Jump to content
Korneliuss

Co mam dziś na sobie

Recommended Posts

Koszulę trudno ocenić na podstawie tego zdjęcia, poza tym, że jest (chyba) biała.

Wg mnie taka ciemna poszetka w ciemny wzór do tej marynarki to trochę smutne/poważne połączenie.

Fajny krawat!

Eye_Lip

Edit. Jakubowi chodziło chyba o to, że krawat nie jest maksymalnie dociągnięty do gardła, sam nie zawsze dociskam co do milimetra...

Edit.2. 

post-3261-0-09589400-1454431219_thumb.jp

Już bez przesady z takimi sztywnymi wzorcami - zaraz ktoś stworzy matrycę idealnej łezki i wyśle do zatwierdzenia do Sevres. ;)

• Upvote 4

Dzięki za wszystkie rady

Koszula jest biała, zdjęcie robione w sztucznym świetle

Zestaw miał być w miarę "powazny" bo byłem na egzaminie ;) dlatego też krawat trochę "luźniej"

Zawsze mam problem z krawatem przy szerokim kolnierzyku żeby jak najmniej było widać poza węzłem

5d46265002d1de57efd43227904ecde6.jpg

Przed wyjściem na egzamin. Okazało się, że jako jedyny założyłem krawat, poszetek też bylo próżno szukać. Kilka garniturów się pojawiło na cały rok

• Upvote 3

@darthmax Osobiście polecam węzeł półwindsorski świetnie wypełnia szeroki kołnierzyk.

Do tego dobrałbym jaśniejszą poszetkę, co o tym sądzisz? ;)

@darthmax Osobiście polecam węzeł półwindsorski świetnie wypełnia szeroki kołnierzyk.

Do tego dobrałbym jaśniejszą poszetkę, co o tym sądzisz? ;)

Moja kolekcja poszetek jeszcze nie jest zbyt pokaźna, a ta która miałem wczoraj jest jedyną wełniana która mam, pasowała mi faktura

Co do komentarza o egzaminach - u mnie wczoraj (uniwersytet medyczny) na sali było też może kilka osób w marynarce, w garniturze nikogo, w krawacie byłem jedyny. Osób na sali było około 150

Rewelacyjnie wygląda, szczególnie z daleka. Przyznam się bez bicia, że jakoś nie mogę się przekonać do krawatu. Dla mnie grenadyna (brąz, zieleń, granat) byłaby w sam raz. Ale i tak to wszystko jest miłe dla oka – ze szczyptą dziwactwa, jak angielskiemu gentleman'owi przystoi.

Za dużo kraty, nie nosiłbym. Parasol ładny (bo bez kraty).

Obserwuję Pana krawiectwo, Panie Tomaszu, od dłuższego czasu i to jeden z pierwszych zestawów, który zupełnie nie trafił mi w mój gust. Nie powiem by gryzł w oczy, ale może jednak odrobinę za dużo tych krat (np. kamizelka i koszula). Marynarka za to wspaniała, piękno bespoke w pełnej krasie :) Mnie brak odwagi no takie wyczyny..

Dzisiaj.

* marynarka Brook Taverner

* koszula CT

* sweter Lambert

* krawat Embassy of Elegance

* poszetka od Poszetki

* zegarek Seiko

14b1b84e294f9101f7978d98ee1dafc9.jpg

• Upvote 6

@Hargin nie mierzyłem, ale na oko jest wyraźnie dłuższa. Ogólnie jest bardziej "angielska" jeżeli chodzi o wymiary i konstrukcję ;)

• Upvote 1