Jump to content

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne

Recommended Posts

W dniu 5.04.2021 o 19:07, Zagiel napisał:

@ciasteczkowy

znalazleś może rozwiązanie na te zacieki? U mnie występuje chyba ten sam problem. Potraktować to renomatem czy kupić coś do soli (pytanie dot. również cholewki)?

E27CDF4C-AAE4-4490-951C-88A5C6F79F03.jpeg

A próbowałeś ocet z wodą? Nigdy nie próbowałem, ale gdzieś mi się obiło, że można tak usunąć pozostałości po soli.

• Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Spędziwszy ostatnio trochę czasu na pielęgnacji butów i remanencie pudła z kosmetykami, wszak zbliża się czarny piątek wielkimi krokami i niechybnie spore rabaty skłonią do uzupełnienia niedoboró

No nie wiem, ja np."krokiety" trzymam na niższej półce . Sorry za OT, ale zrobiłem niedawno zdjęcie i nie bardzo miałem pomysł, jak je wykorzystać

Sezon na "nietrzewiki" mimo wahnięć w pogodzie rozkręca się. Wytargałem wszystko co lubię (nie żebym się chwalił, czy coś  ) i co ma podeszwę niegumową (ja z tych, co nie zelują- kot zabronił) i zast

Posted Images

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mam podobne pytanie jak to powyżej. Czy do butow patynowanych używacie tylko bezbarwnych kremów? Czy np. Zastąpienie ich woskiem pszczelim byłoby ok?

Oraz generalnie czy można pominąć pastę do butow na koniec? 

W tej chwili używam kremow, a na koniec wosk pszczeli.

Nie używam past bo mają mały wybór kolorystyczny, a po bezbarwnej robiły sie nieestetyczne białe ślady. 

W samym procesie patynowania często wykorzystuje się z kremy z pigmentem więc i w trakcie pielęgnacji nie powinien to być problem. Zrób sobie próbkę na języku i sam oceń, bo i oczekiwania mogą być przecież różne. Bezbarwne woski, zwłaszcza aplikowane zbyt grubo potrafią się wykruszać na biało. Także jeżeli już stosujesz to w minimalnych dawkach. Niewielki wybór kolorystyczny w pastach to nie jest wielki problem, bo zawartość pigmentu w nich jest stosunkowo niewielka. Niektórzy stosują, np. czarne pasty na jasnobrązowych butach, by osiągnąć pewnego rodzaju patynę. Także jak zastosujesz nico inny brąz pasty woskowej w stosunku do skóry, to często tego nie odczujesz. Pobaw się na jakichś butach, których nie jest Ci szkoda i szybko będziesz wyciągał wnioski własne. Czy można pominąć pastę? Można, dobry krem w mojej ocenie daje skórze dużo większą wartość. Natomiast bez pasty woskowej trudno jest osiągnąć te wyższe poziomy połysku, które tak bardzo lubimy :)