Jump to content
Korneliuss

Co mam dziś na sobie

Recommended Posts

Teraz, Żorż Ponimirski napisał:

Trudno czasem wyważyć co założyć, będąc mimo wszystko wykładowcą, choć ledwie 8 lat starszym od studentów, którzy czasem potrafią przyjść na zajęcia w krótkich spodenkach ;) 

Nie ma co wyważać, trzeba być sobą. Jak wszyscy zaczną iść na kompromisy to znikną wszelkie wzorce.

To z resztą dotyczy nie tylko kontaktu ze studentami, ale i innymi wykładowcami. Samym ubiorem autorytetu nie zbudujesz, ale jak zbudujesz treścią i formą zajęć, to inni zaczną dorównywać do ubioru.  (...że pozwolę sobię podzielić się taką małą obserwacją). ;) 

Oczywiście @Whitesnake, zgadzam się w całej rozciągłości. Chciałem tylko dodać, że zestaw koordynowany jest wg mnie idealnym pomostem pomiędzy elegancją, a strojem "roboczym" pracownika uniwersytetu stąd "wyważanie". Nie chodzi tu o kompromis, bo z niczym na kompromisy nie idę (mógłbym SPOKOOOOJNIE pójść w mniej wytartych jeansach i koszuli OCBD i byłoby dla otoczenia >= standard), ale o poczucie, że do swojego zajęcia podchodzi się serio. A i nie ukrywam, że ja mam osobistą radość, że można czasem po prostu ubrać się po swojemu.  Dlatego ubiór @Midlife-Crisis tak mi przypadł do gustu (tak to jest scena, w której się czerwienisz ;) )

2 hours ago, Whitesnake said:

Nie ma co wyważać, trzeba być sobą. Jak wszyscy zaczną iść na kompromisy to znikną wszelkie wzorce.

To z resztą dotyczy nie tylko kontaktu ze studentami, ale i innymi wykładowcami. Samym ubiorem autorytetu nie zbudujesz, ale jak zbudujesz treścią i formą zajęć, to inni zaczną dorównywać do ubioru.  (...że pozwolę sobię podzielić się taką małą obserwacją). ;) 

Dlatego właśnie len na lnie w zestawie koordynowanym ;) uwielbiam przwiewność lnu w cieplejsze dni i dlatego najchętniej nosiłbym tylko len wiosną i latem.

Garnitur zamówiłem u krawca na ślub w Texasie na czerwiec ale już teraz kombinuję w czym mi będzie najwygodniej przy 35 stopniach Celsjusza.

Długość i szerokość tych spodni mi odpowiada bo nie lubię wąskich nogawek i za długich spodni. Krytykę przyjmuję; ale jednym uchem wpuszczam, a drugim wypuszczam i wybieram to co lubię i w czym najlepiej się czuję.

Lubię łamać sztywne zasady szczególnie w bardziej casualowych zestawach ;)

• Upvote 3

Kibicuję mu mocno. Chyba ma dość fotek z piąchą przy twarzy. Całkiem dobrze wygląda z brodą, już nie taki Babyface.

• Upvote 2

3 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

Sartoria Partenopea.

Tak mi coś pachniało Neapolem, bo mam dziś na sobie E.Formicola i jest wykonana niemal w tym samym stylu.

• Like 1

@phantom niestety nie jest tak różowo ;) tragedii nie ma, ale powoli godzę się z myślą, że czas na dietę i sama aktywność fizyczna już nie wystarcza :)

U mnie ostatnio Len

Jak tylko zobaczyłem na zdjęciach u Michała marynarkę San Sebastian, wiedziałem, że będzie moja :) 50% Len, 50% bawełna, bardzo fajna na lato :D 

Marynarka: San Sebastian - Lancerto&Mr.Vintage

Koszula: Lantier (Vistula)

Spodnie: Lantier (Vistula)

Buty: Loake

Poszetka: Poszetka.com

Na Instagramie macie więcej zdjęć z tą marynarką :) 

Model ze mnie dość słaby, ale liczę na wyrozumiałość :) 

LancertoXMrVintage.jpg

• Like 2
  • Upvote 2

3 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

Okazja życia! Już lecę kupować z kodem rabatowym!

Nie wiem czy okazja życia, tym bardziej, że akurat na marynarkę i inne rzeczy z kolekcji Mr.Vintage ten kod nie działa :) Usunąłem info o kodzie z samego posta, myślałem, że ktoś kto planował zakupy tam mógłby skorzystać :) 

3 minuty temu, Servetch napisał:

Trochę za dużo tych krat.

Ja właśnie kraty lubię :) Ale nosze też marynarkę do ciemnych spodni bez kraty :) 

3 godziny temu, Beny23 napisał:

Z G. Brucem Boyer’em autorem “True Style” na bardzo ciekawym spotkaniu w salonie dla stylu Ivy/Preppy J.Press.

No proszę, Zack Pinsent też się załapał.

21 godzin temu, KrzysztofS napisał:

LancertoXMrVintage.jpg

Źle to wygląda, przerysowane i zbyt wystylizowane jak na mój gust. Nie podoba mi się taki "Ą-Ę look" w męskim ubiorze. 

• Upvote 1

W dniu 26.04.2019 o 09:30, phantom napisał:

@blekit garnitur już chyba 3 sezon, a sylwetkę trzymasz idealną. Podziwiam😀

U mnie trochę preppy, trochę klubowo,  trochę niepraktyczne:

73E36D2D-E419-43EF-9C27-BC06892BC073.thumb.jpeg.8c160fc7a8dbf2a37466b6f712f1de9b.jpeg

@phantom, co to za spodnie i z czego wykonane? (Przepraszam za cytowanie zdjecia).