Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, mosze napisał:

Na czym polega taka poprawka - korekta wszycia ramion czy zwężenie? Mam tak w kilku marynarkach. Wg mnie przyczyną jest najczęściej zbyt duża szerokość ubrania w ramionach.

Nie znam się, może @Ernestson się wypowie? W jednej marynarce krawiec chyba mi trochę zwężał. Z kolei w płaszczu inny krawiec dołożył chyba trochę wypełnienia i nieco inaczej wszył rękawy. Nie jestem pewien bo nie dopytywałem się o szczegóły techniczne i było to dosyć dawno, od dłuższego czasu raczej staram się unikać ubrań które tak się na mnie układają w ramionach.

Przyczyną może być chyba zarówno zbyt duża (oczywiste) jak i zbyt mała (za bardzo wystają tricepsy) szerokość ubrania w ramionach... ale ponownie - tak mi się tylko wydaje, nie znam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji omawiania konkretnych ramion zapytam: czy takie układanie się ramion jak poniżej ze względu na inne wszycie rękawa jest według was ok?

https://instagram.com/p/BbSrDueDmoZ/

https://instagram.com/p/BWzRE-UjaWn/

Są tam właśnie takie przestrzenie powietrzne. Pytam, bo tak w niektórych marynarkach mam, i dla mnie jest to ok.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Midlife-Crisis Mnie się to nie podoba. No ale nie podobają mi się też rozpięte dwurzędówki i rękawiczki noszone do loafersów wiec może po prostu nie mam gustu...

Gdybym tak miał w marynarce RTW i nie byłoby to bardzo widoczne, to pewnie bym przebolał ale nie chciałbym na pewno celowo takiego efektu w marynarce bespoke.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje duża szansa, że się mylę, bo moje doświadczenia z bespoke wynoszą "zero zero nic", ale wydaje mi się, że szersze ramiona (jak te na zdjęciach od Zaremby) to celowy zabieg mający na celu optycznie poszerzyć górę. Wydaje się, że pan z pierwszego linka tego nie potrzebuje, choć ciężko to ocenić po tym zdjęciu. A może to taki styl krawca. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎11‎-‎12 o 13:58, Tanatos70 napisał:

Potrzebowałem czegoś do kompletu do zamówionych w ramach ostatniego GMTO Vassów. Padło na taki "anorektyczny" płaszczyk z wełny casentino. Żonie się niezbyt podoba (kolor zbyt ostentacyjny i taki pokudlony jakiś ;-)), ale ja się w nim dobrze czuję.

Mam prawie identyczny kolor tylko jednorzędówkę i jest rewelacyjny. Wygląda super - żona się nie zna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodzu napisał:

Istnieje duża szansa, że się mylę, bo moje doświadczenia z bespoke wynoszą "zero zero nic", ale wydaje mi się, że szersze ramiona (jak te na zdjęciach od Zaremby) to celowy zabieg mający na celu optycznie poszerzyć górę. (...)

Oj to byłoby dla mnie dobre usprawiedliwienie, bo w mojej górze jest co poszerzać. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodzu napisał:

Istnieje duża szansa, że się mylę, bo moje doświadczenia z bespoke wynoszą "zero zero nic", ale wydaje mi się, że szersze ramiona (jak te na zdjęciach od Zaremby) to celowy zabieg mający na celu optycznie poszerzyć górę.

Jak najbardziej, jedną z funkcji krawiectwa jest poprawianie "ułomności" sylwetki, zbliżenie jest do ideału "V-power man" ;-) - ten aspekt jest tutaj zaskakująco rzadko podkreślany. IMHO w płaszczu @Tanatos70 (bardzo fajnym zresztą, choć do samego materiału się chyb nie przekonam) lewe ramię jest jeszcze całkiem akceptowalne, dopiero na prawym jest zbyt duże załamanie.  Dobry krawiec bez problemu skoryguje szerokość, robiłem to wiele razy u Pana Józefa Mazura w Warszawie (a jako ciekawostkę dodam jeszcze, że ostatnio Panu Mazurowi udało się nawet świetnie skorygować odstający kołnierz, co zdaniem wielu blogów męsko-modowych jest niemożliwe).

Pierwsze zdjęcie z instagramu Zaremby to chyba tzw. pagoda shoulder - rzecz rzadko spotykana, ale nie będąca jakimś fikuśnym udziwnieniem. Wypełnione, poszerzone ramiona mają na forum trochę złą prasę zapewne przez to, że wielu ludziom kojarzą się z pancernymi kreacjami Bytomia, ale przecież rozbudowana góra w wykonaniu dobrych krawców angielskich czy włoskich to zupełnie inna bajka, co widać np. w niektórych stylizacjach @blueloafers.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pagoda shoulder to jeszcze coś innego, mianowicie gładka, wklęsła linia barku (stąd nazwa, bo linia ma przypominać dach pagody); ja przynajmniej tego na tym zdjęciu zalinkowanym wyżej nie widzę.

5123616305_af78208c54.jpg

Natomiast zastanawiam się, czy taki układ jak u Jonathana jest do uniknięcia przy wypełnionej w barkach marynarce i odwiedzionych od ciała ramionach. W końcu wypełnienie kuli rękawa nie ma się za bardzo jak ruszać w tej osi i jeśli wygląda dobrze przy opuszczonych rękach, nie musi idealnie przy innej pozycji ciała. 

Przynajmniej mnie się wydaje, że widuję takie zjawisko właśnie w sytuacji, gdy marynarka ma wypełnienia, a ręce noszącego są odwiedzione - i to nawet na zdjęciach ludzi w wysokiej klasy bespoke'owych garniturach. Tutaj ekstremum, dla zilustrowania.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję chłopaki za miłe słowa :).

@Wuj: 182 cm, ale będę nosił z podniesionym czołem :-D.

@dziko- to jest takie "fajne" casentino, ta struktura z tym konkretnym kolorem fajnie współgra i nadaje płaszczowi "charakteru". Przynajmniej dla mnie efekt jest naprawdę niezły. Taki "powerlook" ;-).

@Zajac Poziomka ma rację. Coś jest na rzeczy z tymi ramionami (widzę na zdjęciach). Odrobinę jest to wina zbyt długich rękawów, które się łamią "po drodze" i lekko podnoszą ramiona. NIżej "pozycja robota" z obciągniętymi (jak ja nie lubię tego słowa ;-)) ramionami. Jest lepiej, ale idealnie nie będzie.

Sorry za "domową" bluzę:

5a0a0d4611ec6_casentinorobot.thumb.jpg.c1a4ffbbe1e65b7418b7c5bbca0cb756.jpg

5a0a0f3b7af2b_casentinostrachnawrble.jpg.ed8341819f4d89d9d9564f2a4c25a158.jpg

Jednak jak podniosę ramiona to efekt się pojawia. Może faktycznie jest trochę za szeroko w "barach", albo "bary" za wąskie. No nie mam idealnej sylwetki- np. obwisłe ramiona, a prawe bardziej ;-). Serio to mam problem w wielu marynarkach z prawym ramieniem. Lepiej jest w takich lekko wypełnianych. W jednych ten irytujący efekt występuje, w innych nie. Pracownia krawiecka, w której robię drobne poprawki specjalizuje się w krawiectwie damskim i cudów się po nich nie spodziewam, ale parę razy korygowali mi prawe ramię (jak problem był niewielki) i było lepiej, aczkolwiek nie idealnie (coś tam chyba "zbierali", bez większych ingerencji).

