Jump to content
Korneliuss

Co mam dziś na sobie

Recommended Posts

Kolejny letni zestaw, tym razem prezentuję go na sobie, więc mozna ocenić jak leży.

Dołączona grafika

Spodnie - NEXT (secondhand)

Polo - Aquascutum (secondhand)

Buty - Espadryle Easy (secondhand)

Czapka - handmade 100% len (kupiona we Wrocławiu)

Zadam trochę off-topowe pytanie, nie chcąc otwierać nowego tematu. Lubię łączyć różne odcienie beżu i niebieskiego. Czy takie połączenie jest generalnie dopuszczalne ? Myślę głównie o ubraniu letnim - najczęściej beżowe spodnie lub spodenki i niebieskie koszulki lub koszule.

Kolejny letni zestaw, tym razem prezentuję go na sobie, więc mozna ocenić jak leży.

Na górze strony czytam tak: "Forum o klasycznej męskiej elegancji" i zaczynam się zastanawiać czy tylko ja czegoś nie rozumiem?

To ja sie zastanawiam, w czym w takim razie chodzic w 30 stopniowym upale. W garniturze?:}

Elegancja wymaga wyrzeczeń, a poza tym gentleman się nie poci, jak mawiał Oscar Wilde.

Uwazaj bo uwierzę, ze ktorykolwiek z forumowiczow nie poci sie przy 30 stopniach w garniaku ;].

Podziwiam Twój talent to wyszukiwania ciuchów u botaniego i cieszę się, żę masz styl, ale

imo nie chodzi o garniak, tylko ogólne wrażenie - szorty są zdecydowanie za krótkie jak na "eleganckie".

Strój odpowiedni do pogody i temperatury i pewnie wyjścia na gofra, ale do elegancji to moim zdaniem "trochę" daleko.

Pozdrawiam, Ę-żi'

tylko ogólne wrażenie - szorty są zdecydowanie za krótkie jak na "eleganckie".

Dokładnie, dla mnie te szorty śmiesznie wyglądają są zdecydowanie za krótkie, do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń.

Guest Hjalmar

Lniano-bawełniane długie spodnie i marynarka nadają się na upały. Ale u nas to rzadkość, zamiast tego wszyscy noszą te nieszczęsne koszule z krótkim rękawem.

Racja, długi, podwinięty rękaw wygląda lepiej. Te krótkie są takie często szerokie i zmniejszają optycznie ramię.

Dziś zestaw casualowy z koszulą jeansową Wrangler w roli głównej. Zastanawiam się czy te spodnie dobrze wyglądają w poniższej kombinacji.

Dołączona grafika

gribojedow moze sam coś wstawisz ?

na działkę się tak nie ubieram, poza tym ja w ogóle nie mam działki :)

twój komentarz nic nie wnosi, interesuje mnie np. czy kolory są dobrze dobrane a nie gdzie mogę w tym pójść... załapałeś?

Kolory są dobrze dobrany. Kremowy z niebieskim to bardzo dobry, klasyczny zestaw.

Fajnie, że pokazałeś zdjęcie. Dzięki!

Dziś zestaw casualowy z koszulą jeansową Wrangler w roli głównej. Zastanawiam się czy te spodnie dobrze wyglądają w poniższej kombinacji.

[/img]

Połączenie kolorystyczne jak najbardziej OK. Ze zdjęcia nie widac jaki kolor mają trampki. Jeśli granat to ok, jeśli czarne to nie pasują.

Na blogu pokazywałem kiedyś bardzo podobny zestaw, gdy pisałem o koszuli jeansowej:

Dołączona grafika

PS. Fajna meblościanka :-)

xkoziol nie mogłeś lepszego zdjęcia wkleić? ;-) To ma być klasyczna męska elegancja? A te białe "wieś" buty, jakaś pokraczna hybryda z zawiniętym noskiem, fu!

W takim razie proponuję założyc oddzielny wątek i po prostu wrzucać dowolne kombinacje ubraniowe, które czytelnicy mogą oceniać.

Zestaw ślubny koszmarny. Te buty!

Myślę, że Michał dobrał bardzo współczesny zestaw, ale inspirowany klasyką.

Michał- uważam, że dobrze wyglądasz w swoim zestawie. Dodatkowe punkty za nakrycie głowy!

Oto mój kolejny zestaw casual. Sweter to Marks & Spencer o składzie 90 % merino wool i 10 % silk. Przy okazji chciałbym zapytać czy można nosić wełnę latem ? I jak do takiej kombinacji pasują espadryle ? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące doboru kolorów, proporcji, tego jak zestaw leży, no i ogólnie czy sprawia dobre wrażenie. Dzięki !

Dołączona grafika

Kardigan bardzo fajny, poza tym, że bardziej jesienno-zimowy. Aczkolwiek na chłodniejsze letnie dni nie widzę przeszkód. Jednak uważam, że lepiej wyglądałby z koszulą z miękkim kołnierzykiem, np. w drobną kratkę, do tego jakiś knit i byłoby super.

Co do butów, zdecydowanie lepsze byłyby jakieś zamszowe mokasyny albo chukka boots, ale z braku laku i espadryle dają radę.

Guest Hjalmar

Przez braki koszuli ta góra przypomina piżamę. Proponuję dodać kremową albo niebieską koszulę.

Witam ! Tym razem kolejny zestaw casual z koszulą Divided i jedwabnym szalikiem w roli głównej.

Dołączona grafika

Czapka - 100 % len, handmande

Szalik - 100% jedwab, no name (secondhand)

Koszula - 100% bawełna, Divided by H&M (secondhand)

Spodnie - Marks&Spencer Chino (secondhand)

Mokasyny - Lesta

Kurtka - 100% bawełna, Marks&Spencer (secondhand)