Skocz do zawartości

SAPHIR MEDAILLE D'OR - PIELĘGNACJA BUTÓW Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem - coś nie trafiłem ze stosunkiem pasty i wody, nagle pod szmatką poczułem opór, pojawiła się taka matowa "plama", lekko szorstka, jakby zdarte. Pommadier + pasta raz jeszcze nie pomaga, co może pomóc, renovating cream, juvacuir czy coś innego? 

Zależy mi na czasie, planujecie jeszcze wysyłki przed świętami (tj. jutro)?

 

20161222_231018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenariusz optymistyczny - usunąłeś po prostu warstwę wosku lub nosek w tym miejscu wyjątkowo mocno został natłuszczony w związku z czym wosk miejscowo nie chciał współpracować. W takim przypadku próbowałbym Renomatem lub Mydłem Saphir usunąć wosk z całej powierzchni noska oraz odtłuścić powierzchnię. Następnie budowanie lustra zacząłbym od początku.

Scenariusz pesymistyczny - faktycznie naruszyłeś lico i sam wosk nie pomaga. W takich przypadkach ludzie radzą sobie w bardzo różny sposób. Renovating, Juvacuir, lakiery wykończeniowe ... w zależności od tego, jak skóra na co reaguje. Przykład: http://blog.multirenowacja.pl/usunac-glebokie-rysy-skorze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Późno odpisuję, ale ostatnio czasu mi brakuje. Wyszedł z tego scenariusz optymistyczny - zgodnie z sugestiami wyczyściłem mydłem Avel, lekko przetarłem w celu odtłuszczenia Decapantem i zacząłem od nowa. W tym miejscu zebrało się trochę za dużo pasty, która pod wpływem tarcia lekko się złuszczyła. Potem standardowo pommadier, pasta i lustro już jest. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
26 minut temu, Aron napisał:

Na blogu pojawiła się informacja o nowym produkcie Mink Oil (http://multirenowacja.pl/tluszcz-do-skor-mink-oil-75ml-saphir-medaille-d-or.html). Czy to jest jakiś zamiennik renowatora?

Przyłączę się do pytania. W szczególności, czy jest to substytut:http://multirenowacja.pl/mink-oil-tarrago-100ml-impregnujaca-pasta-olejowa.html

z dodatkową możliwością stosowania do skór licowych? Mam ten preparat Tarrago, używam do skóry olejowanej, ale z tego co wiem, nie powinno się go używać do licowej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2017 o 08:57, Aron napisał:

Na blogu pojawiła się informacja o nowym produkcie Mink Oil (http://multirenowacja.pl/tluszcz-do-skor-mink-oil-75ml-saphir-medaille-d-or.html). Czy to jest jakiś zamiennik renowatora?

Nie, to dwa różne produkty. Producent nie ujawnia oczywiście wszystkich detali na temat składu, ale nawet po dość oszczędnych opisach można wyciągnąć wnioski: 

SAPHIR MDOR Mink Oil

Cytuj

Very rich mink oil formula, non greasy oil, penetrating, allowing to deeply nourish leather surface while softening & protecting leathers. Mink oil being the only oil used in this formulation, there is no oily & dirty surface appearance that traditional greases leave.

Small leather pieces & fine smooth leather shoes & oiled nubuck that have to keep their natural non greasy aspect, or with possibility of being hand used.

Renew application regularly (a light maintenance is always better than too much at once) Being very nourishing, mink oil can darken some leathers such as natural ones like Nappa without any protection. It is important to check compatibility with your leather by testing on a hidden part.

 

SAPHIR MDOR Renovateur (ten produkt bazuje na "MinkOilu", ale nim nie jest)

Cytuj

A neutral formula on beeswax, mink oil basis. Extremely soft. Fine smooth leather: box, veil, goat…

 

Dnia 8.02.2017 o 09:26, Hush napisał:

Przyłączę się do pytania. W szczególności, czy jest to substytut:http://multirenowacja.pl/mink-oil-tarrago-100ml-impregnujaca-pasta-olejowa.html

z dodatkową możliwością stosowania do skór licowych? Mam ten preparat Tarrago, używam do skóry olejowanej, ale z tego co wiem, nie powinno się go używać do licowej.  

