Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Carlos Santos


proki1971

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wynika z Twojej opinii. Pozostajesz przy tym co znasz a to czego nie znasz to jest be i opinie innych forumowiczów nie są warte uwagi ;)

 

Swoją drogą ciekawe jak przekonałeś się do Yanko, Herringa i innych marek, które użytkujesz. Chyba jednak zakup i użytkowanie tych butów przekonało Ciebie do tych marek. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wynika z Twojej opinii. Pozostajesz przy tym co znasz a to czego nie znasz to jest be i opinie innych forumowiczów nie są warte uwagi ;)

 

Swoją drogą ciekawe jak przekonałeś się do Yanko, Herringa i innych marek, które użytkujesz. Chyba jednak zakup i użytkowanie tych butów przekonało Ciebie do tych marek. 

 

Chyba się nie zrozumieliśmy. Opinie innych forumowiczów są warte uwagi, ale nadal uwagi (potęgowanej przez ilość zadowolonych użytkowników)- nie owczego pędu do zakupów. Oglądam, czytam i wyciągam wnioski. Kiedyś Yanko znałem tylko pośrednio, ale kupując wiedziałem, że wybieram buty sprawdzone i bardzo dobre w swojej klasie. Nie mam np. ShoePassion, które mi w większości nie odpowiadają stylistycznie, ale na bazie wielu opinii uważam je za dobre buty. Natomiast jakby ktoś z SP stwierdził, że pozycjonuje się w TOP5 to bym się obśmiał jak norka. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hargin, to po prostu je kup lub chociaż przymierz, "pomacaj" i wtedy wyciągaj wnioski i nimi się dziel. Ja CS mam, porównuje je z Yanko, Herring, ostatnio nabytymi AS, Loake i Cheaney i choć nie mam dużego , długiego doświadczenia z tego rodzaju obuwiem, to wg mnie są świetne i w niczym nie ustępują np. Yanko.  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem wszystko, przecież nie napisałem nic o tym, że czegoś nie rozumiem.  No chyba, że Ty nie rozumiesz mojego wpisu  ;)  :)

Chodzi mi o ten fragment twojej wypowiedzi:

 

 Jak dla mnie CS nie ma argumentów, poza "reklamowaną"dobrą jakością. 

 

Dla mnie ma bo ja je oglądałem, mierzyłem i w końcu porównując do innych, kupiłem. Proponuje to samo i wtedy dyskusja będzie miała sens.  Pozdr.   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hargin, to po prostu je kup lub chociaż przymierz, "pomacaj" i wtedy wyciągaj wnioski i nimi się dziel. Ja CS mam, porównuje je z Yanko, Herring, ostatnio nabytymi AS, Loake i Cheaney i choć nie mam dużego , długiego doświadczenia z tego rodzaju obuwiem, to wg mnie są świetne i w niczym nie ustępują np. Yanko.  

Mnie to bardziej od porównania z Yanko interesuje porównanie z AS Ramsey, które kupiłeś ostatnio. Bo cytując polskiego dystrybutora:

 

 

"Buty Carlos Santos są stawiane na równi z takimi angielskimi markami jak: Crockett&Jones, Edward Green czy Alfred Sargent."

 

Z tego co rozumiem, Twoje monki powinny być lepsze od Twoich AS Ramsey (bo AS masz "seconds") i powinny być klasy C&J Lowndes czy nawet EG Westminster.

 

edycja: Żeby nie było, nie krytykuję Twojego wyboru czy samych butów (na zdjęciach wyglądają bardzo ładnie).  Razi mnie po prostu sposób w jaki te buty są opisywane przez dystrybutora i co na poprzedniej stronie tego tematu powtórzył wiltom.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do zachwalania swojego towaru, ale nie zakrzywiajmy rzeczywistości. Stawianie tych butów na jednej półce z C&J, nie mówiąc już o Edward Green, to nie tylko nieporozumienie, ale spore nadużycie! Miałem, próbowałem i absolutnie się z tym nie zgadzam - chyba, że przez ostatnie trzy lata nastąpiła jakaś rewolucja. 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@proki1971: ale my tu chyba nie prowadzimy grupy wsparcia pozakupowego, aby w kółku wzajemnej adoracji podtrzymywać w przekonaniu dokonania słusznych wyborów - ja Cię nie krytykuję, że kupiłeś CS. Wyraziłem swoje zdanie, że ja nie kupię tych butów, bo nie dostrzegam w nich nic interesującego. I tyle.

