Jump to content
Korneliuss

Co mam dziś na sobie

Recommended Posts

Kurde ja cały czas nie wiem co to jest SuitSupply, ale widziałem tę nazwę już tyle razy na FB, że chyba w końcu zadam sobie trud żeby coś o tym przeczytać :)

...]

David, czy o nabytek z SuitSupply?

Tak.

Kupowałeś na odległość, czy w ich sklepie?

Chętnie bym kupił u nich marynarkę ale mam trochę za duże barki i problem z doborem.

Odsyłanie i wymiany trochę mnie irytują.

David jeżeli możesz to zrób jakieś ładne zdjęcia w dziennym świetle i pokaż całość.

Zaprawdę, powiadam Ci .... niewiele widać. ;)

Dzień dobry, koledzy.

Poniżej mój dzisiejszy zestaw. Niestety nie potrafiłem zrobić zdjęcia, które oddałoby dobrze kolor marynarki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Masz problem z rożkami kołnierzyka koszuli. W niektórych koszulach też mi się tak robi i bardzo mnie to irytuje. Dobre efekty w walce z tym zjawiskiem daje stosowanie metalowych fiszbin, lekko wygietych w łuk, i dodatkowe prasownanie kołnierzyka z już włożoną fiszbiną (czasem jeszcze wzmacniam efekt krochmalem w spray'u).

@Kyle - w każdej koszuli używam metalowych fiszbinów - w tej na zdjęciu również. Muszę sprawdzić twój sposób i lekko je wygiąć :)

@Secondhand Dandy - tak jest :) Nie mogłem się jej oprzeć:))

Czy w CMDNS jeszcze się coś dzieje?

ja czekam na zapowiadany tutorial robienia zdjęć, no nie wychodzą mi :(, w kolejce czeka też zestaw przerobiony przez pana Mazura.

@Łukasz, w moim odczuciu marynarka jak i koszula ma zdecydowanie za krótkie rękawy. Zgodzę się również z Kylem, że musisz coś zrobić z rogami kołnierza. Sama koncepcja zestawu, dla mnie in plus! Bardzo podobają mi się również buty, możesz powiedziec co to za model?

Bardzo podobają mi się również buty, możesz powiedziec co to za model?

Loake, model Burford.

Dziękuję bardzo Immune!

Wydaje mi się, że w butonierce jest "to" co jest jedwabną spinką do mankietów np, od poszetka.com.

Na pierwszym zdjęciu koszula i krawat kontrastują podobnie jak skóra i okulary. Dzięki temu świetnie to wygląda.

Na drugim zdjęciu tego nie ma, ale tam marynarka to perełka :) 3 guziki obniżają punkt środkowy co jest korzstne, a szeroka klapa, która nie jest zaprasowana na sztywno przywodzi na myśl bespoke. Nice!

Chyba jest po prostu bardziej mięsista. Gdzieś już była dyskusja o tym jak wiele to daje.

Mięsistość i gramatura jest porównywalna z tą pierwszą, ale to dwa zupełnie inne materiały i to są właśnie detale, które wpływają na efekt końcowy. Szara marynarka to 80% wełna, 20% poliamid, a ta beżowa to 100% kaszmir. Kaszmir ma to do siebie, że pięknie się układa,nie jest taki "płaski".

Dobry zestaw jest na drugim zdjęciu,chociaż wielkość klap jak w dwurzędówce.W trzecim zestawie krawat wygląda jak krajka,jest bardzo ciężki a ten węzeł jeszcze pogłębia jego wagę,poszetka tez inna bajka.

Dobry zestaw jest na drugim zdjęciu,chociaż wielkość klap jak w dwurzędówce.W trzecim zestawie krawat wygląda jak krajka,jest bardzo ciężki a ten węzeł jeszcze pogłębia jego wagę,poszetka tez inna bajka.

Szerokość klap 9 cm, więc do dwurzędówki jej daleko.

W ostatnim zestawie krawat jest z grubej tkaniny tweedowej. To najwęższy węzeł, jaki można na nim zawiązać. Poszetka dobrana do spodni. i marynarki (granatowo-fioletowa).