Tak się zbieram, aby w końcu odwiedzić panów @Krupa & Rzeszutko i coś porządnego w końcu obstalować, tym bardziej że prawie codziennie przejeżdżam "mimo", ale jakoś nie miałem jak dotąd śmiałości ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Midlife-Crisis @Haz żeby była jasność - odnosiłem się tylko do pierwszego przykładu, drugi (marynarka Macieja Zaremby) wygląda mi normalnie i nie ma się czego czepiać. Oczywiście że przy mocnym wypełnieniu ramion (czy nawet i  bez wypełnienia) marynarka nie będzie wyglądać idealnie nie licząc „pozy robota”, ale w tej z pierwszego przykładu chyba poszło coś nie tak jak trzeba. Dla przykładu dwie inne marynarki, które również chyba mają dosyć mocne wypełnienie ramion:

AAC5ACDB-41FC-460C-89E8-0F9F3AE2D809.thumb.jpeg.4db4caa5a0768d9c78544c2f34c37d82.jpeg

8735DFAE-4839-4128-959D-444A1C80E2A9.thumb.jpeg.f573b3e6ead475e8a0746cee3da01983.jpeg

I inna, chyba z mniejszym:

D8EDF2E9-CD8D-4855-849F-DC9D688300BD.jpeg.b840f61cf0fb92e7e7907ddd4c83fe30.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2017 o 17:08, Zajac Poziomka napisał:

Nie znam się, może @Ernestson się wypowie? W jednej marynarce krawiec chyba mi trochę zwężał. Z kolei w płaszczu inny krawiec dołożył chyba trochę wypełnienia i nieco inaczej wszył rękawy. Nie jestem pewien bo nie dopytywałem się o szczegóły techniczne i było to dosyć dawno, od dłuższego czasu raczej staram się unikać ubrań które tak się na mnie układają w ramionach.

Przyczyną może być chyba zarówno zbyt duża (oczywiste) jak i zbyt mała (za bardzo wystają tricepsy) szerokość ubrania w ramionach... ale ponownie - tak mi się tylko wydaje, nie znam się.

Materiał wisi trochę w powietrzu (szczególnie prawe ramię) zamiast układać się na ramionach @Tanatos70 i stąd problemy. Z samą szerokością ramion jest wszystko w porządku.

 

Tak włączając się do wczorajszej dyskusji to uważam, że tutaj 

 wszystko poszło jak trzeba. Poszerzane ramiona zawsze będą się tak zachowywać, niezależnie od tego czy są przy okazji podniesione czy nie. A sam pomysł z ich poszerzaniem to już kwestia stylu. Sam jako posiadacz beznadziejnie wąskich ramion, rozumiem potrzebę i dla siebie stosuję podobne myki.

@Zajac Poziomka, nie każdy ma Twoje ramiona :D

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis na sobie Lancerto x Mr.Vintage, Osovski, poszetka.com i kardigan Uniqlo. Kardigan okazal sie tylko placeholderem, fatalna jakosc- po pierwszym praniu sciagacz na dole nie trzyma i dol wyglada ja t-shirt. Co prawda cenowo nie jest to nie wiadomo jak wysoka polka- kardigany 100% merino maja za 40 euro, w promocji za 30 euro. Wobec tego Uniqlo radze omijac. 

IMG_20171115_065902.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, adamW napisał:

Dzis na sobie Lancerto x Mr.Vintage, Osovski, poszetka.com i kardigan Uniqlo. Kardigan okazal sie tylko placeholderem, fatalna jakosc- po pierwszym praniu sciagacz na dole nie trzyma i dol wyglada ja t-shirt. Co prawda cenowo nie jest to nie wiadomo jak wysoka polka- kardigany 100% merino maja za 40 euro, w promocji za 30 euro. Wobec tego Uniqlo radze omijac. 

Mam kilka rzeczy z wełny merino z Uniqlo i uważam, że prezentują bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Może trafił Ci się wadliwy egzemplarz, proponowałbym go zareklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ernestson napisał:

Materiał wisi trochę w powietrzu (szczególnie prawe ramię) zamiast układać się na ramionach @Tanatos70 i stąd problemy. Z samą szerokością ramion jest wszystko w porządku.

No mówiłem- obwisłe ramiona, a w szczególności prawe :). Skutki ciężkiego dzieciństwa i szkoły "pod górkę". Mniej więcej, jak u Tytusa ;-)::

5a0bfe8fe3be0_tytusksigaXIV.jpg.3779bcf17b1e0e462eae9928ad3795d7.jpg

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do dyskusji o ramionach: wg mnie płaszcz kolegi @Tanatos70 jest za szeroki w barkach. Niektóre z efektów przedstawionych na zdjęciach kolegów wynikają też z nietrafnie dobranego kąta wszycia rękawa do korpusu płaszcza (linia wszycia jest za bardzo odchylona górą na zewnątrz) oraz ze zbyt mało spadzistej linii barków płaszcza. Żeby to skorygować, trzeba obniżyć ramię (linię barku)/zmienić kąt wszycia rękawa/zwęzić barki płaszcza. Sam mam z tym problem z racji wąskich i dość opadających barków. Wątłe i opadające ramiona można korygować optycznie albo poszerzając barki ubrania, albo/i stosując większe wypełnienie u góry.  Kompromisowe byłoby chyba nieduże wypełnienie, pozwalające zachować naturalną linię barków (ramion) i lekkie poszerzenie ubrania w barkach/ramionach.

Panowie @Tanatos70 oraz @zaki - dlaczego do zimowych czy późnojesiennych płaszczy nie zakładacie czapek, szalików i odpowiednich do pory roku butów? :shock: Bez tej oprawy płaszcze wyglądają jak przymierzone do zdjęcia, a nie naturalnie noszone....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11/13/2017 o 21:58, Haz napisał:

Natomiast zastanawiam się, czy taki układ jak u Jonathana jest do uniknięcia przy wypełnionej w barkach marynarce i odwiedzionych od ciała ramionach. W końcu wypełnienie kuli rękawa nie ma się za bardzo jak ruszać w tej osi i jeśli wygląda dobrze przy opuszczonych rękach, nie musi idealnie przy innej pozycji ciała. 

Przynajmniej mnie się wydaje, że widuję takie zjawisko właśnie w sytuacji, gdy marynarka ma wypełnienia, a ręce noszącego są odwiedzione - i to nawet na zdjęciach ludzi w wysokiej klasy bespoke'owych garniturach. Tutaj ekstremum, dla zilustrowania.

Tutaj przyklad z najnowszego wpisu Simona:

image.png.559bb68d54d7bb63f1e2753b3ae0f4b5.png

Ja u siebie tez to czasem widuje, Solito (najbardziej "podniesiona" reka jak znalazlem, nie tak bardzo inaczej niz Simon). Choc tkanina jest konkretnej grubosci i to na pewno tez gra role.

W B&Tailor to jest typowo kwestia stylu gdzie ramiona sa konkretnie poszerzone.

W marynarce Zaremby jest jeszcze troche inaczej bo ma samo wszyscie rekawa troche sztywniejsze ale za to waskie rekawy.

B&Tailor w cienszej tkaninie (Crispaire) nie tez troche inaczej sie zachowuje przez swoja miekkosc. 

Kazdy z tego wyniesie cos innego mysle ;-)

 

 

 

SolitoBespoke-13.jpg

IMG_0003_ME.jpg

Pitti91-174_ME.jpg

Pitti91-618_ME.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Miro napisał:

Panowie @Tanatos70 oraz @zaki - dlaczego do zimowych czy późnojesiennych płaszczy nie zakładacie czapek, szalików i odpowiednich do pory roku butów? :shock: Bez tej oprawy płaszcze wyglądają jak przymierzone do zdjęcia, a nie naturalnie noszone....

Wełniany kaszkiet i trzewiki są chyba odpowiednie na obecną porę roku ;-).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.