Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, dawidowo napisał:

Witam, jaki środek byście polecili do renowacji czarnej skory buta i późniejszej pielęgnacji ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

W jakim stanie jest skóra? Do codziennej pielęgnacji czarny krem np saphir pommadier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie jest skóra? Do codziennej pielęgnacji czarny krem np saphir pommadier.

Zrobię jutro zdjęcie jak będzie jasno. Ostatnio pastowalem jakaś zwykła pasta al już nie daje rady. Skóra się zaczyna jakby marszczyć stad myśle ze trZeba coś lepszego. Jutro wrzucę foto :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele! Piszę w smutku, gdyż naszła mnie pewna refleksja. Od conajmniej roku, przez swój wiek nie miałem okazji by ubrać się odpowiednio, przez co moje dwie pary butów (Berwicki i Yanko) przez rok leżały zupełnie zapomniane. Gdzieś przed wigilią przetarłem je renowatorem.

Jako, iż jest na nich warstwa pasty mam do was pytanie. Czy macie może gdzieś materiały, jak odświeżyć zapomniane buty? Posiadam renowator, kremy, pasty i tłuszcz do skór. Na pewno będę chciał odświeżyć je dogłębnie. Kiedyś byłem w posiadaniu linka na temat renowacji obuwia, ale przepadł w mojej pamięci.

Wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz w zupełności powinno wystarczyć. Tłuszcz można sobie nawet podarować. Renowator i Pommadier nawet dość mocno przesuszoną skórę zregenerują. 

Linki, które mogą pomóc w zabawie:

http://pastadobutow.pl/
http://blog.multirenowacja.pl/renowacja-butow-cholewek/
http://blog.multirenowacja.pl/techniki-aplikowania-kremow-woskow/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpuścić sobie Renomat? Martwię się o te warstwe pasty saphira która była nałożona na buty (głównie noski, wiadomo). Tylko, że jedna z par to brogsy. A że mimo wszystko na brogsach podobało mi się lustro to je zrobiłem :D Jest problem, bo dziurki od zdobień są już tylko w zarysie, od nakładania wosku trochę się "pomniejszyły. Może je po prostu przedziurawić, np wykałaczką? Stąd pomysł o renomacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michasacuer napisał:

Czyli odpuścić sobie Renomat? Martwię się o te warstwe pasty saphira która była nałożona na buty (głównie noski, wiadomo). Tylko, że jedna z par to brogsy. A że mimo wszystko na brogsach podobało mi się lustro to je zrobiłem :D Jest problem, bo dziurki od zdobień są już tylko w zarysie, od nakładania wosku trochę się "pomniejszyły. Może je po prostu przedziurawić, np wykałaczką? Stąd pomysł o renomacie

Wyszczotkuj buty szczotką z twardym włosiem. Renomat sobie daruj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bodzixon napisał:

Wyszczotkuj buty szczotką z twardym włosiem. Renomat sobie daruj. 

Dzien dobry  możesz jak kolega powiedział sobie darowac Renomat ja posiadam jeszcze mydlo do skór i tonik reno uzywam tylko ze tak powiem ostatecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bodzixon napisał:

Wyszczotkuj buty szczotką z twardym włosiem. Renomat sobie daruj. 

Hmm mam szczotkę raczej z miękkim włosiem, nie miałem nigdy innej szczotki i nie mam porównania, co znaczy "twarde" :D ale skoro odradzacie renomat, ile warstw renowatora / kremu polecacie? Kiedyś widziałem fajny filmik, trzy warstwy renowatora w odstępie kilkuminutowym (co warstwę) + szczotkowanie, potem trzy warstwy kremu (również odstępy minutowe między nimi) i szczotkowanie. Tylko mam problem z Berwickami, może jakiś użytownik tych butów się wypowie, strasznie źle wchłaniają kosmetyki saphira. Nawet jedna warstwa kremu pozostawia po sobie smugi, lustro też z tego co pamietam wychodziło bardzo oporonie. W porównaniu, moje yanko chłonie wszystko jak woda, dosłownie. Lustro też wcyhodziło momentalnie. A co do dziurkowania brogsów które stopniowo przykryła pasta, potraktować po prostu jakąś wykałaczką? :D Bo zaraz wcale nie będzie zdobienia na nosku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

za trzecim razem udało mi się kupić trzewiki które pasują na moją chudą łydkę - padło na https://sklep.klasycznebuty.pl/1283,la-zigne-91126n-mahogany.html O ile buty leżą świetnie o tyle martwię się jak je zabezpieczyć. W multirenowacji polecili mi  SAPHIR BDC Creme Delicate, pastę + Tarrago Nano Protector. Kupiłem i po teście na malutkim, niewidocznym fragmencie , krem zbiera mi barwnik ze skóry powodując jasne odbarwienie i brudzi szmatkę także do następnych etapów nawet nie doszedłem. Może ktoś z Was ma doswiadczenie w tej materii i coś sprawdzonego? 

