Skocz do zawartości

SAPHIR MEDAILLE D'OR - PIELĘGNACJA BUTÓW Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

No raczej mam tendencję do zakręcania na full :-). Mi też słoiczek starcza na średnio 2-3 lata (renowator na kilkanaście miesięcy), mam ich też sporo kolorów/odcieni, więc wolno schodzą. Po bliższej analizie okazuje się, że problem dotyczy raczej kremów z wcześniejszej produkcji. Np bordowy, zakupiony coś z kilkanaście miesięcy temu (używany do jednej pary butów) został wyprodukowany w listopadzie 2012 r (data "ważności"- 11/2017), inny jest z 02.2013. Czyli jakoś tam się starzeją (kurcze, ja też powoli obsycham ;-)). Niestety paleta kremów MdO jest dość ograniczona, a wolę zdecydowanie tę linię, bo... ładniej pachnie i nie wysycha :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Na butach kremowanych kremem Saphir MdO uzyskiwany kolor jest zawsze nierównomierny - delikatne smugi itd. - jakby się pigment rozprowadzał nierównomiernie lub krem nierówno wsiąkał.

Robiłem nim dotąd 4 pary butów - Yanko, Loake 1880, Wittchen (dobra skóra w tym akurat modelu jest) oraz Alfred Sargent. 2 pary nówki,2 krótko chodzone. Nówki były wcześniej nakremowane renowatorem Saphir, chodzone dodatkowo na początku wyczyszczone Renomatem.

I zawsze są te nierównomierności, mniejsze lub większe. W kremach Saphir z linii niższej nie ma tego efektu.

Czemu tak jest? Kremy nowe, buty zacne.

Dodam, że na żywo "efekt" jest wyraźniejszy niż na fotkach - patrząc całościowo na większe powierzchnie bardziej widać te plamy, smugi, pojaśnienia, czasem wręcz "zacieki". Krem nakładam równomiernie palcem i zaraz dokładnie poleruję, próbowałem też nakładać mięciutką szmatką i jednocześnie rozcierać - skutek podobny. Tan krem z droższej linii jakby jest bardziej szorstki i szybciej chwyta się skory niż tańszy.

plamy 1.jpg

plamy 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografie niewiele pomagają, choć robione w dużym powiększeniu. Generalnie nie spotkałem się jeszcze z takim problemem. Podejrzewam, że może wynikać ze sposobu postępowania, ale na którym etapie popełniany jest błąd ... naprawdę ciężko wyczuć. Być może nadmiar? Można zawsze ograniczyć się do środków bezbarwnych, zwłaszcza na nowych butach, ale jeżeli problem nie ustąpi to koniecznie zapraszam na jakiś event z SAPHIRowaniem. Wtedy można cały proces przejść wspólnie i wyeliminować ewentualny problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem wczoraj z ebay'a buty Thorogood moc toe 6" w bardzo dobrej cenie lecz z małym haczykiem. Leżały one w pudełku w magazynie sklepu przez 3 lata. więc podejrzewam że trzeba by było je trochę odżywić. Jako że pierwszy raz kupiłem porządne buty z skóry licowej (wcześniej tylko zamsz i nubuk :) ) nie za bardzo wiem jak zabrać się za odżywienie skóry w obuwiu. Bardzo prosiłbym o jakąś poradę i podanie jakich produktów powinienem użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2016 o 09:41, szafir napisał:

Dotarły do mnie pierwsze buty AS, model Hunt, kolor Antique Mahogany.

Jaki kolor Saphira polecacie do pielęgnacji tych butów?

Proszę o kontakt mailowy z supportem sklepowym. Są już lepsi w rekomendacjach ode mnie, więc usunąłem się w cień :)

 

Cytuj

Jaka jest różnica pomiędzy Renowatorem Saphir Medaille D'or a Saphir BDC i czy nadają się one do wyczyszczenia i odżywienia butów które 3 lata leżały w pudełku ?

Różnice: skład, pojemność, wydajność, cena, opakowanie ... Renovateur świetnie regeneruje skórę, więc jak najbardziej polecam do regeneracji zaniedbanych i przesuszonych butów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Takie sympatyczne BOXy wleciały właśnie do oferty! Niestety, nie dostaliśmy tyle, ile chcieliśmy i prawdopodobnie dość szybko wyparują, dlatego daję Wam cynk w pierwszej kolejności!

+ prezent świąteczny na przedświąteczne zakupy u nas: "fajny rabat" na kod do aktywacji w koszyku sklepowym: MULTIPREZENTY

*Ilość użyć kodu ograniczona

P.S.
Materiał w tle od SZARMANTA! Znowu się zakochałem ;)

box_001.jpg

box_002.jpg

box_003.jpg

box_004.jpg

box_006.jpg

box_007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.