Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@Coven

Absolutnie nie potrzebujesz tylu środków. Oczywiście na stronach sklepów które handlują tymi specyfikami oraz postach blogerów którzy w zamian za darmowe kosmetyki napisali wpis promujący dowiesz się że potrzebujesz oddzielnych specyfików na dzień, na noc, na wiosnę, lato, zimę, inny na Wielkanoc a inny na własne urodziny.

Odpowiadając na pytania:

1. odpuść zarówno renowator jak i renomat

2. tańsza linia Saphira a nawet jeszcze tańsze odpowiedniki będą zupełnie wystarczające

3. nie musisz idealnie dopasowac koloru pasty/kremu do koloru cholewki, wystarczy zbliżony, pasta bezbarwna potrafi być problematyczna ale używana w małych ilościach powinna być ok

4. do podeszw nic dodatkowego nie potrzebujesz

 

Co do wymienionych kosmetyków to: (1) odpuść, (2) możesz kupić, to bardzo dobry krem i do tego wydajny, (3) wystarczy Ci mass-marketowa pasta Kiwi, która wbrew temu co wiele osób twierdzi na tym forum jest bardzo dobrą pastą i której używają również manufaktury produkujące buty kosztujące kilka tys. zł, (4) nie potrzebujesz kupować bawełnianej ściereczki, potnij stary t-shirt którego już nie będziesz nosił.

I wszystkie kosmetyki używaj oszczędnie. Nie potrzebujesz ich używać co drugie włożenie butów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybkie odpowiedzi, w takim razie wezmę krem + pastę (jednak mahoń będzie bardziej odpowiedni), a jako ścierkę wezmę starą koszulkę (spodziewałem się, że te ściereczki mają jakiś specjalny splot, czy cuś, dzięki czemu lepiej polerują, ale jak zwykły t-shirt wystarczy, to po co przepłacać). Wygląda na to, że zostało mi parę drobniaków, dobrze by było sprawić sobie cedrowe prawidła, czy te oferowane po 60 zł na allegro są warte zakupu? 

PS. Szczotkę do czyszczenia  rozumiem, że też warto wziąć, TAKA wystarczy?

Edytowane przez Coven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam praktycznie wyłącznie kremu i pasty. Buty kremuję rzadko - tylko jeśli tego wymagają. Natomiast codziennie poleruję szmatką bawełnianą (najlepiej pozostałość z miękkiej koszuli). Mam 3 kolory: bezbarwny (stosuję do praktycznie wszystkich brązów), ciemny brąz (od czasu do czasu na buty cimenobrązowe, ew. w celu przyciemnienia nosków w butach jaśniejszych) i czarny do butów czarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz chciałem zrobić gruntowną pielęgnację trzewików przed schowaniem do pudełka. Problem w tym, że woda+Universal Cleaner, a potem mydło do skór praktycznie nie ruszyło lustra z nosków. Mogę to tak zostawić czy powinienem ściągnąć Renomatem? Reszta cholewki bez problemu,  dostała już krem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to uczciwie nie wiem czemu wkładać tyle wysiłku w usunięcie środków pielęgnujących z butów. Rozumiem , ze jak są jakies nawarstwienia, zmiany kolorów ,itp. Ale dla mnie krem i pasta to cos co luzy butom. A nie jak jakiś stary gruby makijaż . Ja to czyszczę buta szczotką, ewentualnie myje wodą jak są ślady błota. Krem i pasta - są dobre dla skory 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Velahrn napisał:

No właśnie - po cholerę ściągać lustro?

Zdarzało mi się usuwać lustro z butów wielokrotnie, powody były różne. Na przykład przesadziłem z czarnym woskiem, noski wyszly za ciemne i musiałem zacząć od nowa, ale tym razem z większa ilością jasnego wosku. Od czasu do czasu usuwam lustro z butów, bo chcę założyć je do bardziej casualowych ubrań i wtedy lustro pasuje jak pieść do nosa. Czasami już po zrobieniu lustra zdarzało mi się stwierdzić, że jednak w ogóle nie pasuje do charakteru butów i lepiej wyglądają bez. A czasami po prostu lustro mi się nudzi i mam ochotę pochodzić przez jakiś czas w mniej błyszczących butach...

 

@kabza00 renomat sobie spokojnie poradzi, tylko używaj go bardzo delikatnie, nie pocieraj za mocno skóry ściereczką, bo inaczej możesz uszkodzić wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Blondas napisał:

Ponadto po jakimś czasie widać pękanie wosku w obrębie lustra. Są także przytarcia, które trzeba wyrównać i nie jest to proste, gdyż w miejscach bez przytarć warstwa wosku też będzie grubnąć i może to być widoczne.

Gdy pierwszy raz wyszły mi takie spękania po jednym dniu (chyba za dużo wody użyłem przy lustrze) chciałem od nowa robić wszystko ... jednak sama szczotka działa cuda :) Uzupełnienie kremu i wosku i wg mnie nie ma sensu ściągania starych warstw ... w koncu to tak cienkie warstwy rozprowadzone równomiernie że nie powinny powstać żadne zgrubienia chyba że za pierwszym razem przesadziliśmy z grubością wosku.