 

z góry dzięki za pomoc

Igor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabarwiona szmatka to nie musi być sygnał ostrzegawczy. Raczej pewien standard. Na etapie wykończenia w fabrykach stosuje się woski, czasem i kremy. Sygnałem ostrzegawczym jest niepożądany efekt po wykonaniu próby na skrawku, np. odbarwienie lub istotne pociemnienie skrawka języka, na którym robimy próbę. Jeżeli jest to dla użytkownika trudne do oceny warto poprosić o rekomendację producenta obuwia, ewentualnie sprzedawcę. Oni znają swoje buty/skóry doskonale i często dobierali już konkretne środki/kolory do danej pary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem,
Mam pytanie, wydaje mi się dość podstawowe, a nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. Otóż znalazłem w szafie czarne oxfordy jednej z bardziej "wziętych" polskich marek odzieży eleganckiej. Stwierdziłem że byłyby idealne na okazje pokroju wesela, gdzie mógłbym je że tak powiem "zaorać" na parkiecie. Nie mniej chciałbym aby prezentowały się nieco lepiej i przystąpiłem do pastowania - docelowo na lustrzany połysk. Po oczyszczeniu butów szczotką z twardego włosia i nakremowaniu, przystąpiłem do nakładania pasty. Nie mniej zauważyłem że po nałożeniu pasty i odczekaniu około 20-30 min, poprzez szczotkowanie ściągałem tylko warstwę nałożonej pasty. I tak w koło Macieju. Moje pytanie: Czy to możliwe że but z rzekomo licowej skóry może nie przyjmować kosmetyków? Wydaje się być jakby z plastiku... a jednak wydaje mi się że marka na "B" nie sprzedawałaby takich butów . Choć w ostatniej kwestii mogę się mylić. 
Pytanie 2: Czy zainwestować w RENOMAT?

Pozdrawiam cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sam odniosłeś wrażenie, że buty sprawiają wrażenie plastikowych to chyba szkoda i dobrych kosmetyków i energii. Efekt jaki opisałeś może pojawić się kiedy masz do czynienia ze "skórą", albo i skórą, ale ograniczoną wieloma warstwami wosków, ewentualnie nawet niewielką ilością słabych kosemetyków/nabłyszczaczy - wtedy warto ją od tego uwolnić za pomocą mydła do skór lub wspomnianego Renomatu. Również mocno natłuszczone skóry mają problem z przyjmowaniem kosmetyków, ale nie sądzę, by to był właśnie ten problem. Jeżeli nadal będziesz miał wątpliwości zawsze możesz podpytać o sposób pielęgnacji producenta obuwia lub wkleić nam tu zdjęcie butów wraz z nazwą modelu/producenta. Wtedy zdecydowanie łatwiej o konkretne rekomendacje. Tak to trochę strzelamy na ślepo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, XXD napisał:

Cześć i czołem,
Mam pytanie, wydaje mi się dość podstawowe, a nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. Otóż znalazłem w szafie czarne oxfordy jednej z bardziej "wziętych" polskich marek odzieży eleganckiej. 

Firmy odzieżowe nie produkują butów, jedynie zlecają produkcję butów z własnym logo. Z reguły producentem jest polska sieciówka obuwnicza.

Jeśli skóra nie przyjmuje kosmetyków, to generalnie źle to o niej świadczy. Dobra skóra praktycznie wchłania krem natychmiast. W Twoich butach może być tzw. skóra polerowana (po angielsku polished binder), czyli powlekana cienką warstwą syntetyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
3 godziny temu, Popis napisał:

ja najpierw przecieram lekko wilgotną szmatką z szarym mydłem, a potem smaruję kremem niveą (najtańszy sposób chyba), efekty są znośne, buty się nie niszczą :)

Niestety, nie jest to dobra rada. Do skór powinno się używać... mydła do skór i kremu do skór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.