Skocz do zawartości

SAPHIR MEDAILLE D'OR - PIELĘGNACJA BUTÓW Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko wyczuć, może jakieś przemoczenie, nadmiar wilgoci, nadpotliwość stóp, jakaś specyficzna skóra ... 
Osobiście nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, w którym odbarwienia powstają na skutek wosku czy kremu, ale sam problem (barwienia) jest dość powszechny i są na to sposoby:

https://multirenowacja.pl/color-stop-150ml-saphir-zapobiega-farbowaniu-skor.html

https://multirenowacja.pl/color-stop-100ml-kolor-stop-przeciw-odbarwieniom.html

EDIT:
Ewentualnie bezbarwny wosk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2017 o 15:18, saphir.pl napisał:

Ciężko wyczuć, może jakieś przemoczenie, nadmiar wilgoci, nadpotliwość stóp, jakaś specyficzna skóra ... 

Uważam też to za dziwne bo dotyczy to tylko Yanko (za wyjątkiem trzewikow).

Mimo wszystko obstawiam interakcje z potem (a te miejsca stopy głównie pracuja), chociaż nie mam pojęcia jak wosk niby miałby przenikać do środka.

Z drugiej strony te buty są na tyle świetne, że jakoś nie zauważyłem bym miał problem z nieodprowadzaniem wilgoci w porównaniu do np. adidaskow (mówię ofc o niesportowym korzystaniu  z obuwia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saphir.pl napisał:

Również uważam to za dziwne, ale proponuję podesłać na adres sklepowy fotografie obrazujące problem. Wtedy support skontaktuje się z producentami. Być może oni będą mieli jakąś odmienną teorię. 

W supporcie się chyba zdziwią, jak którego razu podeślę takie zdjęcie :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

A cóż to: https://multirenowacja.pl/saphir-bdc-amiral-gloss.html ? Mirror Gloss dla "ubogich" ? :) 

@saphir.pl W którymś wątku była mowa o środku (nie pamiętam nazwy), który miał być pomiędzy Creme Universelle, a Renovatorem i miał być dostępny na początku grudnia. Coś więcej wiadomo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2017 o 11:16, Zajac Poziomka napisał:

Czy mocno wyschnięte kremy pommadier da się jakoś przywrócić do stanu używalności? Nakładam na buty minimale ilości kremu i niestety kremy szybciej wysychają niż jestem w stanie je zużyć - gdzieś w okolicach połowy słoiczka niespecjalnie nadają się już do czegokolwiek.

Udało Ci się coś zdziałać z zaschniętym pommadierem? Niedawno odkryłem u siebie zaschnięte kremy Saphira i mnie to zaskoczyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wodzu napisał:

Udało Ci się coś zdziałać z zaschniętym pommadierem? Niedawno odkryłem u siebie zaschnięte kremy Saphira i mnie to zaskoczyło...

Nie próbowałem, wyrzuciłem zaschnięte kremy. Problem wysychania nie występuje w wyższej linii md'or ale te z kolei kremy zostawiają u mnie na butach delikatne smugi (bardzo delikatne, ale jednak). Jak mi się skończą spróbuję chyba innej firmy, zastanawiam się nad Boot Black - marka ceniona w Japonii.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o 2 nowościach, bo gdzieś tam temat został poruszony i zasypywani jesteśmy pytaniami:

 

SAPHIR BDC Cleaning Lotion 
 

Cytuj

Balsam czyszczący do skór, stanowiący kompromis pomiędzy silnym SAPHIR BDC Renomat, a łagodnym SAPHIR BDC Creme Universelle. Doskonała alternatywa będąca odpowiedzią producenta na zapotrzebowanie miłośników wysokiej jakości obuwia i skór. Balsam o średniej mocy czyszczącej, który radzi sobie z wieloma rodzajami zabrudzeń oraz nadmiarem osadów woskowych zalegających na skórze. Formuła produktu pozwala na zachowanie podstawowych warstw wykończenia woskowego na skórze, co umożliwia szybsze uzyskanie pożądanego efektu po czyszczeniu. W składzie balsamu znajduje się wosk CARNAUBA, który dodatkowo zabezpiecza skórę i ułatwia polerowanie.

Produkt może być stosowany do: naturalnych skór licowych, skór olejowanych i naoliwionego nubuku, skór syntetycznych, skai, płótna i tkanin powlekanych (nie wpływa na druk). Nadaje się również do białych, gumowych spodów. Szczególnie rekomendowany zakładom szewskim i kaletniczym ze względu na bezpieczeństwo, skuteczność i możliwość uzyskania szybkiego oraz estetycznego efektu.

Jeszcze za świeży produkt, by miarodajnie oceniać. Czekamy na pierwsze opinie i feedback fachowców z branży.

