Skocz do zawartości

sartoria mariana


marian o

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Panowie, bardzo dziękuję, ale na przyjmowanie zamówień jest zdecydowanie za wcześnie. Swego czasu trochę fotografowałem (nawet studiowałem zaocznie na PWSFTViT) i dopiero po 5 latach pracy w ciemni odważyłem się powiedzieć, że jestem w tym dobry. Co najmniej tyle też czasu będę potrzebować by przyjąć zamówienie na marynarkę. 

Tymczasem zachęcam Kolegów, którzy coś tam kroją, szyją, prują itd. (a wiem, że co najmniej kilku to robi lub nosi/ło się z takim zamiarem) by wrzucali coś czasem/częściej na Forum, a to nie tylko po to by się wzajemnie od siebie uczyć, ale by wzbogacić Forum (na którym – może to tylko moje odczucie – coraz większą przewagę zdobywają posty z bazarku i okolic).

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mosze napisał:

Jaka jest konstrukcja ramion?

W ramionach jest tylko przechodząca na plecy konstrukcja przodów - płótno z klinem i domette (zdjęcie). Wydaje mi się, że właśnie błędy konstrukcji klina odpowiadają za nierówności widoczne z przodu w linii ramion (choć z tyłu wygląda to całkiem dobrze). Większych wypełnień w ramionach nie stosowałem i chyba nie będę.

 

4 godziny temu, Dziaku napisał:

Czy marynarka nie jest za długa i/lub rękawy delikatnie za krótkie? Patrząc na zdjęcia coś mi nie pasuje w proporcjach.

Wg mnie długość marynarki jest nie tylko "odpowiednia" (kryje co trzeba), ale przede wszystkim mi odpowiada. Rękawy faktycznie na zdjęciu mogą wydawać się krótkie, ale z dłuższymi mam problem przy klawiaturze itp., więc taka długość to raczej kwestia praktyczna. Proporcje będzie widać lepiej na zdjęciu całej sylwetki (zrobię jakoś wkrótce i wrzucę).

03 m.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

@marian o cały czas przeglądając Twoje zdjęcia jestem w szoku że Ty serio potrafisz tak to wszystko wykroić i zszyć że wygląda jak z profesjonalnej pracowni z dziesiątkami lat doświadczenia, mówiąc że ot tak z żurnala wziąłeś wzory :)

Oficjalnie składam pierwsze zamówienie u Ciebie Mistrzu :)

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_W Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję. Jednak to tak tylko "wygląda" i to tylko gdy jest widziane z daleka. No i nie chwalę się metrami zmarnowanych projektów. Ale za jakiś czas być może chyba zdobędę część umiejętności z poziomu czeladnika :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marian o Marianie bez przesady i fałszywej skromności. Oczywiście nie są to ubrania idealne i rewelacyjne, jak piszą niektórzy - widać na tych zdjęciach różne drobiazgi do poprawy. Sam je widzisz i wiesz nad czym pracować, więc nie ma sensu ich wypisywać drugi raz. Mimo to nie jest to na pewno poziom czeladnika, a na pewno nie w Polsce. Wiele razy na tym forum były prezentowane gorzej wyglądające projekty bespoke i to od krawców z dużym doświadczeniem i renomą.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka Ależ oczywiście. Podchodzę do tej zabawy z dużym przymrużeniem oka. Fakt jest jednak taki, że na zdjęciach nikt nie zobaczy, że marynarka "na bażanty" pije pod pachą i że brak mi części podstawowych umiejętności technicznych (stąd wątek czeladnika). Ale oczywiście - mówiąc nieskromnie - postęp jest widoczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.