Skocz do zawartości
saphir.pl

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

Najczęściej kupowane produkty do skór olejowanych: Tarrago Oil TannedTarrago TucanSaphir Onguent 

WAŻNE!
Pamiętaj o próbie na mało eksponowanym skrawku (np. fragment języka) w celu weryfikacji. Jeżeli jesteś pewien, że efekt jest właściwy dopiero traktuj całą powierzchnię skóry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rysy na tego typu skórach to rzecz normalna. Najczęściej można je zniwelować, ale jest to efekt chwilowy. W pracujących miejscach cholewki i tam, gdzie skóra ma kontakt z czymś twardym przebarwienia pojawiają się na nowo. Proponuję je polubić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy w waszym przypadku też lustro trzeba odświeżać po każdym wyjściu? 

U mnie za każdym razem powstają jasne rysy (takie, jak w innych miejscach na bucie), nawet po bardzo krótkich wyjsciach. Po przyjściu do domu nakładam minimalna ilość wosku raz lub dwa razy i poleruję chwilę z wodą, ale to irytujące, że trzeba proces powtarzać za każdym razem. To moje pierwsze lustro więc możliwe, że po prostu źle je zrobiłem. Jak narazie wygląda na to, że czyni to więcej szkody niż pożytku, gdyż skóra bez połysku przynajmniej nie wyglądałaby niechlujnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwykle robią się rysy na lustrze, wystarczy przejechać czymkolwiek po skórze, nawet drugim butem. Ale odnawiać za każdym razem mi się nie chce, całkiem fajną robotę robi polerka rajtuzami nylonowymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Diminished w mojej opinii lustro na butach to jest coś na "specjalne okazje" szczególnie wieczorowe. To nie jest coś na każdą wyjście i do każdych butów. Ja do przecierania rys wykorzystuje wkładkę do butów z owczej wełny ;) -oczywiście taką którą do buta nie wkładam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam zawsze w torbie ładna szmatke saphira do polerki, wystarczy parę ruchów i lustro jak nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czym zmyć plamy po alkoholu z butów?

Trysnęło mi dziś nieco kropel wina na cholewkę, pojawiły się na niej takie plamki (jak po wodzie), ale trochę klejące i gęste. Rano już przypatrzę się temu i na własną rękę się tym zajmę, ale obecnie wygląda to tak nijak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem nowe buty Nikopol 660. Wiem, że to nie szczyt jakości, ale nawet o takie chciałbym wystarczająco zadbać.

Mam do dyspozycji:
- Tarrago Conditioner - zmywacz do skór
- dubbin
- pastę bezbarwną

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Lunatyk napisał:

Posiadane środki nie wystarczą?

Wystarczą. Do zmycia wykończenia skóry, a później do jej upaćkania nadają się idealnie.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

004062_04.JPG

Panowie, jak obchodzic sie z tymi butami? Obuwie to Gordon & Bros Butch. To jest skora olejowana?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, lukmal napisał:

@saphir.pl czym czyścić skórę pull-up? Czy saphir creme universelle i tarrago nano protector będą odpowiednie?

Żaden z tych preparatów nie czyści. Proponuje wilgotną szmatkę, na cięższe zabrudzenia mydło do skór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Creme Universelle jak najbardziej posiada właściwości czyszczące, ale  delikatniejsze niż Renomat. W związku z tym właśnie, że jeden produkt czyszczący jest dość delikatny, a drugi dość silny w ofercie pojawi się środek mający stanowić kompromis :)

multirenowacja_saphir_lotion.png.46cf8a918c6a65c9baf4dc5a33be50ae.png

TECHNICAL CHARACTERISTICS
First cleaner in the SAPHIR range not classified at dangerousness level. This product is a very effective addition to the range of cleaning products offering an alternative to the use of RENO'MAT when it is not necessary to remove all the finishing products that have been applied to the surface of the leather. For consumers who regularly use the products SAPHIR without resin or silicone, and still want to clean them, the use of the CLEANING LOTION will allow to remove all types of soiling as well as the possible excesses of waxy deposits. The use of UNIVERSAL CREAM, in this case, proved definitely too soft. The CLEANING lotion offers this perfect compromise between these 2 products, one sometimes too strong, the other sometimes too soft. Its formula preserves the basis of the icings that have been made on the shoes which makes it possible to realize a new frosting more quickly. In addition it contains a significant amount of CARNAUBA wax which brings after polishing, protection and shine.

AREA OF USE
Smooth leather, oiled leather & nubuck, synthetic leather, skai, coated canvas including printed coated fabrics because this cleaner does not affect the printing.
Also suitable for white rubber soles and trainers. Especially recommended for shoemakers after repairing items to obtain quickly and easily an article corresponding to the image of a neat work that they wish to bring to their customers.

No, ale wracając do pytania - nasi Klienci przy pielęgnacji różnej maści skór olejowanych i woskowanych chwalą najczęściej 2 produkty: Tarrago Oil TannedSaphir Onguent

• Oceniam pozytywnie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, saphir.pl napisał:

Creme Universelle jak najbardziej posiada właściwości czyszczące. O wiele delikatniejsze niż Renomat. W związku z tym właśnie, że jeden produkt czyszczący jest dość delikatny, a drugi dość silny w ofercie pojawi się środek mający stanowić kompromis :)

Ooo, a kiedy się można spodziewać tego cuda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi