Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem w 2 słoiczkach z kremem BDC (wcale nie te najstarsze, nie mają jeszcze roku :-D) zjawisko znacznego wysychania/twardnienia, pękania, zmniejszenia objętości. Nie zaobserwowałem nawet śladu takiego procesu w słoiczkach (bardziej pojemnych i "starszych") klasy MdO. To normalny proces obserwowany w tej bardziej "plebejskiej" linii ;-), czy jakiś "feler" ? Zaznaczam, że chodzi o krem, nie pastę woskową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No raczej mam tendencję do zakręcania na full :-). Mi też słoiczek starcza na średnio 2-3 lata (renowator na kilkanaście miesięcy), mam ich też sporo kolorów/odcieni, więc wolno schodzą. Po bliższej analizie okazuje się, że problem dotyczy raczej kremów z wcześniejszej produkcji. Np bordowy, zakupiony coś z kilkanaście miesięcy temu (używany do jednej pary butów) został wyprodukowany w listopadzie 2012 r (data "ważności"- 11/2017), inny jest z 02.2013. Czyli jakoś tam się starzeją (kurcze, ja też powoli obsycham ;-)). Niestety paleta kremów MdO jest dość ograniczona, a wolę zdecydowanie tę linię, bo... ładniej pachnie i nie wysycha :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem. Na butach kremowanych kremem Saphir MdO uzyskiwany kolor jest zawsze nierównomierny - delikatne smugi itd. - jakby się pigment rozprowadzał nierównomiernie lub krem nierówno wsiąkał.

Robiłem nim dotąd 4 pary butów - Yanko, Loake 1880, Wittchen (dobra skóra w tym akurat modelu jest) oraz Alfred Sargent. 2 pary nówki,2 krótko chodzone. Nówki były wcześniej nakremowane renowatorem Saphir, chodzone dodatkowo na początku wyczyszczone Renomatem.

I zawsze są te nierównomierności, mniejsze lub większe. W kremach Saphir z linii niższej nie ma tego efektu.

Czemu tak jest? Kremy nowe, buty zacne.

Dodam, że na żywo "efekt" jest wyraźniejszy niż na fotkach - patrząc całościowo na większe powierzchnie bardziej widać te plamy, smugi, pojaśnienia, czasem wręcz "zacieki". Krem nakładam równomiernie palcem i zaraz dokładnie poleruję, próbowałem też nakładać mięciutką szmatką i jednocześnie rozcierać - skutek podobny. Tan krem z droższej linii jakby jest bardziej szorstki i szybciej chwyta się skory niż tańszy.

plamy 1.jpg

plamy 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak mam, ale podczas polerowania szczotką te zacieki schodzą. Może za dużo kremu używasz?

Poczekajmy aż wypowie się ktoś z multirenowacji

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jest nas dwóch w tej niedoli ;)

Szczotki nie używam, tylko miękkiej bawełny. Masz szczotkę z miękkiego włosia końskiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fotografie niewiele pomagają, choć robione w dużym powiększeniu. Generalnie nie spotkałem się jeszcze z takim problemem. Podejrzewam, że może wynikać ze sposobu postępowania, ale na którym etapie popełniany jest błąd ... naprawdę ciężko wyczuć. Być może nadmiar? Można zawsze ograniczyć się do środków bezbarwnych, zwłaszcza na nowych butach, ale jeżeli problem nie ustąpi to koniecznie zapraszam na jakiś event z SAPHIRowaniem. Wtedy można cały proces przejść wspólnie i wyeliminować ewentualny problem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem wczoraj z ebay'a buty Thorogood moc toe 6" w bardzo dobrej cenie lecz z małym haczykiem. Leżały one w pudełku w magazynie sklepu przez 3 lata. więc podejrzewam że trzeba by było je trochę odżywić. Jako że pierwszy raz kupiłem porządne buty z skóry licowej (wcześniej tylko zamsz i nubuk :) ) nie za bardzo wiem jak zabrać się za odżywienie skóry w obuwiu. Bardzo prosiłbym o jakąś poradę i podanie jakich produktów powinienem użyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tam sporo jest takich perełek. O ile dobrze pamiętam, to nazwy produktów były historycznie generowane na podstawie danych wyszukiwania - ludzie najczęściej pewnie szukali "pasty do zamszu" :) Najchętniej wziąłbym to wszystko zburzył i zbudował od podstaw, ale kiedy ... no może kiedyś :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj, wystarczyło rzucić rabat za spełniony obywatelski obowiązek i byłoby po temacie. :-D

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dotarły do mnie pierwsze buty AS, model Hunt, kolor Antique Mahogany.

Jaki kolor Saphira polecacie do pielęgnacji tych butów?

Dzięki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka jest różnica pomiędzy Renowatorem Saphir Medaille D'or a Saphir BDC i czy nadają się one do wyczyszczenia i odżywienia butów które 3 lata leżały w pudełku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 19.11.2016 o 09:41, szafir napisał:

Dotarły do mnie pierwsze buty AS, model Hunt, kolor Antique Mahogany.

Jaki kolor Saphira polecacie do pielęgnacji tych butów?

Proszę o kontakt mailowy z supportem sklepowym. Są już lepsi w rekomendacjach ode mnie, więc usunąłem się w cień :)

Jaka jest różnica pomiędzy Renowatorem Saphir Medaille D'or a Saphir BDC i czy nadają się one do wyczyszczenia i odżywienia butów które 3 lata leżały w pudełku ?

Różnice: skład, pojemność, wydajność, cena, opakowanie ... Renovateur świetnie regeneruje skórę, więc jak najbardziej polecam do regeneracji zaniedbanych i przesuszonych butów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi