Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Mam problem natury anatomicznej - w każdych moich butach od wewnętrznej strony robi się takie załamanie skóry jak na zdjęciach - podejrzewam, że to kwestia mojego płaskostopia. Myślałem o jakiejś wkładce podnoszącej stopę w tym miejscu, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Czy jest mi w stanie ktoś doradzić? Może @szewc24.pl? :)

received_1658260567549378.jpeg

received_1658260630882705.jpeg

received_1658260660882702.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2017 o 09:56, adamuto napisał:

Mam podobny problem. To koślawość stopy. Również rozważałem wkładki. Zastosowanie wkładki może spowodować nienaturalne obciążenie niektórych części stopy (opinia ortopedy), więc odpuściłem temat.

@Dziaku @adamutoCzy w takim przypadku nie byłaby właśnie wskazana wkładka ortopedyczna / podologiczna? Co prawda jest to dość drogie rozwiązanie, ale koryguje niewłaściwe obciążenie stopy. Są robione na zamówienie pod konkretną stopę przez lekarza, więc raczej trudno źle ją dobrać i żeby szkodziła.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo86 w instrukcji Saphira masz to opisane, podeszwa ma być szorstka,

w praktyce następuje to w momencie zdarcia błyszczącego wykończenia, ale...

są rozbieżne opinie na temat zasadności stosowania tych specyfików.

Jako niedowiarek postanowiłem wyrobić sobie własne zdanie wykonując test na własnych butach.

Na trzech parach butów, nanoszę olej tylko na lewy but i porównuję zachowanie i skutki użycia.

Na konstruktywne wnioski muszę poczekać jeszcze parę miesięcy, może rok.

Na razie nie zauważyłem sensu stosowania tego specyfiku.

Faktycznie podeszwa na mokrym dłużej opiera się nasiąkaniu, ale z kolei jak przemoknie to dużo dłużej schnie.

Podeszwa zaimpregnowana staje się mniej szorstka i na wielu gładkich powierzchniach staje się bardziej śliska (o dziwo nie na wszystkich).

Wstawiam zdjęcie butów, które na nogach zaliczyły kilkanaście dni po pierwszej impregnacji,

obecnie zostały drugi raz potraktowane olejem Saphira (jeszcze nie chodzone).

 

Podeszwa.thumb.jpg.17caaecc6548884addc131099edf6189.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie wiem, czy piszę we właściwym temacie, ale czy znacie jakieś sposoby na marszczenie się buta? Chodzi o sytuację, gdy tył jest za szeroki, za luźny, a przód za ciasny, za wąski i robią się zmarszczenia na środku. Czy da się jakoś smarować, może prawidła pomogą lub coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, powerofshine napisał:

Cześć,

nie wiem, czy piszę we właściwym temacie, ale czy znacie jakieś sposoby na marszczenie się buta? Chodzi o sytuację, gdy tył jest za szeroki, za luźny, a przód za ciasny, za wąski i robią się zmarszczenia na środku. Czy da się jakoś smarować, może prawidła pomogą lub coś innego?

Prawidła są absolutną podstawą przy pielęgnacji. Pomagają w utrzymaniu prawidłowego kształtu obuwia i powinny w pewnym zakresie pomóc. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mateo86 napisał:

Prawidła są absolutną podstawą przy pielęgnacji. Pomagają w utrzymaniu prawidłowego kształtu obuwia i powinny w pewnym zakresie pomóc. 

Witam tak to absolutna racja co napisał kolega Mateo86 na forum jest dział Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady napewno znajdziesz prawidła które będą ci odpowiadać i cenowo i rozmiarowo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli mam skórę cielęcą połyskującą, to wskazane jest pastowanie z użyciem pasty? Bo to moje pierwsze buty, nałożyłem krem (pastę) i na razie wygląda to matowo, a ja nie chcę stracić tego naturalnego połysku.

 

I kolejna sprawa, dotąd używałem pasty w płynie z połyskiem, bardzo łatwa i szybka w obsłudze, jak ma się taka pasta do wosku np. firmy Saphir, którego dziś użyłem? Czy będzie lepszy połysk, co lepiej używać i kiedy? Skoro pasta w płynie jest taka super, to po co bawić się w wosk?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, powerofshine napisał:

A czy jeśli mam skórę cielęcą połyskującą, to wskazane jest pastowanie z użyciem pasty? Bo to moje pierwsze buty, nałożyłem krem (pastę) i na razie wygląda to matowo, a ja nie chcę stracić tego naturalnego połysku.

krem trochę ze tak powiem wciągnie a reszta to polerka bawełniana szmatką polecam bedą jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, chodziło mi o wosk, bo nałożyłem wosk na już błyszczącą fabrycznie skórę i nie chciałbym, żeby potem buty były mniej błyszczące.

Poza tym nie wiem, czy jest sens bawić się z woskiem, gdy zawsze używałem pastę w płynie z połyskiem i lśniło bez nakładania, czekania, używania szczotki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, powerofshine napisał:

Przepraszam, chodziło mi o wosk, bo nałożyłem wosk na już błyszczącą fabrycznie skórę i nie chciałbym, żeby potem buty były mniej błyszczące.

Poza tym nie wiem, czy jest sens bawić się z woskiem, gdy zawsze używałem pastę w płynie z połyskiem i lśniło bez nakładania, czekania, używania szczotki itd.

Jak buty są lakierowane to nie przyjmą żadnych specyfików.

Pastę w płynie sobie podaruj. To badziewie jest.

Polecam zaparzyć dobrej herbaty i przeczytać ten wątek od początku - wiele cennych rad w nim jest.

A zmieniając delikatnie temat, przygotowania do sss - shoe shine saturday w toku: 

 

 

 

206C7BC0-71CF-4185-983F-D156219C515B.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję porady w jaki sposób pielęgnować buty ze skóry tłoczonej/groszkowej. Nie mogę znaleźć nigdzie konkretnego poradnika właśnie stricte związanego ze skórą tłoczoną. Czekam właśnie na buty https://sklep.klasycznebuty.pl/450,berwick-4170-brown.html, a nadal nie wiem jak odpowiednio je wypastować i czy w ogóle poleruje się skórę z taką fakturą. Byłbym wdzięczny za wszelkie porady. A.G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, A.Grabowski napisał:

Witam. Potrzebuję porady w jaki sposób pielęgnować buty ze skóry tłoczonej/groszkowej. Nie mogę znaleźć nigdzie konkretnego poradnika właśnie stricte związanego ze skórą tłoczoną. Czekam właśnie na buty https://sklep.klasycznebuty.pl/450,berwick-4170-brown.html, a nadal nie wiem jak odpowiednio je wypastować i czy w ogóle poleruje się skórę z taką fakturą. Byłbym wdzięczny za wszelkie porady. A.G.

cześć,

robisz to tak samo jak każde inne ze skóry licowej. Bez problemu da się na nich zrobić również lustro :)

IMG_20170802_071918_HDR.jpg

IMG_20170817_074640_HDR.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.