Jump to content
Korneliuss

Co mam dziś na sobie

Recommended Posts

14 godzin temu, Beny23 napisał:

Len od Holland & Sherry by Michael Andrews Bespoke 

2DB57B03-42ED-4ABC-A0C8-6DD4BB87D1EE.jpeg

Beny, kolejny raz w tym zestawie koordynowanym rzuca się w oczy brak skoordynowania długości spodni z ich szerokością.

• Upvote 4

2 godziny temu, O.v.K. napisał:

Po „pośniadannym” spacerze 🐥

Koszula w typowo biznesowy pencil stripe moim zdaniem jest z zupełnie innej bajki niż marynarka w houndstooth.

• Upvote 2

5 godzin temu, Beny23 napisał:

Dzisiaj na paradzie kapeluszy Wielkanocnych na Piątej Alei przed Katedrą Świetego Patryka

Bardzo ładnie. Jednak, jeszcze lepiej byłoby ze spodniami z cienkiej wełny z manszetem na zwężonej nogawce o odpowiedniej długości. ;) 

Len jako materiał na elementy klasycznej garderoby powinen zostać w końcu zdelegalizowany. 

• Upvote 1

46 minut temu, Midlife-Crisis napisał:

Przypomnisz, skąd marynarka? 

Massimo Dutti z zeszłorocznej kolekcji letniej. Typowy „wychodzony” zakup; przymierzałem z 10 razy i coś mi nie grało. W końcu, już w trakcie wyprzedaży i w innym salonie zrobiłem ostatnie podejście żeby utwierdzić się w decyzji na „nie”... i akurat ten egzemplarz był jak na mnie robiony 😅

@Zajac Poziomka ... i to jeszcze do lnianego egzemplarza z nakładanymi kieszeniami! 😎  A na serio to rozumiem Twoją uwagę jak najbardziej, ale dla mnie osobiście - zestawienie zagrało całkiem dobrze.

• Upvote 1

5 minut temu, O.v.K. napisał:

@Zajac Poziomka ... i to jeszcze do lnianego egzemplarza z nakładanymi kieszeniami! 😎  A na serio to rozumiem Twoją uwagę jak najbardziej, ale dla mnie osobiście - zestawienie zagrało całkiem dobrze.

Całkiem dobrze czasem wystarczy, ale gdybys potrzebował kiedyś dobrze, to jednak gładka koszula będzie pasowała lepiej. ;) 

Niby drobiazg, ale czasem szkoda psuć ciekawe zestawy takimi niedociągnięciami. @Zajac Poziomka chyba nie miał na myśli jedynie pasków, tylko niezgodność stopni formalności i skojarzeń. Ja to przynajmniej tak odbieram. Marynarka na spacer, a koszula idealna do biura. Obie rzeczy są fajne, ale pochodzą z niepasujących do siebie bajek. 

• Like 1
  • Upvote 3

6 godzin temu, Midlife-Crisis napisał:

Cienka flanela nie sprawdza się zimą, ale na wiosenne poranki w sam raz. 

O ile mankiety koszuli tylko chwilowo schowały sie w rękawach marynarki to ;) jest to, dla mnie, wzorcowy zestaw koordynowany! 

Bardzo przyjemne zdjęcie.

• Upvote 1

@Whitesnake dziękuję za komplement! Rękawy są ciut za długie i nie da ich się bardziej skrócić dołem z powodu aktywności guzików.  Zazwyczaj nie przeszkadza mit to, bo pracują.

Godzinę temu, Whitesnake napisał:

Len jako materiał na elementy klasycznej garderoby powinen zostać w końcu zdelegalizowany. 

Toć to byłoby straszne, bo zakupiłem lniany garnitur. 😂

• Upvote 2

4 minuty temu, Midlife-Crisis napisał:

Toć to byłoby straszne, bo zakupiłem lniany garnitur. 😂

Ok, ale idąc z nurtem aktualnej radykalizacji, przynajmniej łączenie lnu w zestawach koordynowanych powinno być zakazane pod karą chłosty. 🤣

53 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

@Whitesnake dokładnie o to mi chodziło. Przepraszam jeżeli byłem zbyt lakoniczny i mało precyzyjny :) 

Takich krytyków zawsze miło posłuchać 😁

To ja się dodatkowo pogrążę, gdyż ten zestaw był wcześniej zaplanowany i nie wynikał z nerwowego przeglądu garderoby 😅

1 minutę temu, Midlife-Crisis napisał:

Zestaw jest w moim repertuarze na okazje, kiedy się chce być eleganckim, ale nieformalnie i nie podpadać.

Nie ma się o co czerwienić ;)

Sam szukam dokładnie takich zestawów, gdyż od zeszłej środy zacząłem uczyć studentów swojego pierwszego, autorskiego przedmiotu. Trudno czasem wyważyć co założyć, będąc mimo wszystko wykładowcą, choć ledwie 8 lat starszym od studentów, którzy czasem potrafią przyjść na zajęcia w krótkich spodenkach ;)