Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Mateo napisał:

 

ciekawe, czy admini  nie przerzucą ;) Co to za marynarka i buty?

 

7 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Marynarka to faktycznie Havana od SS. Koszula to Charles Tyrwhitt, krawat i poszetka to Embassy of Elegance.

Super zestaw! Zazdroszczę. Zawsze jak mi się podoba marynarka okazuje się, że to SS ;) Szkoda, że nie można przy zamówieniu długości rękawów skorygować :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tomasz T napisał:

Szkoda, że nie można przy zamówieniu długości rękawów skorygować :( 

Skrócić rękawy zawsze można. Ja rękawy w marynarkach SS skracam 2-2,5 cm dołem u osiedlowej krawcowej. To prosta przeróbka, kosztuje około 30 złotych. Więcej też można skrócić (górą), ale to trudniejsza i droższa przeróbka i z tym lepiej się udać do dobrego krawca. Problem pojawia się kiedy potrzebujesz wydłużyć rękawy...

@Mateo elegancka biała koszula+krawat moim zdaniem niezbyt pasują do jeansów. Całość ubioru prezentuje się niespójnie. Można temu zaradzić na dwa sposoby

1)  obniżyć formalność góry (zmienić koszulę na inną lub zrezygnować z krawata)

2) zwiększyć formalność dołu (zmienić jeansy na chinosy lub spodnie wełniane)

@phantom może to kwestia zdjęcia, ale według mnie guziki tej koszuli wyglądają okropnie...

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo połączenie krawata z denimowymi spodniami to już kwestia filozofii. Ja taki ostry w podejściu nie jestem, chociaż sam tego nigdy nie robię. Gorszym dla mnie jest dobór torby, która moim zdaniem "za bardzo pasuje", przez co wygląda to jak w reklamie. Zdjęcie jak mur w tle robi wrażenie profesjonalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Midlife-Crisis napisał:

@Mateo połączenie krawata z denimowymi spodniami to już kwestia filozofii. Ja taki ostry w podejściu nie jestem, chociaż sam tego nigdy nie robię. Gorszym dla mnie jest dobór torby, która moim zdaniem "za bardzo pasuje", przez co wygląda to jak w reklamie. Zdjęcie jak mur w tle robi wrażenie profesjonalne. 

Ja za połączeniem jeansów i krawata nie przepadam, ale też jest to dla mnie akceptowalne. Po prostu w tym konkretnym przypadku nie dość, że to połączenie jeansów i krawata, to jeszcze w towarzystwie białej eleganckiej koszuli. Gdyby to był np. błękitny ocbd, to wyglądałoby to o wiele lepiej. A jak już biała koszula z klasycznym kołnierzykiem do jeansów, to raczej bez krawata....

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2018 o 16:14, Zajac Poziomka napisał:

elegancka biała koszula+krawat moim zdaniem niezbyt pasują do jeansów. Całość ubioru prezentuje się niespójnie. Można temu zaradzić na dwa sposoby

1)  obniżyć formalność góry (zmienić koszulę na inną lub zrezygnować z krawata)

2) zwiększyć formalność dołu (zmienić jeansy na chinosy lub spodnie wełniane)

Rozumiem podejście ale mam mniej ortodoksyjne podejście do jeansów. Dopóki nie ma zauważalnych przetarć na jeansach to nie mam problemu żeby łączyć je krawatem i formalną koszulą. Za to mam bardziej ortodoksyjne podejście do niebieskich koszul, od czasu kiedy kierowcy autobusów w Warszawie dostali niebieskie koszule to za każdym razem jak zakładam niebieską koszulę czuje się trochę jakbym wykonywał ten zawód :)

W dniu 17.04.2018 o 13:17, Midlife-Crisis napisał:

@Mateo połączenie krawata z denimowymi spodniami to już kwestia filozofii. Ja taki ostry w podejściu nie jestem, chociaż sam tego nigdy nie robię. Gorszym dla mnie jest dobór torby, która moim zdaniem "za bardzo pasuje", przez co wygląda to jak w reklamie. Zdjęcie jak mur w tle robi wrażenie profesjonalne.

Jest to torba którą używam na co dzień bo tylko do niej mieszczą mi się pojemniki z jedzeniem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mateo napisał:

Za to mam bardziej ortodoksyjne podejście do niebieskich koszul, od czasu kiedy kierowcy autobusów w Warszawie dostali niebieskie koszule to za każdym razem jak zakładam niebieską koszulę czuje się trochę jakbym wykonywał ten zawód :)

Kiedy zakładasz białą koszulę, nie czujesz się trochę jak kelner? Byłoby to równie racjonalne skojarzenie.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zajac Poziomka napisał:

Kiedy zakładasz białą koszulę, nie czujesz się trochę jak kelner? Byłoby to równie racjonalne skojarzenie.

Rozumiem podejście i analogię ale takiego odczucia nie mam :) Jak widać bardziej boję się kierowców autobusów niż kelnerów. Jest to mocno subiektywna sprawa. Każdy ma jakieś indywidualne podejście i obserwacje co do ubioru własnego i ubioru innych otaczających nas osób. Część z nich chce się powtarzać i naśladować, a części wolałoby się unikać.  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.