Skocz do zawartości

SAPHIR MEDAILLE D'OR - PIELĘGNACJA BUTÓW Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Witam!

Polerka szczotką czy bawełną? Bawełną czy szczotką?

Pytanie powraca jak bumerang :)

Myślę, że to kwestia dość indywidualna. Nam we Francji zaszczepili przy nakładaniu preparatów używanie szczotek, a przy polerce i wykończeniu bawełny nawiniętej na dwa palce i tak już zostało. Jednak naprawdę świetne efekty można uzyskać również używając szczotek. Nie wychodzi ze szmatką - spróbuj szczotą :)

Film z przykładem:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem skusić się na parę produktów firmy Saphir i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Połyk uzyskany na butach jest nieporównywalnie lepszy przy tej samej technice pastowania, a krem nałożony na rękawiczki nadał im przyjemną, mięsie konsystencje - skóra straciła "suchość" której nabawiła się przez zimę.

Trochę brzmi to jak hasło reklamowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość quandmeme

Mam trochę znoszone oksfordki. Chciałbym je poddać renowacji. Mam więc pytanie w jaki zestaw mam się zaopatrzyć - od płynu czyszczącego do czegoś co będę używał do regularnej konserwacji. Buty są jasno brązowe, maja kilka przebarwień, trochę zadrapań i i rys.

Za odpowiedź z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podeślij najlepiej kilka fotek na sklep@saphir.pl - łatwiej będzie kompetentnie doradzić i dobrać optymalne kolory produktów.

Jeżeli to licówka, to w ciemno strzelam, że do czyszczenia Renomat Saphir - dalej krem do renowacji Saphir 25ml lub Balsam Juvacuir - no i wykończenie Pommadierem i pastą woskową. Ale zdecydowanie zachęcam do podesłania fotek - będzie łatwiej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy na tym forum.

"Dojrzałem" w końcu do odpowiedniego zajęcia się nowymi butami :). Szkoda, że tak późno, no ale mówi się trudno.

W każdym razie chciałbym zapewnić odpowiednią konserwację, dla moich nowych butów z czarnej (licowanej) skóry oraz niebieskich mokasynów z granatowego zamszu. Chciałbym zamówić kilka produktów z Pańskiej strony, ale nie do końca wiem co wybrać, będę wdzięczny za sugestie.

Niestety ze względu za krótki staż na forum nie mogę wysyłać PW. Będę wdzięczny za kontakt.

pozdrawiam

rqsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w zeszłym roku kupiłem sobie casualowe buciki "marki Lacoste. Niestety, jakość ich obuwia pozostawia bardzo wiele do życzenia, co jest o tyle dziwne, że inne ich produkty pod względem wytrzymałości. prezentują się naprawdę świetnie. Noszone były sporadycznie przez nieco ponad rok i wystarczy zerknąć na zdjęcia, żeby dojść do wniosku, że nie jest to jakość jakiej oczekuje się po butach za ponad 400 zł. Wszystkim forumowiczom stanowczo odradzam, a teraz do rzeczy.

Na obu butach pojawiły się dziwne jasne kropki (przebarwienia), ponadto zamsz w niektórych miejscach zaczął się błyszczeć - wygląda jak 'wyślizgany'. Katowałem je przez jakiś czas sprayem do zamszu Kiwi, ale nie dawał on praktycznie żadnych efektów. Czy jest to do odratowania i jeżeli tak, to czy któryś z Panów może zaproponować jakieś konkretne środki pielęgnujące?

Z góry przepraszam za jakość zdjęć. Robione były telefonem, w dodatku przy sztucznym świetle.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I troszkę odbiegając od tematu, czy sądzicie, że szewc będzie w stanie w jakiś sposób naprawić tak przetartą gumową podeszwę?

Dołączona grafika

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Króka historia. Mam buty, których skóra była bardzo sucha; połysk utrzymywał się tylko na noskach oraz pięcie i pod koniec dnia nie wyglądały najlepiej. Przeczytałem w pierwszych postach tego wątku sposób polerowania butów, o którym pisze MrClassic. Godzina na smarowanie jednej pary butów? Pomyślałem, że to przesada, ale stwierdziłem, niech tam - może cud się zdarzy...

Włączyłem sobie film, nałożyłem rękawiczki i szmatka poszła w ruch. Po cierpliwym godzinnym pucowaniu cud się zdarzył! Już po pierwszym spacerze zauważyłem, że nawet w zgięciach tych butów połysk utrzymuje się znacznie dłużej. Mimo że pastowałem i polerowałem je dość często, nie byłem świadomy, że buty wymagały takiej intensywnej terapii.

Na pewno specjalista potraktowałby je z jeszcze lepszym efektem. Wniosek: warto czasem posiedzieć nad butem nawet choćby nie wiadomo jak przesadnie - w naszym mniemaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem: użyłem kremu SAPHIR MEDAILLE D'OR na skórzanej torbie i o ile ze skórą jest wszystko w porządku, o tyle krem pozostał na szwach i podczas noszenia torby brudzi mi ubrania. Z samej skóry krem nie schodzi, problemem są jedynie szwy. Czy można coś z tym zrobić?

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem: użyłem kremu SAPHIR MEDAILLE D'OR na skórzanej torbie i o ile ze skórą jest wszystko w porządku, o tyle krem pozostał na szwach i podczas noszenia torby brudzi mi ubrania. Z samej skóry krem nie schodzi, problemem są jedynie szwy. Czy można coś z tym zrobić?

Łukasz

Wygląda na to, że nadmiar kremu pozostał na szwach - czysta bawełniana szmatka i bardzo dokładana polerka powinna załatwić sprawę. Polerować, aż do momentu kiedy szwy przestaną brudzić.

Innym sposobem jest użycie preparatu, który nazywa się COLOR STOP:

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/color-stop-150 ... -skor.html

Myślę jednak, że to nie będzie konieczne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Kolega Saphir znalazłby czas, żeby doradzić coś w ramach pielęgnacji rękawiczek? Przyda się pewnie wszystkim, dlatego nie wymieniam konkretnie rodzaju skóry. W ogóle ze mną jest akurat taki problem, że myślałem, że rękawiczki, które mam to skóra irchowa. Po dokładnym zagłębieniu się w temat, przejrzeniu zdjęć i długim procesie ten-tegowania w głowie ;) okazuje się, że chyba raczej jest to jakiś rodzaj zamszu, choć pewny nie jestem. W środku mam tylko zapisane "echtes leder", które o rodzaju skóry nie mówi przecież nic :/ W weekend zrobię zdjęcia to może ktoś podpowie. Tymczasem pytam ogólnie, bo myślę że się przyda, szczególnie osobom, które mają rękawiczki ze skór niegładkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

"echtes leder" - to z tego co kojarzę po prostu naturalna skóra. Licowa, zamsz, nubuk - to wszystko są skóry naturalne, ale obchodzić się z nimi należy w różny sposób.

Cóż, pielęgnacja i konserwacja skórzanych rękawiczek nie różni się zbytnio od pielęgnacji toreb, torebek i innej galanterii. Tu znaczenie ma bardziej rodzaj skóry.

Skóry gładkie, licowe - ważne by odżywiać, kiedy ulegają przesuszeniu (tłuszcze lub odżywcze kremy), Kiedy widoczne są ślady zużycia, odbarwienia - wtedy używamy produktów z pigmentem. Pamiętać należy, by unikać nadmiaru - o wiele lepiej trzymają nawet 2-3 warstwy cieniutko nałożonego pigmentu, niż jedna gruba, która będzie podatna na pęknięcia. Przy małych odbarwieniach wystarczy, np. Krem Saphir pommadier, Canadian Saphir, Balsam Tarrago ...

Tarrago w swojej ofercie posiada w ogóle całą linię przeznaczoną do pielęgnacji galanterii właśnie:

http://multirenowacja.pl/category/leather-care

Pamiętajmy, że rękawiczki często są robione ze skór delikatnych, np. cielęcych ...

Do skór delikatnych warto stosować dedykowane takim skórom produkty, np:

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/delicat-cream-50ml-krem-do-skor-delikatnych-saphir.html

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/gel-glass-50ml-delikatny-zel-do-skor-gladkich-saphir.html

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/krem-uniwersalny-do-skor-150-ml-czysci-i-odzywia-saphir.html

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/delikatny-zel-gel-cream-tarrago.html

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/naturalny-krem-natural-leather-cream.html

Skóry szorstkie (zamsz, nubuk) - tu pozostaje nam je jedynie chronić (protectory w Sprayu). Chronić przed wilgocią, słońcem, przechowywać we właściwym miejscu. Skóry szorstkie są bardzo wrażliwe i trudne w utrzymaniu, podatne na odbarwienia, wyblaknięcia, odkształcenia i uszkodzenia. Jeżeli już za późno na profilaktykę, pozostaje użyć produktów pozwalających na renowację koloru - renowatory w sprayu i pasty do zamszu/nubuku z odpowiednim aplikatorem. W ostateczności - farby do skór szorstkich. Do systematycznego czyszczenia koniecznie - odpowiednia szczoteczka, block lub guma. Warto pamiętać, że do czyszczenia i "czesania" zamszu używamy innej szczoteczki niż do nubuku.

Wszystko do skór szorstkich:

http://multirenowacja.pl/category/obuwie-saphir-zamsz-i-nubuk

W razie indywidualnych zapytań - zachęcam do podsyłania fotek na sklep@saphir.pl - postaramy się pomóc :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Myślę, że przyda się nie tylko mnie. Ja odezwę się na maila ale dopiero w weekend (oczywiście odpowiedzi przez weekend nie oczekuję ;) ), bo teraz nie mam dostępu do aparatu, którym mogę wykonać dokładne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jesli jest to taka niby-gumka, to korzystam. Sprawdza sie niezle, ale nie moge porownac z gumowa szczotka, bo takiej nie posiadam.

Dostałem/kupiłem w sklepie z butami w Złotych Tarasach. Z tego co wiem jest tez w ofercie Saphira, wiec moze on nam powie czy warto z tego korzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do Saphir'a.

Czy mozesz powiedziec cos o procesie postarzania butow? Chodzi prawdopodobnie o umiejetne (w sumie dosyc kreatywne) zastosowanie past do butow tak aby uzyskac lekkie przyciemnienia lub rozjasnienia na wybranych czesciach butow. Spotkalem sie z ty na jakims blogu lub forum ale nie widzialem zadnego 'manuala'.

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do Saphir'a.

Czy mozesz powiedziec cos o procesie postarzania butow? Chodzi prawdopodobnie o umiejetne (w sumie dosyc kreatywne) zastosowanie past do butow tak aby uzyskac lekkie przyciemnienia lub rozjasnienia na wybranych czesciach butow. Spotkalem sie z ty na jakims blogu lub forum ale nie widzialem zadnego 'manuala'.

Dzieki!

Może ten wątek się koledzie przyda i spodoba.

viewtopic.php?f=9&t=608&hilit=patynowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy macie doświadczenie z czymś takim:

http://store.asuitablewardrobe.net/gomm ... raser.aspx

Ja zawsze do czyszczenia używam tylko gumowej szczotki...

Myślę, że korzystać warto. W gumy i bloki do czyszczenia zaopatrują się u nas głównie szewcy, a oni wiedzą co dobre :)

Polecam bardziej ekonomiczne rozwiązania z półki TARRAGO zamiast Saphir m'dor za kilkanaście $, jeżeli chodzi o tego typu produkty:

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/goma-rubber-guma-czyszczaca.html

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/block-guma-do-czyszczenia.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o patynowanie i tu +Immune+ mnie ubiegł - podzięki ;)

Jeżeli zaś chodzi o inny efekt - daj linki, fotki. Zobaczymy co da się zrobić.

pozdrawiam

Witam,

Mysle ze chodzi o bardziej subtelny efekt. Znalazlem na styleforum osobe ktora polerowala swoje buty do tego stopnia. Pare noszen wczesniej byly to loafersy w kolorze orzecha. Jednak widac ze noski po polerowaniu maja teraz inny kolor co moim zdaniem wyglada dosyc interesujaco i nadaje charakteru.

Dołączona grafika

Zastanawialem sie czy taki efekt osiaga sie poprzez nanoszenie np. wosku o jeden ton ciemniejszego. Ethan Desu ktory jest chyba dla wielu wzorcem w tych kwestiach pisal o mieszakiu kolorow ale tez wzbranial sie przed ujawnianiem szczegolow. :)

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.