Skocz do zawartości

SAPHIR MEDAILLE D'OR - PIELĘGNACJA BUTÓW Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Również myślę, że to naturalna właściwość tej skóry.

Gdybym miał taką fanaberię i chciałoby mi się odwrócić efekt naturalnej patyny, próbowałbym Mydłem Saphir (poprzedzając pracę próbą na skrawku oczywiście).

 

Przy pielęgnacji tego typu skór zazwyczaj sprawdza się Delicate Cream Saphir czasem balsam Onguent lub Creme Universelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie wiem czy ktoś będzie mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie: kupiłem renowator do zamszu/nubuku: http://multirenowacja.pl/renowator-250ml-do-zamszu-nubuku-saphir-medaille-d-or.html

W kolorze medium brown.

 

Będzie dobry do tych butów?

 

http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-577.html

 

Czy powinienem był wziąć ciemny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotek ciężko będzie ocenić, bo z reguły przekłamują, ale wydaje mi się, że nie ma potrzeby szukać ciemniejszego. Zrób próbę gdzieś przy pięcie i będziesz wiedział.

Te C&J o ile dobrze pamiętam były też robione średnim brązem:

http://multirenowacja.pl/webpage/czyszczenie-i-renowacja-zamszu-crockett-jones-devon-7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zapewne okaże się jutro jak tylko do mnie przyjadą. A w ogóle jak to jest z zamszem/nubukiem i butami zaraz po rozpakowaniu? Przy tradycyjnej skórze radzicie, żeby je od razu przejechać renovatorem, a potem nałożyć warstwę kremu i pasty na czubek.

 

Zamierzam nowe buty tylko delikatnie przeszczotkować i spryskać nanoprotectorem, ale może powinienem coś jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W dniach 2-4.09.2014 będziemy obecni z naszą ofertą na Targach Mody Fashion Fair w Poznaniu. Zapraszamy na nasze stoisko zarówno firmy współpracujące oraz zainteresowane nawiązaniem współpracy hurtowej (sklepy obuwnicze, zakłady szewskie, sklepy z galanterią skórzaną, punkty zajmujące się renowacją skór … ) jak i odbiorców indywidualnych, dla których JAKOŚĆ MA ZNACZENIE

 

post-17-0-60515000-1409067733_thumb.jpg

post-17-0-29403900-1409067734_thumb.jpg

 
Więcej:
http://blog.multirenowacja.pl/2014/08/26/targi-mody-poznan-2014-zapraszamy/
 
Zapraszamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kosmetyków (krem + pasta) w kolorze mahoniowym. Z linii Saphir Medaille d'or pasta w tym kolorze dostepna jest tylko w pojemności 100 ml, ale jest mniejsza z linii "niebieskiej" Beaute du cuir. Stąd moje pytanie czy pastą z linii "niebieskiej" uzyskam podbny efekt połysku jak tą z linii "czarnej"? Czy w ogóle można w 2 zdaniach powiedzieć czym różnią się te linie, czy różnica polega jedynie na recepturach produktów? Na pewno krem z linii "niebieskiej" pachnie ładniej niż ten z "czarnej" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna linia to absolutnie najlepsze formuły i składniki - Pommadier dla przykładu zawiera masło Shea, czego nie doświadczymy w linii BDC. Oczywiście receptury stanowią tajemnicę, ale są to jednak bardziej wydajne i wyższej jakości produkty - tak zwane OPTIMUM :)

Aczkolwiek linia BDC moim zdaniem stanowi najlepszy stosunek jakość/cena i najczęściej ją właśnie osobiście rekomenduję. Choć nie wszyscy się ze mną zgadzają ;)

 

Aha ... ważne - te czarno złote puszki Pate de Luxe i słoiczki z Pommadierami Medaille d'Or w opinii wielu (zwłaszcza Pań) "są po prostu cudne i trzeba je mieć" haha - istny gadżet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle mam opory przed ceną, co przed pojemnością (100 ml), na jedną parę butów w tym kolorze chyba nigdy bym tego nie zużył. Akurat pasty mam "czarne" dlatego pytałem czy będzie podobny efekt. Zgadzam się, że jakość jednej i drugiej linii jest świetna. Mam kremy w kolorze czarnym z obydwu linii i nie widzę różnicy. Kiedyś żona "chciała" spaść ze schodów i obtarła czarne kozaki z CCC (Lasocki). Sam byłem zaskoczony, że krem z linii "niebieskiej" je uratował, właściwie nie ma śladów. To chyba też pokazuje, że tańsze buty niekoniecznie są złe :) .

 

EDIT: ...niekoniecznie są złe, jeżeli ma się dobre kosmetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Producent nie podaje na ten temat żadnej informacji, więc na pewno bezpieczniej będzie czyścić buty z membranami na przykład Tarrago Shampoo lub Trekking Cleanerem Tarrago, które z myślą o membranach były produkowane.

Wielu trekkingowców stosowało już Ranomat na butach z membranami i nie stwierdzono problemów. Jednak w takich przypadkach użytkownik jakieś tam ryzyko zawsze bierze na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.