Jump to content

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne

Recommended Posts

• Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Spędziwszy ostatnio trochę czasu na pielęgnacji butów i remanencie pudła z kosmetykami, wszak zbliża się czarny piątek wielkimi krokami i niechybnie spore rabaty skłonią do uzupełnienia niedoboró

No nie wiem, ja np."krokiety" trzymam na niższej półce . Sorry za OT, ale zrobiłem niedawno zdjęcie i nie bardzo miałem pomysł, jak je wykorzystać

Sezon na "nietrzewiki" mimo wahnięć w pogodzie rozkręca się. Wytargałem wszystko co lubię (nie żebym się chwalił, czy coś  ) i co ma podeszwę niegumową (ja z tych, co nie zelują- kot zabronił) i zast

Posted Images

20 godzin temu, Krzysztof G napisał:

Na przyszłość nigdy nie używaj suszarki do butów skurzanych

Pierwsze moje skojarzenie, kiedy czytam takie teksty to cytat z klasyka "Mi się czasami chce śmiać, trudno utrzymać powagę, kiedy widzę takie, oni tak jakby stand up prowadzili, to wygląda na takie przewrotne szyderstwo, zestawianie takich rzeczy. Czarnek – oświata,. Przecież to jest... To nie może być przypadek, przecież oni to chyba jakoś zaplanowali, czy to jest takie szyderstwo, można się czasami pośmiać "

• 2 weeks later...
W dniu 6.07.2021 o 16:23, Grafa napisał:

Możesz wrzucić zdjęcie butów z jedną warstwą kremu i pasty? Problemem może być grubość warstwy pasty, zwłaszcza w miejscu złamania.

Pierwszy raz mam taki problem z noskiem, od razu po nalozeniu jednej warstwy.

20210706_173822.jpg

20210706_173827.jpg

• 2 weeks later...

Dzień dobry. Jestem tu nowy. Buty Gordon&Bros Levet. Przetarłem obcas z plamek błota szmatką nasączoną zwykłą wodą . Na chusteczce został bordowy  ślad farby czy jakiegoś impregnatu z powierzchni korka. Buty są nowe,nie znam się. Czym wyrównać kolor na boku obcasa? Jak go pielęgnować?

IMG_20210727_091555.jpg

4 godziny temu, pablocito napisał:

To nie korek tylko warstwy skóry, albo monoblok z tworzywa. Można to przejechać kremem o podobnym kolorze, a trwalszy efekt da coś takiego:

Podkreślenie moje. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby przy tej półce cenowej był prawdziwy obcas cały ze skóry.

Z zaleceniami co do konserwacji oczywiście się zgadzam.

• Like 1
Godzinę temu, pablocito napisał:

To nie korek tylko warstwy skóry, albo monoblok z tworzywa. Można to przejechać kremem o podobnym kolorze, a trwalszy efekt da coś takiego:

https://multirenowacja.pl/wosk-szewski-wypelniajacy-do-podeszw-i-obcasow-tarrago.html?gclid=Cj0KCQjw3f6HBhDHARIsAD_i3D-aVTbnDIKYZA-4jNxpEyjmb31yGLCU4s1zUkMB-142Q05UUVKecG8aArSuEALw_wcB

Dziękuję za radę.

• 2 weeks later...

Cześć,

jako amator mam dwa pytania do doświadczonych kolegów:

1. Do zdjęcia nadmiaru kremu i wypolerowania butów po nałożeniu Saphir BDC Creme Pommadier używałem szmatki, jednak proces jest dość czasochłonny. Zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby użycie szczotki z końskim włosiem np.:

https://multirenowacja.pl/tarrago-horse-hair-wooden-brush.html

https://multirenowacja.pl/szczotka-do-butow-oval-saphir.html

2. Przymierzam się do mojego pierwszego zabiegu z wybłyszczaniem nosków. Na tym etapie nie chciałby wydawać większej sumy pieniędzy, więc zapytam czy warto kupować Saphir MDOR Pate de Luxe w odpowiednim kolorze do poszczególnych butów, czy lepiej kupić bezbarwny (uniwersalny)? Domyślam się, że Pate de Luxe z kolorem pozwala łatwiej uzyskać końcowy efekt, jednak wolałbym się upewnić.

Pozdrawiam

Nadmiar kremu lepiej ściągnąć odpowiednim środkiem, a nie mechanicznie (renowator, a w wersji hard renomat), bo zedrzesz lico.
Bezbarwna pasta pękając daje nieładne białe rysy, wiec lepiej użyć pasty z barwnikiem. Ale wystarczą dwie: czarna i brązowa, one nie barwią tak jak krem więc nie zmienisz barwy skóry.

@pablocito Dziękuję za odpowiedź. Chyba się nie zrozumieliśmy. Miałem na myśli zdejmowanie nadmiaru kremu po jego nałożeniu jak w kroku 5: http://pastadobutow.pl/04_podstawy-pielegnacji-butow.html.

Naprawdę do brązowych butów wystarczy jedna brązowa pasta, poczynając od jasnobrązowych, przez koniakowe, na kasztanowych/bordowych kończąc? Jeśli tak, to bardzo mnie to cieszy. Czy mógłbyś polecić jakiś produkt lub w przypadku Pate de Luxe jakiś konkretny, uniwersalny kolor?

@pablocito Dziękuję za odpowiedź. Chyba się nie zrozumieliśmy. Miałem na myśli zdejmowanie nadmiaru kremu po jego nałożeniu jak w kroku 5: http://pastadobutow.pl/04_podstawy-pielegnacji-butow.html.

Naprawdę do brązowych butów wystarczy jedna brązowa pasta, poczynając od jasnobrązowych, przez koniakowe, na kasztanowych/bordowych kończąc? Jeśli tak, to bardzo mnie to cieszy. Czy mógłbyś polecić jakiś produkt lub w przypadku Pate de Luxe jakiś konkretny, uniwersalny kolor?

Mnie wystarczy. Do koniakowych i brązowych - brązowy, do burgundowych i czarnych - czarny. Sam używam Tarrago brązowej i czarnej. Nie jestem fanem lustrzanego połysku, wolę taki dyskretny. Saphir na pewno lepszy.
3 godziny temu, Turkaweczka napisał:

A jak zadbać o takie z materiału czy zamszowe? 

Prawidła jako bierne dbanie.

Zabezpieczenie to nanoprotector, najlepiej dwie cienkie warstwy. Zamsz co jakiś czas przeszczotkować. Do lekkiego mycia może być cleaner Tarrago, jeśli są bardziej przybrudzone to szampon do zamszu, np Saphir ma taki w ofercie. 

• Like 1

Cześć wszystkim!

Jakiś czas temu kupiłem buty skórzane (znalazłem tylko jeden model białych sneakersów odpowiadających mi) i pomyślałem, że dobrze by było zadbać o te jedyne (chociaż o resztę obuwia również) doradźcie, jakie dobre preparaty itd stosować i wgl?

Dodam, że w tym przypadku chodzi mi o białe buty ze skóry świńskiej, mogę wrzucić link ze sklepu Wojas :)

Czytałem już na pierwszych stronach o polecanych środkach, ale może coś się zmieniło. Może być coś uniwersalnego do różnych butów skórzanych.

• 4 weeks later...