Skocz do zawartości
Korneliuss

Co mam dziś na sobie

Rekomendowane odpowiedzi

@wimon @mosze Dziękuję za sugestie i uwagi. Postaram się poprawić przy nastepnym razie.

Poszetka fakt, źle ułożona. Sam to zauważyłem i poprawiłem. :)

Wydawało mi się, że spodnie wyprasowałem dokładnie, ale najwyraźniej nie zgłębiłem tej techniki dostatecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Diminished

Letni kardigan SuSu.

Notabene, troszkę mnie irytuje, że jak chcę dostać coś mnie typowego czy z ciekawszej tkaniny, to w zasadzie w moim budżecie zostaje tylko SuSu. Tym bardziej, że ceny niektórych produktów mogłyby niższe. Polskiej marki sartorialne także nie dają żadnej alternatywy dla niektórych rzeczy, a o sieciówkach to już szkoda słów.

Ostatnio się rozglądam trochę spodniami letnimi (bawełna / len i ich mieszanki) w kolorze złamanej bieli. Tylko w SuSu znalazłem coś ciekawego i nawet bym zostawił mimo absurdalnej ceny (ok 600 pln), gdyby nie to, że jeszcze musiałbym konstrukcję trochę poprzerabiać u krawca. Jakby się jeszcze dało, bo w chinosach od nich to wręcz brak materiału na poszerzenie nogawek.

Chyba mi tylko szycie zostało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, BrotherM napisał:

Letni kardigan SuSu.

Dziękuję, tego się właśnie obawiałem :-D Jeśli dobrze pamiętam, Mr Vintage kiedyś pisał o ich kardiganach o warkoczowym splocie, od tamtego czasu nie widziałem ich w ofercie żadnego innego sklepu (w ogóle o kardigany trudno u nas). Niestety SuSu to za wysokie progi dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, BrotherM napisał:

Ostatnio się rozglądam trochę spodniami letnimi (bawełna / len i ich mieszanki) w kolorze złamanej bieli. Tylko w SuSu znalazłem coś ciekawego i nawet bym zostawił mimo absurdalnej ceny (ok 600 pln), gdyby nie to, że jeszcze musiałbym konstrukcję trochę poprzerabiać u krawca. Jakby się jeszcze dało, bo w chinosach od nich to wręcz brak materiału na poszerzenie nogawek.

Chyba mi tylko szycie zostało.

Benevento? Bawełniane i lniane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sigmund

Rzadko piorę sweterki i podobne, a jak juz to ręcznie. 

@Harth

Mam 6 par obecnie i w chwili obecnej jestem w sytuacji, gdy w zasadzie juz niewiele rzeczy mnie z oferty Benevento interesuje. Ot to pewna "wada" klasycznej odzieży, która sprawia, iż na pewnym etapie nie ma już powodu sięgać po produkty danego sklepu, jesli oferta się nie rozwija. Rozumiem takze, iz sklep nie ma potrzeby sięgać po atypowe tkaniny, a o takich myślę.

Z SuSu mierzylem te:

https://eu.suitsupply.com/pl/trousers/jasnobrązowy-spodnie/B1014.html?cgid=Trousers

https://eu.suitsupply.com/pl/trousers/biały-spodnie/B1005.html?cgid=Trousers

Nie na moje nogi.

Czas na bespoke  :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@BrotherM w Luxire można teraz zamówić trial pants jako off-white chino, cena atrakcyjna ~250zł, nic więcej nie powiem, bo oczekuje na realizacje mojego zamówienia

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, BrotherM napisał:

Zdecydowanie polecam spróbować Yooxa, tam spodni w kolorze white/off-white w świetnych cenach jest akurat ogrom (białe sprzedają się jako ostatnie, bo są mało praktyczne), mnóstwo znanych i mniej znanych włoskich marek: Inotex, PT, Zanella, Berwich, Rota, Jacob Cohen itd. Oczywiście wiadomo, sporo będzie trial and error, ale stosunek jakości do ceny jest nie do pobicia. Np. nie tak dawno kupiłem (zdjęcia w CMDCNS) jasne kremowe spodnie z bawełny Loro Piana za 40 euro :-) 

Nb. kardigany i swetry o warkoczowym splocie też się na Yooxie trafiają i też w świetnych materiałach (wełna z kaszmirem, wełna z angorą) i rozsądnych cenach, ale tu już trzeba wytrwalej polować, bo w dobrych spodniach to po prostu można przebierać.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, dziko napisał:

Nb. kardigany i swetry o warkoczowym splocie też się na Yooxie trafiają i też w świetnych materiałach (wełna z kaszmirem, wełna z angorą) i rozsądnych cenach, ale tu już trzeba wytrwalej polować, bo w dobrych spodniach to po prostu można przebierać.  

Ze swetrów warte polecenia są 100% kaszmirowe Ballantyne, czy Malo. Ceny są faktycznie rozsądne, co nie znaczy że niskie (~150 euro i więcej) i na ogół dostępne są pojedyncze rozmiary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@poszetka.com
Dzięki! Może uda mi się uchwycić całość przy dobrym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Egonax napisał:

@zaki świetny krawat. Zdradzisz skąd? Nie znalazłem go w ofercie sklepu.

Nowość na lato 😀 jedwab z lnem. Pack shoty w drodze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj

20180521_073716_2.thumb.jpg.111fafe1cf113c34b6ad75734c6c5979.jpg

20180521_073226.thumb.jpg.e422e8d356025b12344b6a94545b27c5.jpg

* Krupa & Rzeszutko

* Tyrwhitt

* 2x Poszetka

* Yanko

20180521_073737.thumb.jpg.c48fd8fcf750fa6b288d19d0c2e813d0.jpg

• Like 2