Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko tutaj mogę napisać, że to mój DB SC od MiMe MTM z kuponu Carnet w zestawie koordynowanym ze spodniami z flaneli VBC z MiMe RTW :D:D:D 

Jestem zadowolony, że udało mi się dowieźć taki zestawik w bagażu podręcznym aż do ogrodów Szkocji, czyli regionu Lowlands gdzie pracuje destylarnia Glenkinchie, która ma 2. największe alembiki w Szkocji po Bunnahabhain na Islay :D 

IMG_0772.thumb.jpg.b7cda3deda94110e1167a7c530ffbbf0.jpg

Odwiedziłem też archiwum DIAGEO nieopodal Stirling gdzie pooglądałem sobie oryginalne zapiski Johna Walkera z jego pierwszego sklepu otwartego w 1820 :D Były tam wszystkie butelki JW ever. Czy wiedzieliście, że Jaś Wędrowniczek w latach 50 zaczął iść w drugą stronę? :D

 1466382258_1archives.thumb.jpg.f9ffa678f57040a8c4e4ca4dce2eea72.jpg
Na sam koniec spuściłem trochę z tonu przyodziewając mój ulubiony zestaw casualowy czyli marynarka + golf z wełny merynosowej i zapoznałem się z lokalnymi krowami :D 16.thumb.jpg.4b809adb3cedfd88b9d676bef42d9081.jpg

Zajrzałem też do destylarni Glen Ord, w której produkuje się popularnego malta dla początkujących - The Singleton :D Kręciliśmy tam materiał o produkcji whisky słodowej, ale żeby nie wyszedł zbyt smutny i poważny dołożyłem kilka przebitek z przymrużeniem oka jak ta poniżej ;)

BTW z ciekawości zapytam - czy kojarzycie żeby ktoś kiedyś dodał video w CMDNS? IMO całkiem ciekawy pomysł :D:D:D

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bartek 00 napisał:

@4inHand nie odbieraj tego jako uszczypliwości, ale od reklamy masz swój osobny wątek.

Nie odbiegając od tematu na pierwszym zdjeciu ładny zestaw, ale mam wrażenie, że marynarka jest za krótka. 

Spoko, nie odbieram tego jako uszczypliwość :D Po przemyśleniu sprawy usunąłem być może za bardzo subiektywną (choć szczerą) opinię o golfach z mojego pierwotnego wpisu. Jak rozumiem, to o nią chodziło, bo podawanie producenta ubrań chyba jest OK (robią to prawie wszyscy w tym wątku). 

Co do marynarki, ma taką samą długość jak większość moich marynarek (ustaloną metodą prób i błędów) i według mnie jest OK. Tutaj zdjęcie lepsze niż komórką :D

194054858_kola-zmiana.jpg.914b616b460a51d7fd65b78bcce6b394.jpg

.... natomiast faktyczne idę w kierunku (być może) wydłużenia formalniejszych marynarek (np. smoking albo garnitur wizytowy) o 1-2 cm w przyszłości co według mnie jest zabiegiem tylko dla koneserów krawiectwa i nie miałoby żadnych szans zaistnieć na polskim rynku.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, 4inHand napisał:

wydłużenia formalniejszych marynarek (np. smoking albo garnitur wizytowy) o 1-2 cm w przyszłości co według mnie jest zabiegiem tylko dla koneserów krawiectwa i nie miałoby żadnych szans zaistnieć na polskim rynku.

(o garniturze Miler Phoenix - długa marynarka - źródło: tomaszmiler.com)

"Kształt garnituru Phoenix jest wynikiem rozmów z dziesiątkami klientów pracowni MILER Bespoke Tailoring"

"(...) w dyskusji na jego temat udział wzięli najsławniejsi influencerzy modowi na świecie!"