12 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

@kabza00 renomat sobie spokojnie poradzi, tylko używaj go bardzo delikatnie, nie pocieraj za mocno skóry ściereczką, bo inaczej możesz uszkodzić wykończenie.

Ja bym pozostał przy renovateur ... nie mając doświadczenia wolałbym nie usunąć sobie wykończenia butów a może ta nowość (lotion) będzie najlepsza 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam renomatu praktycznie od kiedy zacząłem nosić eleganckie buty. Uzywałem go do kilkudziesięciu par butów z różnych półek cenowych (od Gordon&Bros do Vass). Ani razu nie zdarzyło mi się uszkodzić skóry, czy zdjąć wykończenia, nawet wtedy kiedy nie miałem praktycznie żadnego doświadczenia. Jedyne, czego należy unikać to gwałtowne pocieranie ściereczką przy jednoczesnym mocnym nacisku na but - ale ta zasada dotyczy się wszystkich środków czyszczących, również tych słabszych. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem aby pochwalić się wynikiem i zadać jeszcze parę pytań.

Pytania:

  1. Krem i pastę kupiłem w kolorze butów (mahoń), posmarowałem język kremem i efekt wydawał się ok, więc jechałem dalej. Zrobiłem pół buta (baardzo cienko go nakładałem) i zorientowałem się, że zamiast mi ładnie wydobyć kolor, to zmatowił. Pół buta było zrobione, więc zrobiłem resztę i drugiego też, na drugi dzień wypolerowałem trochę szmatką i jest prawie tak jak było, ale nie sądziłem, że taki będzie efekt. Tak ma być, czy mój krem jakiś felerny? (Saphir Pommadier BDC)
  2. Na nosku darowałem sobie krem i od razu przystąpiłem do nakładania pasty (Pate de Luxe w kolorze). Gdy skończyłem, zobaczyłem że w niektórych miejscach na porach widoczny jest biały nalot. Na środku noska i na czubie tego nie ma a wokoło pory są uwydatnione białym... "czymś" (jakby pasta była bezbarwna, to bym zrozumiał, a tak? Skąd się to mogło wziąć?). Zdjęcie - https://i.imgur.com/0O8p47X.jpg
  3. Chciałbym sobie sprawić coś na zaś do głębszego czyszczenia butów, coś co usunie stare warstwy kremu / pasty i nie będzie zbyt ryzykowne w użyciu. Mam 3 typy: Renomat, Renovateur oraz Cleaning Lotion. Pierwszy i trzeci są typowo do czyszczenia, a drugi dodatkowo odżywia. Co wybrać z tych trzech? Słyszałem bardzo dobre opinie o Lotionie, ale coś czuję, że Renovateur też przydało by się mieć.

Moje pierwsze podejście do polerowania nosków zakończyło się takim wynikiem (w rzeczywistości jest trochę lepiej):

 

HyjJlrm.jpg?1

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Coven nie widzę niczego niepokojącego,  bardzo ładnie "wyszykowane" buty :). Renowator do otwarcia porów skóry pod krem, a renomat do usuwania starych złogów. Przynajmniej ja tak z powodzeniem stosuję te specyfiki. Cleaning lotion posiadam, ale jeszcze nie wyrobiłem sobie zdania (odświeżałem jedynie wnętrze butów za jego pomocą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach prezentuje się to bardzo fajnie. Efekt matowienia przy aplikacji jest normalny i naturalny. Jeżeli gdzieś wosk wykrusza się na biało, to może jeszcze nieco zbyt obfita aplikacja. Jeżeli pożądany jest delikatny połysk również na cholewce, można po pełnym wchłonięciu się kremy, zaaplikować ze 2-3 warstwy wosku i wypolerować. Polecam również pobawić się z innymi butami z kolekcji, bo z praktyką i doświadczeniem przychodzi wyczucie. Później już wszystko jest dość proste i oczywiste :) Polecam nowy SAPHIR BDC Cleaning Lotion - cały czas zbieramy bardzo pozytywne opinie z rynku. Zapowiada się na to, że to był strzał w 10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem z butami,

po deszczowym spacerze na noskach butów gdzie padły krople pojawiły się taki purchle ,jak by skóra spuchła w tych miejscach,po wyschnięciu problem trochę się zmniejszył ale sśady na noskach zostały , brzydko to wygląda ,czy to jakaś wada skóry?

Da się to jakoś usunąć , naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie nowe skórzane buty od Lasockiego i chciałbym je czymś zakonserwować tak, żeby przetrwały więcej, niż jeden sezon ;-). Domyślnie mają to być buty do dość częstego noszenia. Często biegam z miejsca na miejsce, więc wytrzymałość przede wszystkim. Pasty już mam, ale poza nimi pani z CCC przedstawiła następujące produkty. Który kupić i w jakiej kolejności / trybie zastosować na czarną licową skórę mojego nowego nabytku? :-) Nie chodzi mi o "lustro" ani nic podobnego, tylko o trwałość.

31143672_2047192918938651_8993086915624304640_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.