Skocz do zawartości

Rękawiczki bespoke Thomas Riemer z Wiednia


Beny23

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem przyjemność uczestniczyć w trunk show i zamówić parę rękawiczek bespoke. Są to moje pierwsze rękawiczki szyte na miarę.

Do wyboru były przepiękne skóry z kozy, owcy, sarny, renifera, iguany, krokodyla, kapibary i pekari. Wypełnienia do wyboru kaszmir, francuski królik i można także sobie zażyczyć bez wypełnienia/unlined. Opcji jest sporo i wszystkie kombinacje dozwolone. Thomas podejmie się spełnienia każdej zachcianki klienta bo przy mnie czterech innych klientów zamawiało. Co do kolorystyki to Thomas posiada na składzie większość kolorów tęczy a do tego przepiękne brązy i czernie.

Cieszę się że miał do przymiarki rękawiczki w moim rozmiarze gdyż jako osoba wysoka i były koszykarz mam dość długie i masywne palce. Thomas zmierzył moje dłonie dokładnie i zatwierdził wybór skóry oraz wypełnienia. Ceny bardzo przystępne. Od $150 do $500 w zależności od wybranej skóry i wypełnienia. Rękawiczki są szyte ręcznie co widać na poniższych zdjęciach.

Jeżeli będziecie we Wiedniu to szczerze polecam rękawiczki Thomasa. Jak mało kto zna się na rzeczy gdyż jego manufaktura istnieje od 1845 roku. Jest to najstarsza manufaktura we Wiedniu robiąca rękawiczki na zamówienie. Jak myślicie który model z zamieszczonych zdjęć zamówiłem?

7a9b62092d5dd2fa2ca4a2db969cf474.jpg

6c78c256bf1e19b7a7ef89d69dd0db25.jpg

fe416dee24dd3722bdc75a9c0a844953.jpg

2c9b6844f54f0d2e923f4c637aca569f.jpg

2ee1f98f232f5632279ba5552c6180eb.jpg

2f41b32f714ab72ff91e402c3ad2ac93.jpg

50f129ced7fa4b90d4522b505b111335.jpg

a39d31d8e81a6f0024f89f063d458ce2.jpg

d7e85a56a69980f51b39d2432f6b51b4.jpg

967b5fc166af4936f77f5f946d4a599e.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia tego, że rękawiczki są typowo "męskie" - czyli mają szwy na wierzchu. 

Ale z drugiej strony to szycie w tęcze jest strasznie pretensjonalne i przaśne. Aż się przykro robi jak się widzi tak skatowane niektóre skóry, które mogłyby być czymś lepszym. 

 

Zakład ma w swojej ofercie już całkiem fajne i eleganckie modele: http://leffot.com/shop/index.php/accessories/gloves/nappa-gloves-dark-brown-cashmere-lining.html 

Ale cena trochę z kosmosu, szczególnie jak przypomnimy sobie, że dolar jest za 4zł (czyli cena za rękawiczki to 1k w górę) i dobrze znanego nam Czesława, który za swoje wyroby życzy sobie 160zł. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beny, fajnie że zwiedzasz takie miejsca i publikujesz zdjęcia! To bardzo cenny wkład w forum, zwłaszcza że żadnego agenta w Wiedniu chyba nie mamy :). Oczywiście ląduje plusik.

 

Natomiast niestety nie podzielam entuzjazmu co do tych rękawiczek. Beżowe i zielone, mimo wykonania ze skory egzotycznych, wyglądają po prostu nieładnie, te pierwsze wręcz przypominają hand-made rękawice do rugby. Zamszowe granatowe czy szare owszem, są ładne, natomiast jak już wspomniał Capo, w tej cenie warszawscy rzemieślnicy są w stanie zrobić pięć par, i to porównywalnej jakości.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.