-0-79200800-1464233014_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Różnice tyczą się też innych modeli, np. 6942 - pierwsze zdjęcie przedstawia oznaczenia producenta w egzemplarzu dostępnym w Skoaktiebolaget i A fine pair of shoes, kolejne dwa w butach dostępnych w Klasycznebuty.pl:

 

cs-642guimaraes5.jpg?v=1461148129

 

6942db8.jpg

6942db9.jpg

 

Google mówi, że VERO CUOIO to włoska marka produkująca buty lub też zwyczajnie oznacz to z języka włoskiego "prawdziwa skóra". Jak już wcześniej pisałem, różnica nie dotyczy tylko oznaczeń, bo te mogą ulegać zmianom, choćby ze względów wizualnych, estetycznych, ale ciekawa jest różnica w dopasowaniu, mimo wykonania na tym samym kopycie (identycznie oznaczonym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że oznaczenie "Santos" pochodzi z butów produkowanych i sprzedawanych bezpośrednio przez CS i wskazuje linię butów (są/były 3: Santos/Green Label/handcrafted), natomiast buty produkowane na zamówienie AFPOS i Skoaktiebolaget są oznaczane nazwą marki, bo nie ma potrzeby rozróżnienia na linie. To jednak tylko domysły :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Trochę to potrwało zanim buty wróciły do mnie. Ostatecznie wyników ekspertyzy do dziś nie poznałem, bo na etapie kontaktów ze sklepem, wypracowaliśmy satysfakcjonujące obie strony stanowisko. Buty zostały rekoloryzowane. Na moją prośbę dodano delikatną patynę na czubkach oraz niejednolite wykończenie (a'la TdM Y). 

Oczywiście ciekaw jestem stanowiska CS na temat wykończenia skóry. Mam nadzieję, że poznam je na łamach forum.

 

W załączeniu zdjęcia po renowacji:

IMG_1796.jpgIMG_1795.jpg

No, Braga to to nie jest, ale też ładnie ;)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś osiągnąć efekt większego połysku na całej cholewce, polecam krem marki woly, on daje taki fajny mocniejszy połysk niż np. burgol czy saphir. Mnie się w moich tych samych monkach ten fabryczny błysk bardzo podoba. Co do koloru, jak na razie, uważam, że jest uniwersalny. Przyjdzie jesień, zobaczymy - pewnie zmienię zdanie :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
6 godzin temu, Hippel napisał:

Mam stopę o zbliżonej długości 26 cm. Kupiłem monki o rozmiarze 40,5. Lewy but wyraźnie ciaśniejszy, sprawia wrażenie zrobionego ze sztywniejszej skóry niż prawy.

Jeśli prawy but był egzemplarzem przymiarkowym to mógł już się trochę rozciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.