Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

 

@Zajac Poziomka, mam bardzo podobny płaszcz. Teraz go też często noszę bez szalika i kombinuję z różnymi swetrami. W Twoim połączeniu jest naturalnie wszystko w porządku. Czerwony sweter pod nim powoduje jednak w moim odczuciu pewną agresywność tego skądinąd pięknego "kamelowego" koloru.  Kolory z zimnej części palety lub odcienie szarego nadają mu natomiast spokojniejszego charakteru.  Zgaduję, że spodnie szare.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Midlife-Crisis dobrze zgadłeś - spodnie to była szara flanela :) Do tego ciemnobrązowe Loake Taunton. Sweter w rzeczywistości jest trochę (ale tylko trochę, kolory są w miarę dobrze oddane) ciemniejszy, nieco bardziej wpada w burgund, niż czerwony. Zgadzam się, że z granatem/szarością płaszcz wygląda o wiele "dostojniej". No ale że byłem tylko na niedzielnym wypadzie do Muzeum Narodowego, a nie w drodze na ważną uroczystość - moim zdaniem sweter pasował i dodawał weekendowego "luzu" ;) 

Edycja: swoją drogą, Warszawiakom/odwiedzającym Warszawę polecam czasową, trwającą do 7 maja, wystawę japońskich drzeworytów "Podróż do Edo" w Muzeum Narodowym. Robi wrażenie.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Midlife-Crisis napisał:

Kolory z zimnej części palety lub odcienie szarego nadają mu natomiast spokojniejszego charakteru.  Zgaduję, że spodnie szare.:)

Dodam tylko, ze szarość może byc zarówno ciepła jak i zimna. Z łatwością mogę sobię wyobrazić szarość, która niepasowałaby do tego zestawu, np. jasny szary wpadający w nuty niebieskiego (w odróżnieniu od cieplej szarości, np. z nutami brązu). Ton koloru to jedno, a jego temperatura to druga sprawa. 

Najbardziej lubię kontrasty, które stoją po tej samej stronie temperaturowej. Obojętne pod tym względem jest jedynie połączenie bieli z czernią. W innym przypadku, kierując sie jedynie paletą kolorów, łatwo o brak dopasowania. 

Szarość jest podstępna i wbrew mądrości ludowej, niekoniecznie każda pasuje do wszystkiego :)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artisan - to lniany krawat, ten:

http://www.poszetka.com/product-pol-3831-LNIANY-ZAKARDOWY-KRAWAT-BEZ-PODSZEWKI-REGIMENTAL.html

Swoją drogą, ta kolekcja lnianych świetna, niektóre już zeszły. Udało mi się jeszcze jeden na wymiar zamówić, ten w pasy potrójne szaro-granatowe - taki mi się spodobała stylizacja @poszetka.com z dnia 10 marca :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Miro napisał:

@artisan - to lniany krawat, ten:

http://www.poszetka.com/product-pol-3831-LNIANY-ZAKARDOWY-KRAWAT-BEZ-PODSZEWKI-REGIMENTAL.html

Swoją drogą, ta kolekcja lnianych świetna, niektóre już zeszły. Udało mi się jeszcze jeden na wymiar zamówić, ten w pasy potrójne szaro-granatowe - taki mi się spodobała stylizacja @poszetka.com z dnia 10 marca :)

:x

@poszetka.com Będzie jeszcze dostępny ten krawat "z 10 marca"? Wchodzę właśnie na stronę kupić, a tam niemiła niespodzianka.

Z innej beczki, dołączam się do próśb kolegów, żebyś wrzucał opisy swoich stylizacji. Masz je świetne i ostatnie strony w tym wątku powodują, że temat zamienia się w

"@poszetka.com powiedz co masz na sobie" :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bodzixon napisał:

:x

@poszetka.com Będzie jeszcze dostępny ten krawat "z 10 marca"? Wchodzę właśnie na stronę kupić, a tam niemiła niespodzianka.

Z innej beczki, dołączam się do próśb kolegów, żebyś wrzucał opisy swoich stylizacji. Masz je świetne i ostatnie strony w tym wątku powodują, że temat zamienia się w

"@poszetka.com powiedz co masz na sobie" :) 

Dziękuje za miłe słowa. Ocena trochę na wyrost, w tym temacie jest wiele osób, którzy robią różnice i są ciągłą inspiracją.

Unikam opisów stylizacji, byłaby to bezpośrednia reklama w wątku, który z założenia nie jest komercyjny.
Krawat z 10 marca, może jeszcze wróci w kilku sztukach. Więcej informacji za tydzień.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.