Razi mnie natomiast marketing i obrona CS w TOP5. I to już naprawdę tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracam nigdy uwagi na bełkot raklamowy. Zreszta słyszał ktoś kiedyś, żeby reklamowac swój wyrób w stylu  " jest kiepski, gorszy od innych ale kupcie "  ;)

Ja ja kupiłem bo uznałem, że warto i tyle. Nie piszę, że sa nie wiadomo jakie. Każdy sam musi sobie to ocenić jak i porównać do innych, bo jeden oceni je gorzej, inny tak samo a trzeci lepiej.  Chodizlo mi tylko o jedno, żeby nie oceniać wyrobu - co się tyczy zresztą wszystkiego, to taka ogólna zasada, nie mając z tym wcześniej do czynienia.

I chyba nie ma co dalej ciągnąc tematu  :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z konkretnymi markami to już nie jest bełkot reklamowy, tylko konkretne "roszczenie" - zapewnienie o odpowiedniej klasie towaru - dość ryzykowne, jeśli nie znajduje pokrycia w rzeczywistości (tzn. nie wiem, czy znajduje).

 

Dla mnie postawienie na jednej półce AS, C&J i EG jest mocno podejrzane - dwie pierwsze firmy mają niższe oraz wyższe linie obuwnicze, EG produkuje bardzo drogie buty, o które linie dokładnie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@proki1971 Buty, które pokazałeś są bardzo ładne i z pewnością warte swojej ceny, niech ci służą. Zaprotestowałem tylko przeciwko jawnemu nadużyciu, bo to już nie jest marketing, tylko oszustwo.

 

Szanowny kolega chyba przesadza pisząc o oszustwie. Sądziłem, że to forum gdzie ludzie znają wagę wypowiadanych słów. Widać pomyliłem się. Uprawiacie Panowie politykę, że tak łatwo przychodzi wam nazywanie kogoś oszustem?

 

Btw ostatnio widziałem w gazecie przeprosiny dla lekarza, którego pacjent szkalował w internecie. Pamiętajmy zatem, że nie jesteśmy anonimowi i możemy ponieść konsekwencje za nasze wypowiedzi.

 

Pozdr

 

Lucjan

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucjan56:  chodzi o ten fragment ze strony klasycznebuty.pl :

 

post-3154-0-35211100-1451471589_thumb.pn

 

w naszym przekonaniu nie jest to prawda, a użycie takiego sformułowania ze strony sprzedawcy może doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia przez kogoś swoim mieniem przez wprowadzenie w błąd - co zgodnie z Art.286 kk jest oszustwem 

 

tak naprawdę tu chodzi o zwykłą przyzwoitość, nie o sekowanie sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak naprawdę tu chodzi o zwykłą przyzwoitość, nie o sekowanie sklepu

Przyzwoitość w waszym wykonaniu powinna skończyć się 20 postów wcześniej ;)

 

Na stronie mowa o butach Carlosa Santosa w szerokim tego słowa rozumieniu. Ja to tak rozumiem. Może chodziło o Handcrafted może o linię green o której pisaliście wcześniej.

Sekujecie sklep bo używacie słowa oszust, oszustwo. Apeluję o więcej rozwagi i przyzwoitości. To jest social club czy pierwsze lepsze forum?

 

Ps. Czy tak samo czepiacie się do używania słów buty najwyższej jakości w markach ze średniej półki?

Przecież to zgodnie z waszym przeświadczeniem również tani marketing. Tam przecież też jako klienci moglibyście doszukiwać się znamion oszustwa. 

 

Życzę miłego dnia,

 

Lucjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolega chyba przesadza pisząc o oszustwie. Sądziłem, że to forum gdzie ludzie znają wagę wypowiadanych słów. Widać pomyliłem się. Uprawiacie Panowie politykę, że tak łatwo przychodzi wam nazywanie kogoś oszustem?