SAPHIR_BDC_Cleaning_Lotion_125ml_001.thumb.jpg.c177ceb73c07db485e55c87452d30d2c.jpg

 

SAPHIR BDC Amiral Gloss

Cytuj

Wosk do stosowania w końcowej fazie polerowania, który umożliwia uzyskanie wysokiego połysku na butach w sposób szybszy i łatwiejszy niż przy zastosowaniu tradycyjnych wosków. Zawiera starannie wyselekcjonowane woski Carnauba, wosk pszczeli i woski mineralne. Zapewnia optymalną przyczepność oraz skraca czas schnięcia pomiędzy kolejnymi, cienkimi warstwami, które aplikujemy podczas procesu tworzenia "lustra". Wosk, który doskonale współpracuje z kroplami wody, niezbędnymi w końcowej fazie polerowania.  Jest to produkt przeznaczony jedynie do uzyskania połysku, a nie konserwacji  skóry. Do stosowania jako ostatnie warstwy po aplikacji SAPHIR PATE DE LUXE. 

Wosk Amiral Gloss to produkt optymalizujący pracę w końcowej fazie polerowania butów. Nie jest alternatywą dla wosku Pate de Luxe, który posiada inną charakterystykę: właściwości czyszczące i odżywcze oraz miękkość optymalizująca pracę w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Amiral Gloss to doskonałe uzupełnienie ostatniej fazy procesu pielęgnacji butów dla miłośników efektu Mirror Shine.  

Różnica w stosunku do SAPHIR MDOR Mirror Gloss tkwi w pojemności, cenie, składzie ... ale również za wcześnie, by wyciągać zbyt daleko idące wnioski. Myślę, że każdy wyrobi sobie swoją opinię na ten temat po wypróbowaniu.

 SAPHIR_BDC_Amiral_Gloss_001.thumb.jpg.07a259144e7d90b55d4bcfe48db37e32.jpg

Zapraszamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim! To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że piszę go w dobrym temacie :-) Potrzebuję pomocy z wyborem koloru kremu i wosku do butów Carlos Santos wine shadow (kolor jak w linku https://www.afinepairofshoes.co.uk/products/carlos-santos-wholecut-in-douro-patina?variant=31860462919) i florest (https://www.afinepairofshoes.co.uk/products/carlos-santos-double-monk-in-florest-patina?variant=31860462919).  Jeśli ktoś z Was używa butów w takich lub zbliżonych kolorach, to będę wdzięczny za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kamillog napisał:

Dzień dobry wszystkim! To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że piszę go w dobrym temacie :-) Potrzebuję pomocy z wyborem koloru kremu i wosku do butów Carlos Santos wine shadow (kolor jak w linku https://www.afinepairofshoes.co.uk/products/carlos-santos-wholecut-in-douro-patina?variant=31860462919) i florest (https://www.afinepairofshoes.co.uk/products/carlos-santos-double-monk-in-florest-patina?variant=31860462919).  Jeśli ktoś z Was używa butów w takich lub zbliżonych kolorach, to będę wdzięczny za poradę.

Do patynowanych butów z reguły poleca się bezbarwny krem i bezbarwny wosk  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamillog napisał:

Dzień dobry wszystkim! To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że piszę go w dobrym temacie :-) Potrzebuję pomocy z wyborem koloru kremu i wosku do butów Carlos Santos wine shadow...

Do Wine Shadow dobrze pasuje kolor Mahoniowy. Ma odcień mocno w czerwień wpadający i pasuje idealnie. Kolorów innych kremów nie będę tu opisywał, wszak to temat poświęcony stricte marce Saphir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2017 o 14:49, saphir.pl napisał:

Kilka słów o 2 nowościach, bo gdzieś tam temat został poruszony i zasypywani jesteśmy pytaniami:

 

SAPHIR BDC Cleaning Lotion 

Jeszcze za świeży produkt, by miarodajnie oceniać. Czekamy na pierwsze opinie i feedback fachowców z branży.

SAPHIR BDC Amiral Gloss

Różnica w stosunku do SAPHIR MDOR Mirror Gloss tkwi w pojemności, cenie, składzie ... ale również za wcześnie, by wyciągać zbyt daleko idące wnioski. Myślę, że każdy wyrobi sobie swoją opinię na ten temat po wypróbowaniu.

 

Zapraszamy :)

Po pierwszych testach powyższych produktów jestem. Nie są one jakieś szczegółowe czy testowane na kilku parach, niemniej jednak wstępnymi wrażeniami mogę się podzielić.

Mleczko czyszczące - radzi sobie z woskami. Jest delikatny więc dla butów "patnowanych", skór anilinowych można stosować bez ryzyka "zmazania" wykończenia. Nie miałem na testowanych butach skorupy wosku, więc tak na prawdę nie wiem z jaką ilością warstwy woskowej sobie poradzi.

Amiral Gloss - różnicy z Mirror Glossem nie widzę. Lustereczko wychodzi w takim samym czasie i z takim samym efektem. Praktycznie połowę tańszy a pojemnościowo mniejszy o 25 ml, więc wybór wg mnie oczywisty. Jak tylko zwiększy się wachlarz kolorów - burgundowy to będzie nice.

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.