Nie powinno być problemu przy stosowaniu na licówkach w ciężki teren, ale należy zwrócić uwagę na to: Contains silicone ...

TARRAGO Mink Oil

Cytuj

Tarrago Mink Oil is based on natural mink oil, which has a high content of essential fatty acids, such as palmitoleic acid. This acid has great moisturizing and lubricating properties. Its silicone content helps to waterproof the leather and polishes. Its use provides flexibility and softness to the leather, as well as protection and waterproofing, extending the life of the leather shoes. Tarrago Mink Oil is in accordance with the updated legislation on health, safety and environment.

 

Żeby jeszcze trochę skomplikować sprawę dodam, że moim ulubionym dubbinem TARRAGO jest jednak TARRAGO Dubbin Mink Oil Tucan i nim polecam się zainteresować :) W załączniku zestawienie, które może być odpowiedzią na kolejne, pojawiające się pytania :)

 

tarrago_shoe_care_dubbin_tucan_mink_oil_leather_care.pdf

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chcę odświeżyć starą torbę podróżną. Na moje oko to jucht w naturalnym kolorze. Skóra z patyną lub jak kto woli przebarwieniami. Po wyczyszczeniu użyję renowatora. Moje pytanie dotyczy ostatniej warstwy. Creme universelle (nie jest zbyt podobny do renowatora?), czy bardziej pommadier lub canadian? Jeżeli te dwa ostatnie środki to bezbarwne (przypominam, że to raczej nie barwiona skóra, posiada już nierównomierną  miodowo-carmelową patynę) czy cuir naturel? Mniej zależy mi na maskowaniu nierówności koloru a bardziej na jego podbiciu, uzyskaniu efektu głębi. 

 

P.S. Na czym ma polegać lub jaki składnik ma wzmacniać szwy w canadianie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mocno wyschnięte kremy pommadier da się jakoś przywrócić do stanu używalności? Nakładam na buty minimale ilości kremu i niestety kremy szybciej wysychają niż jestem w stanie je zużyć - gdzieś w okolicach połowy słoiczka niespecjalnie nadają się już do czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Czy mocno wyschnięte kremy pommadier da się jakoś przywrócić do stanu używalności? Nakładam na buty minimale ilości kremu i niestety kremy szybciej wysychają niż jestem w stanie je zużyć - gdzieś w okolicach połowy słoiczka niespecjalnie nadają się już do czegokolwiek.

Chemik ze mnie żaden, ale jeśli wysychanie polega na utracie wody (a na tym polega), to włożenie do słoiczka z kremem nasączonego wodą wacika powinno sprawę załatwić (a przynajmniej pomóc). Albo takich nawilżających żelowych kulek (nie wiem, jak działają), które kupuje się w trafikach, a które służą do nawilżania tytoniu fajkowego (mają też pewnie inne zastosowania).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

Czy mocno wyschnięte kremy pommadier da się jakoś przywrócić do stanu używalności? Nakładam na buty minimale ilości kremu i niestety kremy szybciej wysychają niż jestem w stanie je zużyć - gdzieś w okolicach połowy słoiczka niespecjalnie nadają się już do czegokolwiek.

 

Poważnie ci to wysycha? Mój najstarszy krem ma 4 lata (mało używany kolor) i konsystencja jest dalej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie.

To czy między kremami i woskami Tarrago a Saphirem MDOR jest duża różnica? Dotychczas stosowałam te pierwsze, jestem zadowolony, acz na próbę zakupiłem te drugie. Ktoś może się podzieli własnym doświadczeniem porównawczym póki co?

I co do renovatora jeszcze. To niby krem, czyli powinien wsiakac w skórę z całym dobrodziejstwem inwentarza. W opisie pojawia się jednak fraza "uwalnia (...)". Co mam przez to rozumieć?

Rozpuszcza woski, kremy i brud, które trzeba zebrać z cholewki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.