Skocz do zawartości

SAPHIR MEDAILLE D'OR - PIELĘGNACJA BUTÓW Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, BrotherM napisał:

@saphir.pl

Z pastą i woskami dopiero zabawa mnie czeka. Pewnie przekonam się na dniach. ;)

Z renowatorem już widzę w czym rzecz. Ścierka robi się trochę brudna od polerki tym środkiem. Czyli jednak warstwy schodzą. Błędu chyba nie popełniłem? ;)

W mojej ocenie, z praktycznego punktu widzenia większa różnica jest pomiędzy Spahirem M'Dor, a Saphirem BDC niż między Saphirem BDC, a Tarrago. Co do wosku to bym bez zastanowienia brał M'Dor bo różnica w cenie nie duża, a w jakości kolosalna. Kremy M'Dor są też dużo lepsze, ale czy uzasadniają, aż 2x większą cenę to ciężko powiedzieć.

Na kremy M'dor szkoda mi było kasy, aż pewnego razu dostałem krem M'dor od patine.pl (wiedzieli co robią :D) i od tego czasu stopniowo wymieniam swoje kremy na M'Dor.

Co do renowatora. To taki środek do wszystkiego i niczego. Niby czyści, ale słabo (lepszy jest Creme Universale, jak nie potrzeba Renomatu). Niby nawilża, ale lepiej to robią kremy, a użycie renowatora przed kremem zatyka pory i nie pozwala na dobrą penetracje skóry przez krem. 

Ja używam renowatora jak przesadzę z kremem, albo jak chcę zmatowieć skórę np. przy nosku, aby uwydatnić lustro. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W moim przypadku pommadier Saphir BDC zrobił sie twardy, jakby się skurczył objetościowo i rozdzielił sie w słoiczku na dwie części, mimo że był to stosunkowo świeży zakup na multirenowacja.pl. Zakreklamowałem produkt u sprzedawcy, który poinformował mnie że przyczyną było prawdopodobnie nie zamknięcie słoiczka. W ramach rekompensaty dostałem nowy :). Niestety zauważyłem podobną sytuację w innym pommadierze (całe szczeście, że jast na wykończeniu), tak że chyba przerzucę sie na  Spahir-a M'Dor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Szanownych Kolegów używał jaśniejszej i bardziej wyrazistej pasty do zamszaków niż ich oryginalny kolor?

Zastanawiam się jak wyjdzie użycie poniższego specyfiku:

SAPHIR BDC Suede Renovetine

w kolorze:

1.PNG.50177f1d4269b7afce02ca2c0ebac119.PNG

na takich butach:

IMG_20170329_160815.jpg.0f42c3f2e228ae469d490f19ee4cb230.jpg

Kolor tych butów jest takie trochę mało ciekawy dlatego kombinuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bart87 napisał:

Czy któryś z Szanownych Kolegów używał jaśniejszej i bardziej wyrazistej pasty do zamszaków niż ich oryginalny kolor?

Zastanawiam się jak wyjdzie użycie poniższego specyfiku:

SAPHIR BDC Suede Renovetine

w kolorze:

1.PNG.50177f1d4269b7afce02ca2c0ebac119.PNG

na takich butach:

IMG_20170329_160815.jpg.0f42c3f2e228ae469d490f19ee4cb230.jpg

Kolor tych butów jest takie trochę mało ciekawy dlatego kombinuję. 

Pasta do butów zamszowych, już myślałem że coś przeoczyłem :D. Ten renowator to spray. 

Generalnie raczej się nie dowiesz dopóki sam nie spróbujesz. Próbowałbym, ale z tego co się orientuję to ten pigment w renowatorze nie jest jakoś super intensywny, potrafi odświeżyć kolor, ale nim butów nie przemalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Steppenwolf napisał:

Pasta do butów zamszowych, już myślałem że coś przeoczyłem :D. Ten renowator to spray. 

Generalnie raczej się nie dowiesz dopóki sam nie spróbujesz. Próbowałbym, ale z tego co się orientuję to ten pigment w renowatorze nie jest jakoś super intensywny, potrafi odświeżyć kolor, ale nim butów nie przemalujesz.

Pasta to taki skrót myślowy w tym przypadku :)

Mam świadomość, że koloru drastycznie nie zmienię. Pytanie czy jest sens wydawać 57 zł żeby raz użyć i ujrzeć jedynie złe skutki działania renovatora na moich butach po czym wyrzucić do kosza (nie mam butów w tym kolorze). 

A może inaczej. Czy warto samodzielnie próbować farbować takie buty np. takim specyfikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koval napisał:

Próby zmiany koloru zamszu na jaśniejszy są niestety skazane na porażkę :-(

No właśnie tak myślałem. W przypadku o jakim pisał @Krzysiek_W czyli z jaśniejszych na ciemniejsze logiczne że łatwiej. Dam sobie zatem spokój. Najwyżej będę używał renovatora w kolorze blue marine, mam nadzieję, że to trochę ożywi kolor tych butów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 27.02.2017 o 11:16, Zajac Poziomka napisał:

Czy mocno wyschnięte kremy pommadier da się jakoś przywrócić do stanu używalności? Nakładam na buty minimale ilości kremu i niestety kremy szybciej wysychają niż jestem w stanie je zużyć - gdzieś w okolicach połowy słoiczka niespecjalnie nadają się już do czegokolwiek.

Udało się przywracanie odpowiedniej konsystencji? Mam ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Friedman napisał:

Udało się przywracanie odpowiedniej konsystencji? Mam ten sam problem.