 

Btw ostatnio widziałem w gazecie przeprosiny dla lekarza, którego pacjent szkalował w internecie. Pamiętajmy zatem, że nie jesteśmy anonimowi i możemy ponieść konsekwencje za nasze wypowiedzi.

 

Pozdr

 

Lucjan

Moje stanowisko swietnie przedstawił Hargin. Lubię ten sklep i właściciela, mam na koncie kilka zakupów i niezwykle ciekawych rozmów. Znam wiec zaangażowanie i pasje właściciela i podejrzewam, ze to one a nie chęć wprowadzenia kogoś w bląd były genezą tego opisu. Nie zamierzam szkalowac niczyjej opinii, tylko fakt przedstawienia nieprawdziwej informacji, która może doprowadzić do niekorzystnej decyzji nieświadomych czytelników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucjan56:  chodzi o ten fragment ze strony klasycznebuty.pl :

 

attachicon.gifZrzut ekranu 2015-12-30 o 11.32.55.png

 

w naszym przekonaniu nie jest to prawda, a użycie takiego sformułowania ze strony sprzedawcy może doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia przez kogoś swoim mieniem przez wprowadzenie w błąd - co zgodnie z Art.286 kk jest oszustwem 

 

tak naprawdę tu chodzi o zwykłą przyzwoitość, nie o sekowanie sklepu

 

Już nadgorliwy prawnik się odpalił. W jakim świecie Ty żyjesz człowieku? W zdaniu "Buty Carlos Santos są stawiane na równi z takimi angielskimi markami jak: Crockett&Jones, Edward Green czy Alfred Sargent" nie ma nic co mogłoby wprowadzać w błąd, o oszustwie nie mówiąc. Nie jest napisane JAKIE KONKRETNIE buty, pod JAKIM KONKRETNIE WZGLĘDEM SĄ RÓWNE i przez KOGO są na równi stawiane. Jeżeli Ty takie marketingowe zdania chcesz traktować na serio to ja Ci bardzo współczuje.

 

Buty Loake są dostarczane na dwór królewski w Anglii, a wszyscy wiemy, że ich niższe serie to kupa jest, ale czemu mieliby tego nie wykorzystać w reklamie?

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje stanowisko swietnie przedstawił Hargin. Lubię ten sklep i właściciela, mam na koncie kilka zakupów i niezwykle ciekawych rozmów. Znam wiec zaangażowanie i pasje właściciela i podejrzewam, ze to one a nie chęć wprowadzenia kogoś w bląd były genezą tego opisu. Nie zamierzam szkalowac niczyjej opinii, tylko fakt przedstawienia nieprawdziwej informacji, która może doprowadzić do niekorzystnej decyzji nieświadomych czytelników.

 

Wszystko pięknie tylko czemu używacie takich mocnych i pejoratywnych słów?  Nieprawdziwej to nadal za mocne słowo. Bardziej adekwatne byłoby chyba słowo zbyt ogólnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin, niepoprawny z Pana wichrzyciel ;)

 

w ramach obowiązującego porządku prawnego :) 

 

Na stronie mowa o butach Carlosa Santosa w szerokim tego słowa rozumieniu. Ja to tak rozumiem. Może chodziło o Handcrafted może o linię green o której pisaliście wcześniej.

Sekujecie sklep bo używacie słowa oszust, oszustwo. Apeluję o więcej rozwagi i przyzwoitości. To jest social club czy pierwsze lepsze forum?

 

 

Być może chodziło o cokolwiek - na stronie firmowej CS nie ma ani słowa o linii "Handcrafted, a są wyłącznie "Green" i "Santos". Faktem jest jednak, że sam producent określa się jako "With over 70 years of history, Carlos Santos Shoes is one of the greatest brands of male luxury footwear." - więc może wprowadza w błąd swoich dystrybutorów? :) 

 

Przyzwoitość w waszym wykonaniu powinna skończyć się 20 postów wcześniej ;)

 

....

 

Życzę miłego dnia,

 

Lucjan

 

 

Waszym?  Nasza przyzwoitość jest niewyczerpana :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.