"Podobnie odniosłem się do długości marynarki. Ponieważ garnitur Phoenix oparty jest na klasycznych wzorcach krawiectwa miarowego, musiałem postawić na najbardziej klasyczne proporcje sprawdzone od lat. Marynarkę zaprojektowano tak, aby dzieliła sylwetkę na dwie połowy. W praktyce wygląda to doskonale!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lubo69 napisał:

(o garniturze Miler Phoenix - długa marynarka - źródło: tomaszmiler.com)

"Kształt garnituru Phoenix jest wynikiem rozmów z dziesiątkami klientów pracowni MILER Bespoke Tailoring"

"(...) w dyskusji na jego temat udział wzięli najsławniejsi influencerzy modowi na świecie!"

"Podobnie odniosłem się do długości marynarki. Ponieważ garnitur Phoenix oparty jest na klasycznych wzorcach krawiectwa miarowego, musiałem postawić na najbardziej klasyczne proporcje sprawdzone od lat. Marynarkę zaprojektowano tak, aby dzieliła sylwetkę na dwie połowy. W praktyce wygląda to doskonale!"

 

Bardzo dziękuję, że tak dokładnie analizujesz moją komunikację marketingową! Biorąc pod uwagę, że to artykuł napisany kilka lat temu imponuje mi, że z taką łatwością i tak obszernie go cytujesz. To bardzo miłe uczucie wiedzieć, że docieram również do osób na  wysokich poziomach wtajemniczenia w klasyczną elegancję! A teraz do sedna: jest dokładnie tak jak zacytowałeś i dokładnie takiej długości jak opisano powyżej jest garnitur Phoenix oraz moja marynarka DB ze zdjęcia (co widać lepiej na drugim zdjęciu, które dodałem) :D Natomiast tak jak napisałem myślę o tym żeby prywatnie, w mojej własnej garderobie, i to tylko być może, przekroczyć odrobinę tę granicę ponieważ krawiectwo miarowe daje takie możliwości, a ja czuję, że być może mi się to spodoba. Jestem głęboko przekonany o tym, że w świecie ubrań jest tak samo jak w świecie whisky, żeglarstwa i wielu innych dziedzinach życia - jeśli nie eksperymentujesz i nie ryzykujesz to tworzy się wokół Ciebie strefa komfortu, w której możesz być mocnym średniakiem, ale nie będziesz na topie. I dla jasności, nie uważam, że to coś złego! Przecież wielu prywatnych użytkowników ubrań chce po prostu wyglądać dobrze, a nie eksperymentować z tym gdzie jest granica. Jednak w moim przypadku ubrania to nie tylko olbrzymia przyjemność, ale także sprawa zawodowa i jest we mnie wielka determinacja żeby MiMe jako marka (niekoniecznie jako ja) było w czubie wyścigu więc jestem gotów opuszczać strefę komfortu i uważam, że lepiej jest kiedy najpierw zrobię to ja, a dopiero kiedy uznam to za korzystny ruch, zaproponuję to klientom :)

21 minut temu, Servetch napisał:

@4inHand - z czego wynika ta niechęć polskiego rynku do dłuższych marynarek?

Możesz zdradzić, jak zbiera się takie dane "od kuchni"?

Pewnie! Długa marynarka przekracza normę rynku, nawiązuje do bardzo starych zasad ubraniowych i jest odwrotnością panującego trendu marynarek krótkich. W sklepach sieciowych kupić można marynarki casualowe, które mają długość praktycznie równą rękawom. Trend ten niestety propaguje się również na percepcję garniturów bardziej formalnych co wymaga od firm jednej z dwóch reakcji: dostosowania się do tej sytuacji i szycia krótszych marynarek (co robi wiele marek globalnych), lub pójścia pod prąd i włożenia ogromu pracy w edukację. Ja wybieram tę drugą drogę i powiem szczerze, że choć nie zawsze jest to bardzo łatwe, mam z tego olbrzymią satysfakcję, bo realnie zmieniam wraz z moim zespołem życie wielu osób na lepsze! 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blekit napisał:
3 godziny temu, blekit napisał:

Z weekendu.

 

  Ukryj zawartość

 

Ponieważ jak powszechnie wiadomo sport to zdrowie, to są pewnie ostatnie zdjęcia jakie wrzucam na jakiś czas :P

 

 

... znaczy, że teraz będziesz chodził w dresach?

😩

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.