Nie otrzymałem żadnej pewnej porady, a że nie mam duszy eksperymentatora żeby łączyć kremy z polecanymi tutaj terpentyną albo wodą utlenioną i sprawdzać co z tego wyjdzie, odpuściłem temat. Po prostu kupię nowy krem. Te z linii Medaille D'Or nie wysychają, ale te z kolei zostawiają mi na butach takie jakby "smugi" (prawie niewidoczne, ale jednak) i  dlatego wolę kremy z niższej linii. Za to wosk MD'Or jest zdecydowanie lepszy od tańszego i warto do niego dopłacić.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Te z linii Medaille D'Or nie wysychają, ale te z kolei zostawiają mi na butach takie jakby "smugi" (prawie niewidoczne, ale jednak) i  dlatego wolę kremy z niższej linii. Za to wosk MD'Or jest zdecydowanie lepszy od tańszego i warto do niego dopłacić.

Zdarzyło mi się kiedyś trafić na jakieś "amerykańskie" porównanie/test kremów i wosków. Obok zupełnie mi nieznanych marek (popularnych zapewne w USA) obecny był oczywiście saphir, który w "jankeskim" teście bardzo dobrze wypadł. Jednakże w wypadku kremu z linii MDoR pojawiła się adnotacja, że posiada bardzo dużo (za dużo) pigmentu i generalnie polecany jest zaawansowanym użytkownikom. Tak czy siak krem z "kwadratowych" słoiczków wolę bardziej niż z okrągłych, bo... pięknie pachnie np.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Nie otrzymałem żadnej pewnej porady, a że nie mam duszy eksperymentatora żeby łączyć kremy z polecanymi tutaj terpentyną albo wodą utlenioną i sprawdzać co z tego wyjdzie, odpuściłem temat. Po prostu kupię nowy krem. Te z linii Medaille D'Or nie wysychają, ale te z kolei zostawiają mi na butach takie jakby "smugi" (prawie niewidoczne, ale jednak) i  dlatego wolę kremy z niższej linii. Za to wosk MD'Or jest zdecydowanie lepszy od tańszego i warto do niego dopłacić.

Woda utleniona nie brzmi jak dobry pomysł ;-). Jako, że lubię eksperymentować, to spróbuję w łagodny sposób przywrócić świetność kremom; jeśli się nie uda to też po prostu kupię nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1 godzinę temu, BrotherM napisał:

Czy różnica między kremem cognac a medium brown jest jakaś znacząca? Odnoszę wrażenie, że to niemal ten sam kolor.

Tak, jest znacząca na żywo :)

Nie potrafię rozmawiać o kolorach, ale postaram się: medium brown to typowy średni brąz, a cognac to taki średni brąz wpadający w czerwień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bodzixon napisał:

Tak, jest znacząca na żywo :)

Nie potrafię rozmawiać o kolorach, ale postaram się: medium brown to typowy średni brąz, a cognac to taki średni brąz wpadający w czerwień :D

Właśnie na zdjęciach widać tę nutkę czerwieni, ale bardzo nieznaczącą, no chyba, że monitor przekłamuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dopatrzyłem się produktu SAPHIR MDOR Mirror Gloss (dostępne w multirenowacji w kolorach czarny i bezbarwny)

Lustra jeszcze nie miałem okazji robić (wkrótce ...). W zasobach mam jedynie  MDOR Pate de Luxe o odpowiednich kolorach. Spodziewam się, że samo Pate de Luxe wystarczy do zrobienia lustra. Po co więc osobny produkt Mirror Gloss i ew. jak się go użytkuje w połączeniu (czy bez) pate de luxe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, arekx napisał:

Dopatrzyłem się produktu SAPHIR MDOR Mirror Gloss (dostępne w multirenowacji w kolorach czarny i bezbarwny)

Lustra jeszcze nie miałem okazji robić (wkrótce ...). W zasobach mam jedynie  MDOR Pate de Luxe o odpowiednich kolorach. Spodziewam się, że samo Pate de Luxe wystarczy do zrobienia lustra. Po co więc osobny produkt Mirror Gloss i ew. jak się go użytkuje w połączeniu (czy bez) pate de luxe?

Lustro zrobisz zwykłym woskiem M'dor to fakt. Mirror Gloss można jednak zrobić to szybciej (przy odrobinie wprawy). Mirror Gloss jest po prostu dużo twardszy i lepiej łączy się z wodą. Ja ostatnio stosuje Mirror Gloss (bezbarwny) już na sam koniec po aplikacji M'dor. Inna sprawa że dobrze wysuszony M'dor daje radę ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@saphir.pl

 

Swego czasu zadałem poniższe pytanie w dziale od butów, ale odpowiedzi nie było, wiec wywołam sobie winowajcę :P

Otóż, mam problem z brudnymi skarpetkami. Niestety pralka nie pomaga do końca. Metoda prób i błędów wskazała winowajcę - wosk z Saphira (głównie tego używam, wiec...). Przebarwienia na skarpetach są zawsze w tych samych miejscach (palce i pięta), reszta czysta, czyli to ani od kremów, ani tym bardziej od cholewki nie jest. Kolor brudu, co oczywiste, tożsamy zawsze z kolorem użytego w danej parze wosku. Ot, stan faktyczny. ;)

 

Zastanawia mnie z czego to wynika? Wosk przenika do środka? Interakcja z potem? Jakieś konkluzje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.